Aanbesteding van Munitie-Brood. eii honden. Te Haarlem werd in dat kot nog gebragt een gevan gene veroordeeld wegens diefstal tot eene gevangenisstraf van achttien maanden maar die niet was geketend of geboeid. Te 's Gravenhage wilde ik to voet worden gebragt naar het huis van arrestmaar ik gaf eindelijk toe aan de dringende en gemoe delijke vcrtoogen van den Heer stations-chef Mossou, die, voor zij ne rekening, een rijtuig deed voorkomenwaarin ik met mijne ge leiders naar de gevangenis werd gebragt. Ziedaar de feiten mijner arrestatie." Hierop volgt liet Protest, dat wij achterwege laten, en om de be perkte ruimte van ons Blad, en omdat wij ons niet geheel daarme de kunnen vcreenigen. Wat de schandelijke arrestatie betreft, deze keuren wij ten sterkste af. Burgerlijke Sfand van 1» S-l Movejuber 18-19. Gehuwd C. J. Ran en 31. Dijker. Beraden A. Kaan geb. SnooijI). C. Numnti geb. Mos Bloemen- daal Z. - Y. I'rini geb. van der Ster, Z. II. Yerberne geb. Zits, Z. C. M. Kruk geb. KoodtI). II. van der Well, D. C. C. 31. Lobach. I). Doodgeboren twee. Overleden: M. van Menrs, 29 j. A. Janse G7 j J. Leijen 3 j. I. JI. Groen 47 j. 0enungöc 35cvtgtcu< In Parijs, Lyon en Gerieve zal eerstdaags gelijktijdig een opstand worden bewerkt, 't recept is a! klaar. Piet Bo naparte heeft cene schermutseling bijgewoond, legen de Ara lieren in een palmbosch, in Algerie. Dc Schach van Perzie is door hel Volk een hoofd kleiner genaakt. In een hotel te Parijs heeft een heer zijne bijzit, met welke lij een hevigen twist had, uit een venster van do derde verdieping op do straat geworpen. Een bejaard Heer, weduwenaar, vraagt eene Weduwe of Jufvrouw, boven de 40, die op zieli zelve kan leven. (H15, 5611). Zilveren Bruiloft van Izaak Jakob do Vries en Judik Juda Rood, Haarlem 16 Nov. en van T. Harmscn en M. Hupperman, Amst. 21 Nov. Dc Koningin van Spanje heeft de kwes- tio met haren man afgedronken. Jufvrouw Tuussaint is corresponderend lid geworden van het Genootschap van Kun sten en Weienschappen lo Batavia. De Sultan van Tur kije heeft 2 kinderen verwekt. De Keizer van Haïti heeft eene Grondwet besteld, waarin de kroon erfelijk in zijne fa milie zal verklaard worden, onverschillig of hare leden wet tignatuurlijk of aangenomen zijn. To Parijs worden ii contant voor fr. 1,400,000 van do rijkste meubelen ten be hoeve van dien keizer vervaardigd. De erfgenamen van Willem II hebben op nieuw 3 maanden uitstel verlangd, om zich omtrent den aedel te beraden. Professor van Lenncp heeft zijn óOjarig hooglecraars-ambt met eene La- lijnsche redevoering herdacht. De Spaanscho soldalen die zich in den Kerkdijken Staal bevinden, zullen met St, Nicolaas naar hunne haardsteden lerugkccreri, Verwacht in Feb. e. k. te Luik een groot Congres van Europcsche Democraten, onder vooizilting van Mazziui. Spanje zal do betrekkingen met Engeland weder aariknoopcn. Vader Mallhews, dc bekende Apostel der Matigheid, is gevaarlijk ziek. De Engelsche Korvet Pandora is uit Californio te Purlsmoulh hinnengeloopenmedebrengende 860,000 in gouden baren en stofgoudvoor rekening van onderscheidene londensche handelshuizen. T E R E G T W O 'L I N G. In ons vorig nummer wordt door bet Collegie van Diakenen der Hervormde Gemeente betoogd, dat hetzelve geen aandeel beeft ge- bad in de vroeger verstrekte subsidie door bet Gemeente-Bestuur ad 700-w, ten behoeve van ecnige Dikouiën, en verheugt het zich in bet voorregt van nog immer zijne armen uit dc liefdega ven der Gemeente te hebben kunnen bedeelenen nog geene be hoefte te hebben gehad aan eenige subsidie. Bij onderzoek is gebleken dat bet voormelde Collegie en even min dat van de Luthcrschc Gemeente aandeel in opgemclde sub sidie beeft gehad, maar dat dit is genoten: Door de R. C. Diaconie ten bedrage van ƒ400.- Doopsgezinde ad100.- u Bisschoppelijke Cleresie ad 50.- en tu Israëlitische ad150.- Tezamen 700.- "Wanneer het echter waar is, zoo als beweerd wordt, dat het Collegie van Diakenen der Hervormde Gemeente, zijne armen zel den hooger dan met ƒ1.00 per week bedeelt, en dat hetzelve om reden dat zijne fondsen zulks gebiedend vorderen, tot beginsel heeft aangenomen, om behoudens enkele uitzonderingen, geene personen beneden de 60 jaren te bedeelen, en dus alle anderen ten laste van het Algemeen Armbestuur komen, dan zoude men eene zoo danige bedoeling eerder te gering en te beperkt mogen noemen, en niet kunnen toestemmen dat geene behoefte aan eenige subsi die beeft bestaan of bestaat; en zoude bet meer aanleiding tot ver heuging gevenwanneer er in plaats van bedeelen vermeld konde worden, dat dc Diaconie hare armen behoorlijk konde verzorgen, en wordt dat Collegie daartoe een ruim subsidie van liefdegiften toegewensebt. dbvevicniigu Nieuyvedjep den 21 November. Heden verloste van een Doodcn ZOON II. G. BISPINCK, Echtgenoot van D. c; DAALDER. De MAJOOR, kommanderendo de 2o divisie van het korps Mariniers, zal, als daartoe geaulhoriscerd, op den Sden December aanslaande, des middags ten twaalf utcn precies, publiek aanbesteden: Do Leverantie van het MUNITIE-BROOD, ten behoeve van dal gedeelte van voornoemd korps, hetwelk gedurende het jaar 1850 garnizoen zal houden lo Willemsoord aan hel Nieuwediep. De contracten van voorschreven aanbesteding, liggen van heden af ter lezing, van des morgens 10 lol 's na middags 2 ure, Oj> het bureau van gernelden Majoor, al waar ook dc aanbesteding op den bepaalden dag en uur zal plaats hebben. Willemsoord, 23 November 1849. De Majoor voornoemd vak dei* VELDEN. Uitgegeven bij C, BAKKER Iiz. te Nicuwediep. Gedrukt bij S. GILTJES G. KOUTER te Ihlder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 4