CSemengbc Bcvigtcts. Professor van der Palm en de Commies. BE HAND. regering in Zwitserland en hare aanhangers zooveel mogelijk io bemoeijelykenzoodat het regeren onmogelijk wordt; de tegenwoordige bestuurders van dit land deugen niet oni aan het hoofd van een volksstaat te staan, hetwelk alleen door de yolksvereeniging kan geschieden enz. Volgens la Patrie zoude het Engelsch-Griekscho ge schil geheel geschikt zijn. De voorwaarden waarop echter volgens dit blad de schikking lol stand gekomen zoude zijn, vereischen nog allezins bevestiging. De Engelsche Regering zoude alles wal do Fransche bemiddelaar de baron Gros voorgesteld heeft, aangenomen hobben. Dc schadever goeding van 1,200,000 f'r,welke do beruchte Pactjico geëischt had, was ten slotte tot 17,000 fr. gedaald. HOORN, 9 April. Bij de alhier op gisteren gehouden parade, bij gelegenheid van den verjaardag van H. K. II. de prinses Sophia, had cr een voorval plaats, hetwelk de noodlolligste gevolgen had kunnen veroorzaken. Do te groo- le ijver van eenen oflicier gaf aanleiding, dat een burger, door de wacht, belast met het afkeeren der toeschouwers, van zijne plaats werd verdreven, op eene wijze, die do woede van een groot deel der menigte van aanschouwers moest gaande maken; zoo zelfs, dat hel voor een oogenblik te vreezen stond, dat er eene algemeeno worsteling tusschen de militairen en de steeds aangroeiende en opgewonden me nigte zou plaats grijpen. Gelukkig evenwel wist de kom- mandant in dit dreigend oogenblik het bataljon lot orde te brengen en zich gelijktijdig tusschen de worstelenden te wer pen waardoor de zaak eene gunstige wending nam. Heden avond doorkruisten patrouilles, geadsisteerd door policie-agen- tende stad en is de rust, behalve het plegen van enkele baldadigheden, door beschonken militairen, niet verder ge stoord. Het is te wenschendat do goede harmoniedie er tusschen het garnizoen en de burgers bestaat, door deze zaak niet wordo verbrokenvooral nu het eerste op het punt is onze stad na een vierjarig verblijf te verlaten. Burgerlijke Stand van C 13 April 185Ö. Gehuwd: J. Kriebel en C. J. Schroor. G. Yosch en E. J. van de Walle. Bevallen: J. P. Najjtegaal geb. AVillemse. I). T. Jucli geb. de bange. Z. M. de Graaf geb. Yisser. Z. M. Metzelanr geb. de Jon". Z. J. C. Sonstral geb. Uhlenbroek. D.M. Bruin geb. Kos. Z. \V. Boekes geb. Coyert li A. Ouak geb. llillenius. 1). M. Drager geb. Rieuvrers Z. M. Kuijt Z. O. C. Roiteveei. Z. J. Kuiper. D. Overleden J. de Jongh. G w. J. II. Nehls. 50 j. J. Scbendelaar. 5 ra. J. II, Jansen. 23 j. JI. Kieuwenhuizen. G j. A. Ouak. 5 j. J. Tegel. 54 j. ïn Rotterdam is een huwelijk bij trommelslag voltrokken. Koningin Victoria resideert reeds in dc kraamkamer. - Aangeboden een Mennlst Heer van 30 jaren, niet onbemid deld en met een zacht humeur. Adres onbeschroomd aan 't HB. 21 Mei, Zilveren Bruiiolt van Prins en Prinses Frederik. Voorjaarsmarkl (e Purmerende, 6 Mei. Z. M. heeft een nieuwen adjudant benoemd in buitengewone dienst. Do Tweede Kamer zal as. Maandag hare werk zaamheden hervatten. Dc Min, van Financien heeft van een onbekenden (smokkelaar?) ƒ1000 ontvangen voor de Mins. Uit Noord-Braband zijn onlangs 200 Landgenoolen naar Noord-Amcrika vertrokken. In de Molenstraat, in den Haag heeft oen officier zijn confrater, met wien hij dis puteerde, uit het venster geworpen. Op den straatweg, tusschen Utrecht en Amersfoort, is