(Scsiuatgbc Bcrfgtcn. DE AALMOES, Ctbuertcuticn. Openbare Verkooping van Hakhout in de troon zijner raderen weder beklommen hebbende geroepen zal zijn, om de maatschappelijke orde, niet alleen in Frank rijk, maar zells in Europa te herstellen; en, wat uwe ver bazing welligt ten top zal doen stijgen, Lodeioyk Filips is ■van het zelfde gevoelen." Burgerlijke Stand van 1 8 Beccmbcr 1819. Gehuwd: J. Klein en J. Zeeuw. Betalten: G. Nagel geb. WishoiT, D. J. Griek geb. Bruin, D. N. Ran geb GomesD. E. Kunst geb. NanningsZ. 31. Ludeke geb. Noorde, Z. A. Bonles geb. Slikker, Z. IJ. Krul geb. Wurkom, Z. A. Raten geb. Buijk I). J. Leen geb. Roeper, Z. I. de Haan geb. Schaaf, Z. T. 3Iosk. D. Overleden 31. de Reus, 8 w. 31. Spigt. 3 m. In de westelijke vlakten van Amerika is een plant ont dekt, die het Noorden en Zuiden aanwijst. De kapitein ter zee I. Boelen, inspecteur over hel Loodswezen, is ge pensioneerd. Op verlangen van Zijne Hoogheid den her tog van Saksen Weimar zullen onze soldalen in Indie onderbroeken dragen. Twee Spaanscho Dames hebben onlangs met de pistool geduelleerd, ter zake van een minnaar. De Mi liciens van 46 hebben permissie gekregen om te trouwen. Pruisen vordert ƒ3,000,000 van het groothertogdom Ba den voor verleenden militairen bijstand. In Frankrijk twist men nu reeds over de herkiesbaarheid van Lodewijk Bonaparte, hetgeen eerst over 2 jaren kan plaats hebben. De kust van het goudland is door Noord-Amerikaansche schepen geblokkeerd. De Koningin-weduwe van Enge land is jl. Zondag-nacht, in den ouderdom van 57 jaren, overleden. In Algiers zal een onderaardsche spoorweg worden gemaakt. In Liverpool is onlangs voor hel eerst uit Hongkong eene lading van negen duizend centenaars Chineesch ijzer aangekomen. Z. M. heeft den baron Stratenus tot kamerheer benoemd. De Times beweert dat de goud-productie van Californie geene plotselinge of schadelijke verandering in den prijs van het goud zal bren gen. De Kroonprinses van Hanover is van een kraam- kindje verlost. Lucien Bonaparte bevindt zich in Leiden om de Zoölogie te beoefenen. FEUIEEETOX. (Iets uit Let 2de deel van den Huisvriend, dat men thans wel eens lezen mag). «Een bete broods," dus bad een kind, «Een bete broods, Mijnheer! «Mijn rijke Vader geeft het U «Voorzeker dubbel weer!" «Gij noemt uw Vader rijk en mild «Hoe laat zich dat verstaan? 2>IJeeft dan uw Vader overvloed «Engij moet beedlen gaan?" Gron. «Nu ja, dat is mijns Vaders wil, «En die is wijs en goed «Dien volg ik steeds met lust en vreugd «Schoon ik ook beedlen moet." «Maar zeg waar woont uw Vader dan «Dien gij zoo lijdzaam eert? «Diezonderling!u helpen kan, «En toch uw lot niet keert «Mijn Vader? O, Hij woont niet bier «In dit verwijderd oord; «Ik dool hier slechts als vreemdeling «En spoed mij naar hem voort. «Ik zwierf reeds sedert menig jaar «In kommerlijken stand «Maar xie ook in hei ver verschiet «De kust van 't Vaderland. «En kom ik eenmaal daar te buis «Dan wordt mijn leed vergoed «Dan maakt het doorgestaan gebrek «De vreugd mij dubbel zoet! «Kom, arme broeder! aan mijn borst!" «Hoe ik uw broeder Heer «Wis Hem ook, dien gij Vader noemt «Geef ik als Vader eer «Kom, eet mijn brood en drink mijn drank!" «Heb dank, beb dank, Mijnheer! «O, als we taam bij Vader zijn, «Krijgt ge alles dubbel weer!" B. KUITERT, Cx. V Bevallen op 6 December van eene DOCHTER Vrou we P. I. T. LA MM LET H HERCKENRATH. Eeniye kennisgeving. In een fatsoenlijke Dienst zonder Kinderen wordt legen 1 Februarij gevraagd eene MEID van middelbaren Leeftijd, goed kunnende KOOKEN en verder HUISWERK verriglenbewijzen van Eerlijkheid en Bekwaamheid kunnende bij brengen, vervoege men zich met Vrachtvrije Brieven bij den Boekhandelaar BAK KER aan het Nieuwediep. rr-rar Men is voornemens op Maandag den 24 December 1849 des voormiddags ten 11 ure, in het Bosch Feryeleyen, aan den Ruigen Weg, in den Polder I, nabij het Buurt- •je in de Zljpeopenbare verkooping te houden van 60 a' 70 Parken BEST HAKHOUT, zijnde het mcerendeel Es en van veertien en zeslionja- rig gewas, voordeelig geplaatst voor het transport. Zegt het voort Uitgegeven bij C, BAKKER Bi. te Nieuwediep. Gedrukt bij S. GILTJES G. K00TER ts Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1849 | | pagina 4