hel voordeel in de scheepvaart waarvan zij gedurende twee eeuwen door do thans afgeschafte Britscho scheepvaartwetten is verstoken geweest. Het volgende moge ten voorbeeld strekken van de ruimte van geld, dio thans in Engeland heerscht. Eene bankmaalschappij te Sheffiehl heeft do volgende circulaire aan hare deelhebbers gezonden Vermits de directeuren der bank van Sheffiehl bevinden dal zij bij den legenwoor- digen toestand der handels-en geldzaken een zoo groot ka pitaal als waarover zij tot nu toe beschikten niet met voor deel kunnen gebruikenhebben zijingevolge de hun bij hoofdstuk IS der statuten verleende magt, besloten om aan de deelhebbers eene som van 10 p. sterl. per acte terug te betalen, hetwelk, te beginnen niet 21 Januarij aanstaande in het lokaal der harde betaald zal worden. Men schrijft uit Throndjem in Noorwegen dat men bij Spitsbergen de overblijfselen van hel daar gestrande schip Jochem Bachera uil Hammerfest gevonden heeft. Be be manning uit negen personen bestaande had oen gat in den grond gegravenom eenigermalo legen wind en weder be schut te zijndeze negen rnenschen stierven een voor een van honger. Do schipper had zich, om de smarten van den hongerdood te ontgaan, door ophanging van helle ven beroofd. Uil twee brieven, welke men bij hem gevon den heeft en die hij met veel moeite, met behulp van ee- nige uil de schipbreuk geredde schrijfbehoeften, aan zijne vrouw gerigt had, is men tot do kennis van den wanhopi- gen toestand gekomen, waarin deze menscben zich bevon den hebben. Een stuk Russischo zeep, dat men naast het lijk des schippers vond en waarin nog do sporen zijner lan den zalen, bewees genoegzaam, welk een verschrikkelijk einde deze ougelukkigen gehad hebben. Burgerlijke gHaml van 5 SS aFamïarij I§53>. Gehuwd S. L. Berlijn en E. S. Mankeim. Bevallen J. Verfaille geb. Rab. D. M. Flens geb. Iiollcman. D. D. Groen geb, Boonacker. D. J. van Stuijvenberg geb. de Koning. Z. L. van Herwerden geb. de Ring. D. H. A. S. Hoppcsteijn geb. Herckenrath. D. G. Kooij geb. Mosk. Z. G.jLuff geb. Stomp Z. C. B. Clement geb. Poppelbaum D. A. G. Jacobs D. Levenloos aangegeven 2. Overleden A. Oom. 20 j. E. M. Morssink. 3 w. G. de Graaf. 23 j. C. Lnff. 2 d. Een onbekende drenkeling. <ü>cweu§l)c föcvigfcnu Een Parijzenaar heeft een nieuwe soort van parapluie ver vaardigddie men naar verkiezing in den zak kan steken, of wel in een handmof. To Nottingham heeft een jonge lieer V3n 21 jaren zich dood gedanst. Uit Oslende wor den 2 maal 's woeks verscheiden honderde konijnen naar Londen gevoerd. Be Suilan heeft uit zijn eigen kas 30,000 piasters gegeven aan Vreemdelingen van zijne resi dentie, die gebrek aan contanten hebben. In Belgie is het brandmerk afgeschaft. Be Senaat der vrije stad Frank fort heeft den aartshertog Johan, ex-rijksbestuurder, eene gouden medaille aangeboden, wegende ruim 40 ducatcn. In de akelige en ziellooze Nieuwjaars-wensch van de Nachtwachls dezer plaats, heeft de Rijmer daarvan den volgenden regel geplaatstLedig is ons brein Iloe waar!! IngezondenDie der Asch- en Vuilnislien (in dienst bij de Nederlandscho Maatschappij Ier bevordering van Landbouw en Landontginning alhier) is er nog een waar meesterstuk bij, cverstuivende van Asch en Vuilnis. In Brussel is een nieuw blad in het licht ver schenen, getiteld Manneken-Pis. Verlost to Rotterdam van 3lingen de vrouw van een bakkersknecht; alles welbehal ve de kas. Idem lo Geraardsbergcn (Belgie) eene vrouw van baar 23sle spruitje. Be Koninginnen van Engeland en Spanje zijn, naar omstandigheden, tamelijk vlugde eer ste heelt do Baker al over den vloer. - Jerórne Bonaparte is tot Maarschalk gepromoveerd. Te Breda hebben de ver dedigers des Vaderlands op 1 Januarij dapper gedronken en gevochten. De Star der Hoop zal deze maand niet schij nen. De Tweede Kamer zal in plaats van den 15den, den 29sten dezer hare werkzaamheden hervatten. De Griek- scho Ministers hebben te gadcr hun ontslag genomen. Do regering van het kanton Wallis heeft aan de jonge lieden, beneden de 20 jarenhet tabakrooken verbodendo Vaders zijn voor de overtreding verantwoordelijk.In Friesland heeft zich de longziekte onder het vee vertoond. De Sultan heeft het eiland Tenedos aan Engeland afgestaan. Lamar- line is Europa moede en zal zich stellig in de environs van Smyrna neêrzelten. Gevraagd in Rotterdam eene Keuken prinses, dio geen bitter lust.Beheer Proudhon heeft zich iu den echt vereenigd met Mejufvrouw Piegard. Afgestapt lo Amsterdam de Wonderman Rabbi Hirsch Danemark, met een buitengewoon geheugen en scherpen blik, om a contant proeven van zijn talent te geven. I S G E ST S li Ti. Aan den lieer Redacteur van liet Week blad van den Helder en het Nieuwecliep. MIJNHEER! Hoezeer ik mij voorgenomen had, tijdens mijne optreding als lid van de Tweede Kamer der Staten-Gencraal, mij buiten alle pole miek te houden, en onverschillig hoedanig men mijne daden be oordeelde, het zwijgen te bewaren, zie ik mij verplicht, daarvan af te wijken. Een stuk, voorkomende in uw weekblad van den 7 dezer, getiteld: Polder-besturen in Noord-Holland, en blijkbaar ten doel hebbende, om bet weinige, dat door mij omtrent dat onder werp in de zitting der Staten-Generaal van zaturdag 15 December jl. is gezegd, in een verkeerd licht te plaatsen, en de schijn op mij te laden, alsof ik daarbij niet ter goedertrouw zoucle hebben gehandeldnoodzaakt mij (daar mijne eer cn mijne goede naam hiermede in het spel zijn) daarop eenig antwoord te geven. Ik acht het genoegzaam daartoe, het volgende te doen opmer ken: lo. Dat de Steller van liet artikel mij niet goed heeft verstaan of verkeerd is ingelicht, wanneer hij meent, dat ik dc dijk-cn pol- der-bcsturen zoude hebben doen voorkomen, als voor geen verbe tering vatbaar, iets dat reeds op zichzelvc in strijd zoude zijn met dc door mij erkende nuttigheid van eene algcmcene wet in voldoe ning aan art. 191 der grondwet, doch ook door mij niet konde gezegd worden, daar toch elke inrigting, hoe goed overigens ook, voor verbetering vatbaar is. Ik verwijs ZEd., en allen welke, daarin eenig belang stellen, (daar redeneringen in dezen niets af doen) tot het ofiiciëcl verslag van het verhandelde in dc bovesigc

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3