een wagen met 20 Uo- lelingen, door het schrikken van het paardomgevallen. Gevraagd deelnemers voor eene Alg. Ned. Verceniging tot uitbreiding van 't Christendom in 't Hemelsch Rijk. (Opr. 83). Te Arnhem is eene Jonge Jufvrouw, die in mans- kleederen het 8ste gebod vrijpostig versmaadde, naar het pakhuis der Justitie gebragl. Te Zait-Bommel hebben de leden der heoren-socieleil met elkander geplukhaardtot groot ongerijf van den kastelein. In Frankrijk zal eene belasling op de speelkaarten gelegd worden. WE U IL LET OHS. Professor van der Palm te Leijdenhad Luiten de Koepoort in de Roo- zenlaan een buitentjewaar hij een deel van den zomer doorbragt. Zij ne voormalige leerlingen herinneren zich zeker menigen middag of avond aldaar onder de geestige scherts van den gullen gastheer gesleten. Op zekeren namiddag meldt zich een arme man om zijne wekelijksche aal moes aan en krijgt ditmaal een afgesneden hammenbot op den koop toe. Of hij blijde was en met zijn bot naar de stad spoedde Over de leuning van de Koepoortsbrug lag als naar gewoonte de com mies ziet, dat de man met het bot het commiezenhuisje wil voorbijgaan, en na voor een Leijdenaar vrij vlug de andere helft van zijn ligchaam van over de leuning opgehaald te hebben, grijpt hij het bot en roept: »hai kerel, waar wil je met dat ylaisch naar toe; ik bekeur je, en dat stuk ham is main.Daar staat de arme drommel: zijn voorgestelde smul partij te niet; daarenboven bekeurd! Betalen kan hij niet misschien naar 's Gravestein Daar schiet hem iels in, en onder het uitstooten der woor den: v wacht, spoeg-over-de-brug de Perfester zal je wel vinden," loopt hij naar het buitentje terug, en tiert er zijn beklag uit. liet gelaat van Professor van der Palm 'veranderde't welk niet ligt gebeurde, en tot den bedelaar zeggende: kom eens mee," stapte hij, zoo als hij ging en stond met de witte klappet op en het gouden ciga- renpijpje in den mond, reeds vooruit naar het commiezenhuisje. De com mies raakte niet weinig van zijn stuk, toen hij merkte, dat hij in plaats van met een bedelaar met Professor van der Palm te doen kreeg/ en toen deze hem toevoegde: »met wat regt neem je dien man een bot af, dat ik hem gegeven heb?" stotterde hij: »ja, zie, mijnheer de Perfes ter, ik heb mijne orders.... en de wet.... vleesch ook al is het aange sneden, mag niet...." »Je hebt zeker wel een tarief of zoo iets, van 't geen cr voor het binnen gebragte moet betaald worden?"»Ja wel, mijnheer de Perfester, hier....." .vWil je me dan eens opzoeken, wat er moet betaald worden van een bot," de Professor had zijne beurs reeds in de hand. »Van een bot? ja, zie, van een bot staat er niet in.... »En waarom vermeet je je dan hel je toe te eigenen? Man, neem jij je bot en ga er mee naar huis, en zie jij in 'l vervolg wal beter toe, wat je behoort te doen en tc laten." De arme liet het zich geen tweemaal zeggen, de commies bleef ver wezen staan, en Piofessor van der Palm wandelde bedaard weer naar de Roozenlaanhet gewone lachje lag reeds weer om zijne lippen. Men geve zegt zeker Duilscher niemand meer do hand: men zij nooit meer zonder handschoenen; want do hand is de spiegel van den geest en van het karakter. Een vluglige blik op de hand is volkomen toereikende om lo weten wien men voor zich heeft. De hand is dc mcusch zelf; zij verklaart, zij leidt, zij ondersteunt hem.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3