De inspectio van hel corps chasseurs-eclaireurs der burgervracht te Antwerpen, werd onlangs verstoord door een zeer onaaugenaam voorval, dal, zonder het beleid van den bevelvoerenden kolonel van Haoreligtelijk zeer ern stige gevolgen had kunnen hebben. Een wegens wangedrag ontslagen tamboer volgde den kolonel óveral op den voet en wierp hem allerlei smaadredenen naar het hoofdwaarbij hij ook het geheele corps niet spaarde. Daar die persoon zich om geene vermaningen bekreunde, gaf do kolonel aan twee jagers bevel om hem in hechtenis te nemende man bood weerstand en werd daarin door een ander persoon bijgestaan vier jagers werden hen beiden eindelijk meester en bragten hen naar de hoofdwacht. De kolonel ging met zijnen staf daarheen om proces-verbaal op to maken. Doch in de Ba- gijnenstraat werden de oflicieren door eeno dreigende volks bende omringd en van allo zijden opgedrongen, zoodat zij genoodzaakt waren hunne degens te trekken, ten einde de rustverstoorders in ontzag te houden. Onder deze verwar ring onlvluglten de beide gevangenen; hunne bewakers zet ten hen echter na en bereikten hen spoedig; maar nu ont stond er een gevecht, dut zich vrij onrustwekkend liet aan zien. Men werd echter de beide personen, die lot deze on geregeldheden aanleiding hadden gegeven, alsmede nog twee anderen die hunne partij gekozen haddenook nu weder spoedig meester en bragl hen in verzekerde bewaring. Hel gelukte daarop, het volk uileen te doen gaan, zonder dal er verdere ongeregeldheden plaats vonden. Onder dagleckening van 28 Februari), schrijft men uit Athene het volgende: In mijn brief van den 24sten zeido ik, dat ondanks de algemeene verwachting ten gevolge van de berigten, door de laatste Fransche en Engelsche dagbladen medegedeeld de blokkade van alle Grieksehe havens niet alleen voortduur de, maar zelfs nog oneindig geslrenger gehandhaafd werd. Sedert dien tijd is onze toestand nog verergerdmet kanon gebulder tracht men de blokkade te doen eerbiedigen, die alle wetten en regten der beschaafde wereld met voeten treedt. Voor cenige dagen wensehle de equipage van een kleinen kustvaarder, aan welke die gestadige werkeloosheid verveel de, vooral bij de naderende camevals feestendie de matro zen gewoon zijn met hun gezin Ie vieren, do waakzaamheid der Engelsche kapers te verschalken en de haven uit te loo- pen. Reeds was hij midden in do baai toen men hem be- «peurdo. Toen gewone Engelsche schepen niet in slaat wa ren hem to achterhalen, werd er eene stoomboot afgezonden, die weldra haar geschut loste, waardoor de kustvaarder spoe dig genoodzaakt was, weder in de haven binnen te loopen. Bijna gelijktijdig werden niet verre van Spczia in volle zee drie koopvaardijschepen, uil Europa komendedoor eene Engelsche stoomboot geseind, onmiddelijk bij te draaijen. Daaraan niet spoedig genoeg gehoor gevende, loste men drie kanonschoten, die gelukkig geen enkel der schepen troffen. Twee gaven zich over, hel derde ontsnapte. Daarenboven verdubbelen de uittartingen der Engelschen allerwege. Het is zeker, dal al do Engelsche agenten een bepaald doel ver volgen en dat zij, tot welken prijs dan ook hel doel der expeditie trachten te bereiken, alvorens eene tweede, min der ontwijkende dépêche van lord Palmerstonden admi raal Parker verpligt, te midden zijner schitterende wapen- feilen stil te slaan. Do volgende daadzaak zal voldoende zijnom de verontwaardiging van alle eerlijke lieden op le wekken. Engelsche stoombooten kruisen lang» al onze kus tende stuurman gaat overal aan wal, ten einde in de her bergen en op alle publieke plaatsen, exemplaren van de twee eenige bladen to Athene neder le leggen, die maandelijks een zekere som gelds ontvangen, waarvoor zij de Grieksehe natie, eene volslagene onderwerping aan Engeland vóórpre diken. Bij het overhandigen dier exemplaren voegt de stuur man doorgaans de vreeselijksle bedreigingen. Men meldt uit Bern, dat de meeste der zich daar te lande alsnog bevindende DuitscheHongaarsche en Poolscho vluglelingon zich gereed maken, om naar Engeland te ver trekken, ten einde zich daar naar de Vcreenigde-Staten van N.-Amerika inteschepen. Door do tusschenkomsl van de Zwilserschc overheden wordt hunne vrije overlogl naar Be- sanfon verleenden van Tonnerre naar Parijs kunnen zij almede kosteloos gebruik maken van de ijzerbaan. Lord Palmerstongevraagd zijnde naar het aandeel, 't welk de Britsche Regering had genomen aan de onder handelingen in Konstantinopelvan welke hel gevolg wa» geweest, dal de Hongaarsche vlugteling Kossuth en zijne medestanders met geweld naar Rlein-Azie waren gevoerd, heeft daarop geantwoorddat de Britsche Regering aan deze onderhandelingen geen deel heeft genomen, maar zich heeft vergenoegd met aan de Porie, door haren gezant, le laten aanraden, om de bedoelde lieden zoo kort mogelijk gevan gen le honden, indien zij het al noodig vond, hen in ver zekerde bewaring te doen stellen, en om hun het verblijf in Klein-Azie zoo aangenaam mogelijk to maken. De berigten van Californië melden, dal «le ingevallen winter de mijnwerkzaamheden zeer belemmerd heeft en dat er onder do goudzoekers vele ziekten zijn uilgebro ken. Desniettemin groeit het Staalkundig- en han- delsgewigl van Californië met iederen dag aan. In de laat ste 18 maanden zijn 800 schepen met 54,000 landverhui zers, uit de havens der Vereenigde Staten naar San Fran- cisco gestevend; deze omstandigheid bewijst genoegzaam hoe veel gezag de Amerikanen aan de Stille Zuidzee zullen er langen, wanneer de spoorweg van Panama naar Chugres voltooid zal wezen; de Chineescho handel zal denkelijk geen anderen weg nemen en ook zou de logt naar Brilsch Iudië denkelijk langs denzelven gaan. De Sacramento is, volgens brieven van 15 Januarijbui ten zijne oevers getreden en heeft de Sacramento Gitv alsmede een groot deel der goudstreken onder water gezel. De daardoor geledeno verliezen worden op 1 millioen doll. ge schat. Hel koopvaardijschip Stad Dordrechtgezagvoerder J. van Nassau, is op den 13den Dec. van Japan ter ree- do van Batavia aangekomen. Daarmede zijn omstandige be rigten ontvangen omtrent het wedervaren van do 15 schip breukelingen, afkomstig van den Amcrikaanschen walvischvaar- der Lagoda en het verblijf in de baai van Nagasaki van

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3