WEEKBLAD van den AANBESTEDING." ACHT&TU JAAliGAXÜ. No. 2. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen ditgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep De Prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor le buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan- oren zijner woonplaats. MAANDAG A D VERTE IV TI EN gelieve men ongcztgeid as» clen Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdags dn middags ten 12 ure de prijs van 1 tol 4 regels is 00 centen voor eiken regel meer 15 ceniei behalve 35 centen zegelregl voor elke plaatsing. STAATKUNDIGE BESCHOUWINGEN, VERTOOGEN enz. REDE, uitgesproken in de Zitting der Tweede Kamer, van den 14den Decem ber 1849, door het Lid S. A. de Moraaz. MIJNE HEEREN, Ofschoon wij deze begrooting" thans niet als zoodanigmaar als eene «rediot-wet behandelenontneemt dit niets van myne bevoegdheidom over de cijfers te spreken wanneer ik dieook als credictte hoog vind voorgedragen. Uit den voor mij liggenden toelichtenden staat van het 2e hoofdstuk der begrooting blijkt, dat voor bezoldiging van den vice-president van den Raad yan State ƒ9000.- en van elk lid van dien Raad ƒ5000.- wordt voorgesteld, wanneer ik nu hiermede vergelijk de sommen, die daarvoor bij de wet zijn toegekend aan de leden van den Hoogen Raad het hoogst- ragterlijk kollegie in den Staal, te regt beroemd als de schutsheer van de regten en vrijheden der natie, voor welk kollegie de jaarwedden zijn ge regeld als voor den President op ƒ8000.-, voor den vice-president op ƒ5000.-, en voor elk lid op ƒ4500.-, dan mag ik wel vragen: Tan waar dit verschil? In de meerdere verdiensten van den Raad van State Maar M. H.gedurende den tijd, dat ik de eer had, zitting in de Kamer te hebben, zijn mij die meerdere verdiensten niet gebleken, of hebben wij niet te klagen gehad over den weinigen zamenhang in de redactie van vele wets-ontwerpen vaak aan een langdurig onderzoek van den Raad van State onderworpen geweest, was het antwoord der Regering op de herhaalde interpellatien omtrent het uitblijven van zoo noodige wetsontwerpen niet dikwerf, dit of dat ontwerp is reeds sedert weken en maanden aanhangig Mi den Raad van Slate, en verliepen dan weder geene weken en maan den alvorens liet in de Kanier werd overgebragt. Bij mij kwam dan wel e.ns onwillekeurig de gedachte op aan het vijfde wiel aan een wagen alleen strekkende om het rijtuig in zijn loop le belemmeren. Men beeft deeer dagen hier veel gesproken over verkwisting, de Raad van State is eene grondwettelijke instelling, dus deszelfs bestaan geene verkwisting, maar bestoud die raad niet kraohtens de grondwet, ik zou alle uitgaven, voor denzeiven te doen, onder de geheel overtollige willen gebrngt zien. Ik wensch dus bepaaldelijk van hel gouvernement te weten, of de bezol diging van dit kollegie voor 1850 zal geschieden, zoo als die op den toe lichtenden Staat is uitgetrokken, zoo ja, dan zal ik, om die reden aan deze afdeeling van het 2e hoofdstuk mijue stem niet kunnen geven en ook het hoofdstuk zelve afstemmen. (Na het antwoord des ministers was het wederantwoord van den lieer de Moraax, m. n. Ik tal de vrijheid nemen op het gegeven antwoord des Ministers kor- lelijk dit te antwoorden, dat wanneer het de regeling van jaarwedden uit de inkomsten van den Staat betreft, ik steeds gewoon ben, den boom te beoordeelen naar de vruchten, die hij afwerpt. Dec. 27. In de Eerste Kamer worden de volgende wets-ontwer pen met algemeene stemmen aangenomen: lo. dat betrekkelijk bet fonds voor de proceskosten; 2o. dat houdende de begrooting voor het burgerlijke pen sioenfonds voor 1850; So. dat houdende de begrooting der Algemeene Lands drukkerij voor 1850. 4o. die tot verhooging der bcgrootingen van Marine en Oorlog voor 1850; 5 o. die tot heffing van provinciale belastingen in Noord- Holland, Zeeland, Overijssel, Groningen, Drenthe cn Limburg. 28. De Eerste Kamer maakt een aanvang met de beraad slaging over de Begrootingswetten voor 1S50 en brengt die 29 ten einde. Zij worden aangenomenalsmede de Wet op de middelen. Het wets-ontwerp betrekkelijk het heffen van provin ciale belastingen in Friesland wordt met 20 tegen 10 stemmen verworpen. De Vergadering is daarna tot nadere bijeenroeping uiteengegaan. Op Woensdag den 9 Januari] 1850, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Gouverneur der Provincie Noord-Holland of, bij deszelfs absentie, door een der Leden, van de Gedeputeerde Stalen, en in bijzijn van den Iïoof 1-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Lokaal van liet Gouvernement te Haarlem, worden aanbesteed Hel driejarig Onderhoud van den Schulpweg tusschen den Huigen - dijk en Ursemuitmakende een gedeelte van den Groeten Weg der 2de Klasse tusschen Alkmaar en Iïooin, ingaande met lo Ja- nuarij 1850 tot ultimo December 1853. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving cn opbod. l)e bestekken op welke deze Aanbesteding zal plaats hebben, zullen Ier lezing liggen behalven aan het Gouvernement van Noord-Holland te Haarlem in de voornaamste Logementen en Koftijhuizen als te Am sterdam in het Logement het Wapen van Mcdcmbhkop den Dam, in bet Koffijhuis het Vosjebij het plein van de afgebroken Beurs, in de A ieinve Stads-Herbergaan liet IJ; in de Bccrcbijtbuiten de Ulrecht- scbe Poort, en in de Delop den boek van het Haarlemmerplein; te^. Haarlem in liet Logement de Kroon in het Noord-lip" hrt Bossche Koffijhuiste Alkmaar, in de Logcmenti dc Toelast en in lui IVapen van Haarlem; te IIo(

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 1