WEEKBLAD van DM HELDER M BET NIEUWEDIEP. ACHTSTE JAAK6M0. B£l- G0 Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cis. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. DIA A9D AG ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is GO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 8 JUL £J. Aan de Lezers wordt gelijktijdig met dit num mer toegezondeneen gedeelte der belangrijke dis- cussienwelke op Maandag den 17de11 Junij jl., in de Tweede Kamer zijn gehouden, over het aan dezelve ingezonden adres, ter verkrijging van op heffing van het Onvrij Territoir en tot verklaring van Los - en Ladingplaats van deze Gemeente. STATEU-öaINEIIAAL:. Junij 27. Ingekomen bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot bet verleenen van tijdelijken onderstand en tegemoet koming voor eens, aan buiten dienst te stellen werklieden aan 's rijks maritiem etablissement te Botter dam en het daaronder ressorterend magazijn te Delfts haven. De Bcgering stelt voor ƒ22,000 daartoe aante- tvijzen, te vinden bij overschrijving van den op de be grooting voorkomende post voor dagloonen. Verzending naar de afdeelingen. De discussien over de Scheepvaartwetten worden voortgezet. Julij 1. De Eerste Kamer beraadslaagt over de Kieswet. Zij wordt den 2. met 26 tegen 10 stemmen aangenomen. 3. De algemeene beraadslagingen over de Scheepvaartwet ten worden in de Tweede Kamer ten einde gebragt. Een voorstel van den heer van Dam om, betreffende dit onderwerp, van wege de Kamer tot eene enquête te besluiten, wordt met 45 tegen 19 stemmen verworpen. k 4. liet wetsontwerp tot regeling van de zamenstelling en de magt van de Provinciale Staten wordt in de Eerste Kamer met 33 tegen 2 stemmen aangenomen. BEKENDMAKING. Do waarnemende BURGEMEESTER der gemecnle helder Maakt bij deze, naar aanleiding eener onlvangene kennisge ving van den Brandraad, aan al de bij do brandspuiten ge plaatste personen bekend Dat op Vrijdag, den 12 Julij aanslaande, des avonds ten 7 ure, aan do huisjes, waarin de spuiten zijn geplaatsteene algemeene Rollezing zal plaats hebben, en ieder van hen, mitsdien verpligt is, zich op den bepaalden tijd, aldaar te doen vinden, bij welke Rollezing door do Directie van het hrandwezen zullon worden aangewezen, de personen die bij de te houdene exercitien der spuiten zullen behooren werk zaam te zijn. Dat deze exercitien zullen plaats hebben, als volgt: Met spuit No. 1, op Dingsdag den 16 Julij 1850.'i 's avorujs 2, Woensdag 17 3, Donderdag 18 f - ure 4Vrijdag 19 J en dat daarbij zullen behooren tegenwoordig te zijn, de Di recteur en Mede-Directeuren der spuil, waarmede geëxerceerd wordt, zullende de Onder-Officieren en verdere Manschap pen die bij de exercitien werkzaam moeten zijn zich alsdan op den bepaalden tijd, bij bet buisje, waarin de spuit is ge plaatst, moeten bevinden. Wordende ieder gewaarschuwd, aan dezo verplig- tingen te voldoen; zullendo bij gebreke daarvan de bestaan- do slrafbepalingenop de nulatigon worden toegepast. Helder, den 22 Junij 1850. De waarnemende Burgemeester der Gemeente A. BOOM SM A. HELDER en NIEUWEDIEP, 6 Julij 1850. Onder bet lossen van bet koninklijk salut, dat door bet wachtschip do Sambre en van de batterij werd beantwoord, stoomde in den morgen van jl. Dingsdag, hel Russische oorlogsfregat Kamschulka onze haven uil, koers zettende naar Kopenhagen. Terwijl dit stoomschip bier in de haven lag, trok hel do algemeene opmerkzaamheid lot zich zoowel door zijne fraaije en kolossale gedaante, als door de rijke, netle en smaak volle betimmeringen. De gelegenheid om het .te hcziglirjetr werd ruimschoots en met alle heuschheid-aange11^1 en In het departement van Loiro en ChcrIn Frankrijk

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 1