ingeniear zouden reet 1 Junij aftreden, terwijl hel werk- volk allengs zal worden ontslagen en, naar gelang van geschiktheid en genegenheid daartoe, overgeplaatst. Dezer dagen werd den kastelein Spring veldhuilen de Broekerpoort te Monnickendam zeer toevallig een logeer gast bezorgd. Zekere Vollendammer meiddienende bij ee- nen boer in de Broekermcerwerd, na eerst de koeijen te hebben behandeld, ongesteld, waarop de boer ecnen boe renwagen met kap gereed maakle en met haar weg reed, om haar naar Edam le brengen; onder weg werd de onge steldheid erger, zuodat tussclien Broek en Monnickendam al hotsende een gezond kind geboren werd. De boer kon zij ne reis niet vervolgen en moest kraamvrouw en kind hier latenbeiden bevinden zich in goeden welstand. In dit ge val is de vooruitgang op le merken, wijl het eenc ongeken de zaak is, om met twee personen op ecnen wagen te gaan, en na een uur gereden te hebben, er met drie at te ko men. Onlangs heeft te Stephcns-Ford nabij Swansei een tragisch-comisch voorval plaats gehad. De heer Jones, een christenleeraar, hield eene godsdienst-oefening in eene ka mer boven een koestal. Juist nadat hij het laatste gezang had voorgelezen en de aanwezigen het koor wilden aanhef fen, bezweek de vloer en stortte het grootste gedeelte der talrijke vergadering in een warrelklomp in den stal te mid den van eenig hoornvee. De predikant kwam op den rug van eene koo te land en een jongen viel op zijne schouders. Verscheiden personen ontvingen ernstige kwetsuren en do verwarring laat zich beter denken dan beschrijven. In een der Londensche bladen Jas men dezer dagen de volgende curieuse advertentie: ProspectusDe heeren Onderste Boven en Comp. No. 2, in de Straat Onrust, hebben de eer hunnen vrien den de politieke tinnegieters, oproermakers, sansculottes, reonlagnards en bandieten van alle natiën bekend te maken dat hunne toebereidselen thans geheel in gereedheid zijn en hun magazijn ruim voorzien is van allo benoodigdheden lot het bezorgen eener revolutie; alles tot vaste prijzen en tegen bepaalde tijden. Gewone oploop, van minstens 50,000 man, 20 p. s. Dito met banieren, vaandels, Marseillaiseen twee netto barrikaden, 50 p. s. Grrrooto revolutie, naar den laalsten smaak, volgens do metst gezochte voorschriften, verbroedering met de troepen, volledige abdicatie, geguarandeerd voor tivee dagen, 100 J)# 5. Verbrijzelde vensterruiten per vierkante elmemorie. »Voorloopig bestuur, met accompagnement van voor het vaderland ster oen(extra) 5 p. s. nNota. Een patriot is altijd op het bureau aanwezig voor de uitvinding van de nationale kleuren der banierenen voor hel maken van volksliederen. Men vindt in het zelfde magazijn een groot assortiment anarchisten, democraten en communisten, alle van de beste soort en tot alles in staat. «Stormklokken, alarmlrommels en vreiheidsbooraen zijn te huur per uur en per dag. Men belooft prompte en naauw- keurige bediening. BrieOen franco Uurgerlijke Stand van 16 Kaart 1S50. Gfhuwil: N. Guffen en J. C. Goemaat. A. Reinout!: en J. Tan Gulder.er. B. L. Goes eri J. Palm. Bevallen: E. Bontes geb. Koning. Z. E. Illoot geb. Uoogenboom. Z M. Vermeulen geb. Sweeres. I). O. Driessen geb. Drossen. II. V. Snel geb. de Ring. Z. A. II. Burgbgraef geb. Franck. Z. R. Stoep man geb. de Wolf. D. G. Donker geb. Bosman. Z. Overleden: C. J. van Engelen. 17 j. A. Wijs. 16 j. J. Kap pand. 31 j. F. Yeltmai:. 29 j. M. de Klerk 55 j. Ambtshalve iDgeselireven een. (öemeugbc £cvtgtcu. De Kroonprins van Zweden en Noorwegen wordt tegen 10 April in de residentie verwacht. Naar men verneemt, zal hel aantal Duitsche landverhuizers naar Noord-Atnerika dit jaar buitengemeen groot zijn. Vicloiiu heelt met ha ren Mande Ministers en de Baker eenen geheimen raad gehouden. Een Weduwnaar met 1 kind, gezond, wel gemaakt, bevallig en Lulhersch, vraagt eene Jufvrouw of Weduwe. (UB. 5705) De Vrienden van de Vrede zullen dit jaar to Frankfort aan de Main, in de Pauluskerk verga deren onder aanvoering van den heer Cohden. -Do wet gevende vergadering in Denemarken heeft hare toestemming gegeven tot eene nieuwe leening van 7 millioen rlhl. voor het departement van Oorlog. In de diergaarde te Amster dam is een Honingbeer to zien. In Parijs zijn j.l. Dings- dag 3 socialistische kandidaten lot Leden der Nationale Ver gadering verkozenterstond zijn daarop ter beurzo de 5 pels. 90 cs. en de 3 pels. 50 cs. gedaald. Gedurende het jaar 1849 zijn uit de provincie Groningen 147 Land- genooten naar Noord-Amerika vertrokken. Gevraagd Landbouwers voor Frankrijk en Algiers. Adres te Parijs. (UB. 5706) Do Magnetiseur v. d. Lee, gelogeerd op de Haarlemmerdijk le Amsterdam, geneest lamheid, rhumatis- mus, blindheid, krankzinnigheid, maagkwalen, graveel, zenuw-ongesteldheid, liesbreuk, geheirao vrouwelijke ziekten en tiedoularcuse. (Id.) De Gouverneur van Noord-FIol- land is voer 3 weken op reis, met permissie van Z. M. Do Minister van Financiën heelt in de Tweede Kamer ttc- zegddat er bij zijn departement gewerkt wordt, om ver beteringen in do zegel-wel te brengen. De Koning heeft een' nieuwen adjudant benoemd, in buitengewone dienst. Op het platte land in Gelderland verlangt men Iemand lol gezelschap en bewaking van ecno Dame, lijdendo aan melancholie. (Opr. 64) SbucvtfinHcu, Om terstond in dienst to treden worden ge- vraagd 2 JONGELINGEN, beiden bekend met do Billard en van oppassend gedrag. Adres bij den Heer C. BAKKEPi Bz.Boekhandelaar le Nieuwediep. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te Nicinvediep Gedrukt bij S. GILTJES G. KOOTER te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 4