sJ6 wijzigingen, daarin reeds voorgesteldof nog voor te stellentegen het wets-ontwerp, omdat liet beginsel daarin voor opgesteld, voor mij althans, te zeer riekt naar liet Napoleontisch juk; tegen de wij zigingenomdat geene derzeive in staat zal zijn, om iets te ver minderen van de afkeeriglieid, die, zoo als ik in de inleiding mij ner rede aanmerkte, dit ontwerp van wet, mij daarvan heeft inge boezemd. Ik heb gezegd. Maart 8. De beraadslagingen over het wets-ontwerp nopens de brievenposterijworden in de Tweede Kamer voortgezet. Het wordt, zoo als het in den loop der discussien ge wijzigd werd, in de zitting van den 14 met 47 tegen 17 stemmen aangenomen. Do BURGEMEESTER dezor Gemeente, van den Heer Of ficier van Justitie te Alkmaar ontvangen hebbende, de na volgende Beschrijving van een' valschen Nederlandschen Gulden, 1. «Het bedoelde valsche stuk is iels liglerdoch lovens «dikker dan do echte stukken. 2. De kleur heeft eenige overeenkomst met die van zil- veren pasmunt van laag gehalte, welke lang in de «wandeling is geweest, doch is geenszins zoo wit, als «de kleur van Nederlandscho standpenningen. 3. Het stuk draagt, blijkens het omschrift de beeldlenis «van Z. M. Willem II, doch vertoont tevens het jaar- lal 1812, en het teeken van den tegenwoordigen munl- meester. 4. Het heeft bovendien de volgende afwijkingen in hel stempelwerk A. aan de Beeldzijde. «Do beeldlenis van Z. M. Willem 11, is gemakkelijk van «de echte stukken te onderkennen, vertoonende onder an- deren in het oog, het haar, het oor en den baard zeer ziglbare afwijkingen van do echte stukken. De letters van het omschrift zijn slordig gegraveerd en grootendeels niet van hel middenpunt van het stuk uitgaande. De L (van Luxemburg) slaat omgekeerd. B. aan de fVapenzijde. «De kroon hooger dan in de echte stukken, het kruiste «dun, en de wereldbal niet van banden voorzien; de fieu- rins lusschcn de banden van den kroon en het wapenschild te grootde horizontale strepen op het wapenschild onzui- ver en niet ovaal evenwijdig. «De Leeuw zeer onnaauwkeurig nagebootst, de vierkante «blokjes niet allen aanwezig, noch voorzien van de slipjes «het goud aanduidende. «De teekens van den muntmeester en do munt te Utrecht onnaauwkeurig. «De aanduiding 100 C., onder het wapen ontbreekt ge- «heel, het omschrilt slordig,de letters niet tusschen «hare concentrische circuls, noch van het middenpunt uit- gaande. C. aan den Rand. «Op dezen bevinden zich eenige onzamenhangende letters, «die geenszins het randschrift God zij met ons," le- rug geven." lleeft hel raadzaam, geacht, de ingezetenen dezer gemeen. te daarop opmerkzaam te maken, met herinnering aan het bepaalde bij art. 135 van het wetboek van strafregt en uit- noodiging, om bij do ontdekking van dergelijke valsche stuk ken, daarvan onmiddelijk aan hel bureau van policie alhier, aangifte te doen; kunnende een derzelven, dagelijks van des voormiddags elf tol des namiddags een ure, aan het Raad huis worden bezigligd. Helder, 15 Maart 1850. Be Burgemeester voornoemd J. ik 'v YELT. HttBïirWSaiUriDItHl&Bï!. HELDER en NIEUWEDIEP, 16 Maart 1850. Met grooto blijdschap zullen alle onze plaatsgenoolcn die sedert 3 Febr. met smartelijke deelneming het lot eo den toestand van schipper Jan TVz. Bruin vernamen bij dezen het berigt ontvangen dat hij verhoord, ontslagen an gister avond in het midden der zijnen is teruggekeerd. Ook do knecht is ontslagen, Het ware te wenschen dat de geledene schade en velerlei andere nadeelen hun konden worden vergoed! Het transportschip*/V/nj Frederik Hendrik is heden in dienst gesteld en het bevel over dien bodem opgedragen aan den luit. Ie kl. B. G. Esclxer. Z. M. stoomschip Ardjoenovan 300 paardenkracht liggende te Amsterdam en bestemd naar O. Indie, zal dan 1 April a. s. in dienst worden gesteld, onder bevel van den kapt. luit. ter zee Voet. Op de markt te Alkmaar werden in 1849 aangevoerd 19,154 stapels zoelemelksche kaas, wegende 4,234,776 Ne- derl. ponden, daaronder begrepen 316,997 Ned. pond. hooikaas. Berekend tegen de gemiddelde prijzen, beliep deze omzet in het geheel een kapitaal van 1,621,537 dat is slechts ƒ38,463 minder dan in 1848, niettegenstaande toen eene hoeveelheid van 291,762 Nederl. ponden kaas meer ter markt werd gebragt. Aan de Waag te Enkhuizen werden in 1849 gewogen 549,320 Nederl. ponden kaas, daaronder niet begrepen bij raming 150,000 ponden, door do landlieden aan de kaas- koopers aldaar buiten de markt gesleten. Aan schapenkaas is in 1849 uitgevoerd: van Texel 39,670 Nederl. ponden, van Wieringen 10,199 Nederl. ponden. Naar men verneemt is eene nadere instructie ontvan gen omtrent het besluit tot aanvankelijke vermindering en inkrimping van 's Rijks werf te Rotterdam, volgens welke achtereenvolgensnaar gelang de werkzaamheden zulks toe- o o o laten, de kleine werf, de lijnbaan, de sloomzaagmolcnhet magazijn aan de Nieuwehaven en de kazerne der mariniers zullen overgaan tot de domeinen, onder beheer van het mi nisterie van financien. Do directeur der marine en de hoofd-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3