gea bij twintigtallen binnen. De aangekomenen kunnen dan ook ter naauwernood huisdak vinden; ieder slaat in der haast eene tent op om zich voor den onophoudelijk vallenden re gen te beschutten. Op die wijze zijn de wouden, dalenen houvels verscheidene mijlen rondom San Franciseo met zulke geïmproviseerde verblijven overdekt, waarvan ieder bewoner met ongeduld het uur to gemoet ziet, wanneer hij naar de mijnen zal kunnen vertrekken, te meer, dewijl de berigten van daar steeds zeer gunstig luiden. De grond van Califor- nie is rijk aan allerlei mijnenmaar voornamelijk aan goud aderen. Do to San Franciseo teruggekomen goudzoekers zijn over hunne inzameling tevreden; de meesten hebben aan zienlijke schatten verzameld, die zij zelfs niet trachten te verbergen; hun eenig verlangen is, zoo spoedig mogelijk, liunne haardsteden weder op te zoeken. Anderen die koe- ner zijn hebben den winter in de mijnstreken doorgebragt en zetten hunnen arbeid voort in weerwil van het slechte weder. Zij hebben er dikwijls gebrek aan levensmiddelen en lijden zwaar door de in dit saisoen veelvuldige overstroo mingen. Het vooruilzigt op hooge winsten haalt de muile zeldrijvers over om levensmiddelen naar do mijnstreken te vervoeren, trots alle gevaren: wel spreekt men van geheele treinen die in het slijk der bergkloven verzonken zijndoch dit voorbeeld schrikt anderen niet af. Alles is dan ook te genwoordig aan de mijnen zeer duur; beschuit kost 2 doll. het pond. De toestand des handels blijft voortdurend ongunstig. De nieuwe aanvoeren overstelpen de markt en drukken de prij zen men heeft hier dus het zonderlinge schouwspel van zeer lage prijzen in hel grooL en zeer hooge bij den handel in het klein. Katoenen sloffen zijn niet meer aan den man Ie brengen; uithoofde van de vele temperatuurveranderingen worden alleen wollen kleederen gebruikt; daardoor zijn de wollen stoffen schaarsch geworden, cn zij hebben eene vijf dubbele waarde gekregen. Teil gevolge van den slechten staal der wegen (zelfs hier te San Franciseo, waar de ongeplaveide straten schier niet te gebruiken zijn) zijn de laarzen ontzettend in prijs geste gen. Voor een paar zeelaarzen is zelfs 5 a 6 gouden onsen 203 a f 250) betaald. Gewone laarzen kosten f 40. Kleederen van weelde zijn niet in den smaakde eenige weelde die men zieli hier veroorlooft, bestaat in het inwen dig versieren der huizen. Eene rol behangselpapier, die te Parijs naauwelijks 50 centimes waard is, brengt den onbe- grijpelijken prijs van 70 a 80 francs op. De dagloonen zijn thans reeds aanzienlijk verminderd, behalve die van timmer lieden schrijnwerkers en behangers, die nog 1 5 doll. [f 37.50) per dag verdienen. De invoer van vreemde suiker is ver boden; die der Vereenigde Stalen kost een halven dollar hel pond. De sterke dranken in vaten zijn met een regt van 100 pCt bezwaard. Wijn en brandewijn vindt weinig nemers, de Champagne brengt nog altijd f 7.50 per fleseli op. Do policie is hier thans zeer goed georganiseerd; dieven en diefstallen zijn tegenwoordig nagenoeg onbekend. Trou wens do straf dio men hun doet ondergaan is ook verschrik kelijk zij worden zonder genade ter dood gebragt. De tol- administratie gaat ook met groote gestrengheid te werk. Nopens de maatschappijen die zich in verschillende landen hebben gevormd om herwaarts te komendient ten slotte nog het volgende medegedeeld te worden: zoodra zij hier komen gaan zij uileen, zoo zij het niet reeds tijdens de reis gedaan hebben. Berigten van do Kaap de Goede-Ifoop randen 17den Februarij houden in dat daar eindelijk de lijding was ont vangen van hot door do Brilscho Regering genomen besluit om de vroegere bepaling, dat de tol verbanning veroordeel de misdadigers naar dio kolonie zouden worden overgebragt inletrekkenen dat de bevelhebber van hel alsnog in de Simons-baai liggende schip Neptune was gelust, oin de ver oordeeldenwelke voortdurend aan boord van het vaartuig waren gebleven, naar Van Diemensland overtevoeren. Do. vereeniging tol wering van hel toelaten van misdadigers iri die kolonie heelt, op het vernemen van dit gunstig herigt eene algemeene vergadering belegd, waarin onder anderen is besloten, om adressen van dankzegging aan de Regering opteslellenen op een later te bepalen tijdstip eene alge meene illuminatie te verordenen, ten blijke van de daardoor te weeg gchragte vreugde. Volgens brieven uit Athene van 26 Maart, waren de genomene Grieksche schepen, niet alleen nog niet vrij ge geven, maar liep aldaar zelfs het gerucht, dat dezelve door de Engelschen eerlang openlijk niet hunne ladingen zullen verkocht worden. In de Grieksche wateren vertooncn zich weder zeeroovers, dio den handel zeer belemmeren. Vroe ger werden dezelve door de Grieksche oorlogsvaartuigen in loom gehouden» De heer A. de Lamartine, die eenmaal, als lid der voorloopige Regering, Frankrijk heeft helpen besturen lieeft zich sedert weder met ijver op den letterkundigen arbeid toegelegd. Dezer dagen is in den schouwburg, genaamd le Théalre de la Porto St. Martineen nieuw drama in dicht maat van dien beroemden schrijver opgevoerd, 't welk se dert lang met ongeduld werd le gemoet gezien. Dat stuk is getiteld Toussaint Louverture. Re hoofdpersoon van het drama is een voorname Neger, die in het begin dezer eeuw heeft geleefd en die zijn zoon als gijzelaar heeft ge steld in do magl van den Franschen consul Bonaparte. De dichter heeft zich hoofdzakelijk ten taak gesteld, om den inwendigen strijd aftcschildcren van Toussaint Louverture dio als het opperhoofd der Negers op Haïti of St. Domingo zijn volk vvenscht vrijlemakendoch, als vader zijn zoon verlangt te behouden. Voor eenigo dagen is te Genéve het tweede nommer van het aldaar verschijnend Völkerbuud uitgekomen, In dit blad, dat, zoo als men weet, door de hooiden der Europe- sche roodc republikeinen geschreven wordt, geoft men onder anderen zonder omwegen als hel doel van het Völkerbund op: Zwitserland tegenover do mogendheden te compromitte ren cn daardoor hij de partij der omwenteling in aanzien te brengen. Men moet als het ware dit land trachten to dwingen zich aan do spits der omwenteling te sleilcn. Zwitserland moet eerst den duivel in het lijf hebben (dit zijn de woorden van het blad) cn dan eerst zullen do zaken goed gaan. Om dit fraaijc doel te bereiken raadt liet blad vooreerst aan do

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2