ezels en 80 schapen bol loven hebben verloren. In een der schoren bevonden zich twco herders; do dorpelingen snelden te hulp. In zoo slechlcn toestand waren do wegen dat do bewoners uit naburige dorpen vergeefscbo moeite deden om dn anderen to komen helpen. Nu een langdurigen en nioei- jelijken arbeid van 48 uren, slaagde men er in, de herders in hun sneeuwgraf te vinden; do een was reeds een lijk, doch do ander ademde nog en het gelukte, hein in hel leven terug te roepen. IJ ij verhaalde hoo beiden de beweging der schuur gevoeld hadden en den lijd hadden gehad om hel gevaar van hunnen toestand volkomen le bevroeden. Zijn makker was slechts weinige oogenbiikken vóór de redding overleden. Volgens de tijdingen van Haïti zijn de vijandelijkheden tussehen de llaïtianen en de Dominicanen met groole kracht herval. Faustinus had met 2000 man Port-au-Prince ver laten om den vijand slag to leveren; hel resultaat is nog niet bekend maar men verwacht er voor Z. M. niet veel goeds van, want de Dominicanen kunnen in krijgskunst wel legen hem opwegen. Bovendien is Faustinus slecht van de ze nuw des oorlogs, geld, voorzien; hij was zelfs builen de mo gelijkheid om 4000 geweren to betalen, die bij uit de Vcr- ecnigde Stalen ontboden had; de kapitein van het vaartuig, die dezelve had aangebragt te Port-au-Prince, begaf zich toen naar het Dominicaansch gouvernement, aan hetwelk hij ze lot zeer goede prijzen verkocht. Voorts verneemt men dat de Dominicaanscho vloot zich van een eskader van Faustinus heeft meester gemaakt. Te Marseilie is in de eerste dagen van dit jaar een vaartuig verschenen van eeno zoo geheel nieuwe constructie dat de algemecne nieuwsgierigheid er op gespannen is, om hel geheim uit to vinden. Het is eeno schuit, zonder een zweem van mast, van schoorsteen, van zeil en zelfs van riem; echter zijn do bewegingen er van, zoo juist en zoo snel, als of een onzigtbnre geest den gang bestuurde. Dit vaartuig, genaamd Le port de Marseilieis gebouwd door eenen Franschen smid Lieutertdie beweert dat hel geheele geheim bestaat in eenen hefboom, door welken bij de kracht van den sloom weet to evenaren. De toestand der inwoners van Venetic is meer dan te beklagen. Eene geregelde administratie bestaat er eigenlijk niet en er heerscht in alle takken van bestuur de grootste wanorde. De geheelo bemocijing van liet gouvernement beslaat in troepen en kanonnen in gereedheid to houden. IIcl gar nizoen bedraagt ongeveer 20,000 man, meest Bohemers en Croalen. De staat van beleg, wat bet gezellig verkeer be treft, wordt niet streng gehandhaafd en de gouverneur schijnt zelfs do openbare vermakelijkheden zooveel mogelijk in be scherming lo nemen; want do opera ontvangt 00,000 lire onderstand, en icdcren dag moeten de militairen op bet Mar- cusplein spelen; doch dit alles helpt niet. Do adel blijft op zijne villas aan de Brenta geen enkel venster der paleizen aan het groote kanaal wordt geopend. De prachtvolle zaal der Fenice gelijkt eene kazerne en het binnentreden van een ofüeier is genoeg, om in het algemeen uil alle kofïijhuizcn daar de burgers te verjagen. De toehoorders van de schoone militaire muzijk, zijn havclooze bedelaars, want zelfs vreem delingen weigeren daar bij to komen. Bij dit al komt een zoo strenge winter, als wij in jaren niet hadden, met veel sneeuwwelke de Pinzetta en Rivn der/li Schiavoni e«n voet hoog bedekt. Dit is het beeld van het tegenwoordige Venetie. Dezer dagen is le Parijs leregtgesteldzekere Heinrich Sauerman, een Hongaar, die met een langen baard en af- ziglelijkc lompen, het bedrijf van bedelaar uitoefende cn al gemeen bekend scheen te zijn, onder den bijnaam van do Wandelende Jood dio gaarne eiko gift aannam en zieh wel wachtte van een stuk lirood te versmaden. De politie heeft 's mans verblijf, 't welk zeer ellendig was, doorzocht en daarin gevonden drie koffers, waarvan twee gevuld waren met linnen en zeer goede kleederen, eri de derde bevatte eene waarde van 5000 fr. aan goudgeld; een hanovcraanschen rente- briefen bewijzen eener grondbezitting van 15000 fr.; benevens gouden uurwerken enz. EUsrgerlijlie Stand van IS 25 eFanisarij Ifeiöö. Gehuwd: J. A. Dol en A. Ooijevaar. Bevallen: T. Forrner geb. Schnger. D. F. Korper geb. Korper. B. J. Klein geb. Zeeuw. Z. A. van Bon geb. Bontes. Z. G. Vv it- senburg geb. Witkamp, f). A. Janson geb. Senderman. Z. Overleden: J. Adriaan.59 j. B. Schuchart 43 j- N. C. Schaa- gen74 j. A. Tos, 30 j. A. Veen 4 j. K. C. Burghart, 3 ni J. Sluit, 3. j. A. SI. Blom, 28 j. G. Nu man2 m. .1 Bruin, 8 j. A. W. llofhues36 j. II. de Welker, 1 j. A Flens5 j. (Bcmcttgbc jeertgfeu. In Parijs zal eerstdaags Madame de Maintenon op het too- neel verschijnen. Beroepen to Rotterdam Do. Blaauvv van Leeuwarden. Gevraagd eene Gereformeerde Naaivrouw in 't weeshuis te Leyden. To Athene is het militaire hospi taal afgebrand; de Zieken zijn gered. In hel Zuiden van Frankrijk hebben 5 hongerige wolven eenen Deurwaarder opgepeuzeld. i)e Eugelschen hebben de beruchte roover- vloot der Chinezen vernield; 5S hunner vaartuigen, incL 1200 stukken geschut en 3000 man zijn verbrand. In den Haag heeft een grenadier een zijner makkers bij ver gissing doodgeschoten; do kogel was bestemd voor eenen sergeant, die hom belecdigd had. Overleden te Harder wijk Mej, Jannetje Waller, geboren Ao. 1749. De Heer Wijnbeek, adviseur voor de zaken van het Onderwijs, is met 1 April pro emcrito verklaard. I)e Kempenaar [de. ex-minister; is gepensioneerd met f 1797. In Parijs is een complot ontdekt, dat voornemens was Bodewijk Napo leon het licht uil tc blazen. In Amsterdam is eene vrouw- onder eene molenaarskar dood gebleven en te Rotterdam ee ne jufvrouw onder eene narreslede. Victoria zal het Par lement niet in persoon openen, ingevolge advies van de Ba ker. To Keulen is een Luitenant der huzaren van een welgeschapen zoon verlost. (UB. 5604). In de nabijheid dier stad is een bende valsche munters op heclerdaad be trapt. De Tweede Kamer heeft bare bijeenkomst a! we der 14 dagen (van 29 Jan. lo! 12 Febuitgesteld.Pa-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3