BE VIERBEENIGE DIEF. Dm vnen in Engeland, alle lakken van nijverheid, lol eene veibazen- de hoogle heeft opgevoerd, Kal wel geen verlong behoeven; ongelukkig echterhonden er de ongeoorloofdeniet de geoorloofde liandteringen gelijken tred. Men treft daar te lande mentchen aiudie hef in de kunst PAASCH-EIJEI1EN. tjpnsul een bal gegeven, liel cerslc (lal ooit in China heeft plaats gehad. In Alkmaar is eene Rederijkers-kamer op- gerigt. Op het eiland Rozenburg is eene koo van 4 kal veren verlost. In eene Drenlschc gemeente is onlangs, hij het voltrekken des huwelijks, de Bruidegom, door sterken drank beneveld, in slaap gevallen, zoodal zijno Bruid hem daaruit moest opwekken. Na de plegtigheid gingen de jeug dige Echtelingen huiswaarts, doch legden onderweg hieren daar nog eens aan, met dat gevolg, dat do jonge Vrouw dadelijk een der pas op hare schouders gelegde pligleu in toepassing moest hrengennl. om haren Echtvriend lol steun te zijn. In Potsdam werd dezer dagen een man voor de tweede maal begraven. In 1849 zijn in ons Vaderland 23,258 personen aan do Cholera bezweken. In Egypte is gebrek aan geneeshcercn. Do Kroonprins van Brazilië Don Pedro Allonso heelt liet tijdelijke met bel eeuwige verwis seld. Item Prins Manrits van Nassau. Do blokkade der Grieksche havens is opgeheven; de Bril ten hebben circa 100 schepen gekaapt, die zij lol nader order in pand houden. Do regeiiug van Zweden heelt bevel gegeven tol liet uit rusten van verscheidene oorlogschepen. ln Beijeren moe ten de ambtenaren thans onder eede bevestigen, dat zij gee- ne leden zijn of zullen worden van verbodene genootschap pen, In Saksen is een meisje, wegens hel verdedigen ee- iier bafrikade, lot levenslange opsluiting veroordeeld! Nu ■dü Parijsche achterslraal-pliilosophcn en do MofrikaansclH' vrijscliaren uitgeraasd hebben, zoeken de regeringen het volk onder den duim te krijgen. Do Tielenaars klagen over de onbeschoftheid van den portier der Weslluidcnsche poort. De Nassauseho Kamer heeft het Iraclctncttl van den Hertog van ƒ300,000 op ƒ250,000 verminderd. De prins van Pruisen zal het Luxemburger garnizoen inspecte ren.: Een reiziger heeft j.l. Maandag de reis van Parijs .naar Amsterdam in ruim 24 uren afgelegd. In de Spaan- sche provincie Grenada heelt men stofgoud gevonden. De wed. van den ontvanger Meinsmu is gepensioneerd met 3000, voor de diensten, door wijlen haten man aan den Lande be wezen. In do residentie Samarang, op Java, zijn 900 personen van honger gestorven. In Jutland zijn de ver lofgangers onder de wapenen geroepen. Rusland wil den oorlog lusschen Pruisen en Denemarken, zoo mogelijk voor komen doch indien die pogingen mislukken, laalstgemelde mogendheid ondersteunen. De schatkist der Fransehc re publiek beeft voor hel ongenblik een te-kort van 500 rrtil- lioeri. Te Madrid zullen ter gelegenheid van de verlos sing der Koningin alleen stierengevechten openbare dans partijen en algenieene illuminatie plaats hebben, latende de stedelijke kas goeno verdere festiviteiten toe. üe Sterre- kundigen beweren, dal de thans heersclicnde koude door groo- te vlekken op de zon veroorzaakt wordt. In Maastricht is een bond met militaire eer begraven. FE V I Ij IJ E TOF. Tan stelen zeo ver gebragl hebbendat lij zelfs hunne honden daartoe afriglen. Een koopman kocht eens een dusdanigen hond tonder nog iet» van zijne knapheid in dete verbodene biooduiunig Ie kennen. Nadat de houd eenige weken bij zijnen nieuwen meester was geweesten aan dezen zetr gehecht was geworden, kwam hij op zekeren morgen, Lij hem in zijn kantoor springen, en legde de vnnrpoot.cn op de knieën van zijnen meester. Deze bemerkte dadelijk dal de hond iets in den bek bad en toen bij goed toezag bemerkte hij dat liet een rolletje geld was. Hij kon niet begrijpen, hoe de houd aan bet geld kwam, doch 'nam iutusschen hel rolietje schreef er den d itum op en stoot liet toen zorgvuldig weg. De hond herhaalde dit geldbrengen zeer dikwijls, zood.it zijrt heer bemerkte, dat hij een' volleerden dief in huis had. Hij bewaarde ech ter zeer zorgvuldig, alles wat hem op die wijze in huis werd gebragt. Eindelijk kwam Irij op het ritukheeld dal de hond dit geld wet bij een* zijner vrienden kou gestolen hebben aangezien hij dezen nog al vaak ging bezoeken, en zijn'hond altijd medrnam. Alvorens hij nog met zij nen vriend over dit geval konde spreken, gaf deze hem te kennen, dat hij zeer dikwijls bestolen werd. ik kau eclrter niet begrijpen, zoo ver volgde hij, hoe dit in zijn werk gaat, aangezien niemand anders dan ik zelf in de kamer kom, waar de geldkist slaat, en deze schijnt ook niet aangeroerd te zijn. De eenige, dien ik korrde verdenkenis uw hond maar honden stelen immers geert geld. 5Icn kan niet weten hernam de andere, menige hond is ook in dat opzigt niet te vertrouwen; geel op eeueti anderen keer eens beter acht op mijn hond. Meer wilde ik hem op dit oogenblik niet zeggen. Eeiiigeu tijd daarna, liep de hond uit eigen beweging naar het huis van den beslolene, wachtte buiten de deur lot dat die geopend weid, liep toen regelregt naar hel kauloor en ging volgens gewoonte ouder de k gclrtl liggen. Hierop opende de koopman zijne geldkist, nam er ee nige gehlrollen uit, en lei ze er boven op. Nu ging bij weder aan zijne schrijftafel zitten, doch wel in dier voe ge, dat Irij zeer goed zien koo, wat de hond deed. Deze bleef nog eene lieele poos stil omler 3e kagchel liggen, kroop er eindelijk voorzigtig on der heen, greep een rol geld, en ging daarop wederom zijne plaats on der de kagchel innemen. De koopman deed, alsof hij niets gemerkt had, en sloot rut eene poos de gtldioüeu weer in zijne kist. Nu stond de houd op en krabbelde op de deur om uitgelaten te worden. Naauwelijks had de koopman dit gedaan of rle hond zette liet zoo ais gewoonlijk op een inopen. Aldus werd de dief ontdekt, terwijl het vau zelf spreekt, dat de bestolene zijn geld terug kreeg. Oudtijds hield men de eijeren voor zinnebeelden tier Eeu wigheid, omdat zij, wegens hunne ronde gedaante, nergens een begin of einde hebben. Zij waren ook zinnebeelden tier Scheppingdaarom stelden de oude FgV|ilenaars hunnen god Theulh voor, alsof hij een ei uil zijnen mond voorlhragt. Eindelijk, wijl men veronderstelde, dal alle^ tul eijeren voort komt, cn alle levende ligehamen uil eijeren gehoten wor den, zoo was een ei het symbool tier Opulunding. De gewoonie om bij gelegenheid van het Praselileesl ei jeren te gebruiken, is haren ootsprong aan tic Israeliien ver schuldigd, dewijl er, zoo wij aan onderscheidene schrijvers, waaronder ook hunne geloofsgenootengeloor geven, hard gekookle eijeren veieiseht werden, otu hunne Paaschplrgtig- heden Ie vieren. Anderen zijn van gevoelen, dal het gebruik van Paasch- eijcren zijnen oorsprong aan de Christenen te danken heeft, omdat bij de invoering der vcertigdaagsehe Vasten vóór Pa sehen, onder de spijzen waarvan men zich behoorde te ont houden, ook de eijeren getekend werden, cn men als de Vasten een einde had genomen, geene spijs gemakkelijker, ulgemeener en goedkooper kon bekomen. Ook was geene spijs geschikter om tot Paschcn te bewaren en doelmatiger tol geschenken. Tot dit laatste einde worden de eijeren meestal gekleurd, vooral wanneer men de kinderen er mee -verblijden wil. In sommige streken van ons Vaderland, in Engeland

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3