hielden onlangs eenige bloedroode democralische socialisten ten volle in hunne schitterende kleur gedosteen gastmaal en do broederlijke beker ging dapper rond toen onverhoeds oene uit het veld lerugkcerende koe door de openslaande deurde felle roode kleuren ontwarende in haren behou denden geestwant hel dier heeft het goed bij zijne mees ters zoo woedend werd dat hel de deur en do kamer binnen slooftafel en gasten onder zijne pootcn begon te vertrap pen een van deze roode heeren vluglle achter een in de kamer staand ledikantmaar deze list mag den scherpen blik der koe niet ontgaan, die om haren vijand te bereiken, zelfs op het bed springt; do vlugleling beproeft een laatste redmiddel met er onder te kruipen; maar het ledikant kan zulk eene overzware vracht als eene koe niet dragen reeds begint het te kraken en onze socialist zou waarschijnlijk verpletterd zijn geworden zoo niet de melkmeid aan welke de koe gewoon wastijdig ware aangekomen en het dier zich niet door haar van het bed en uit het huis had laten geleiden. Op de zonnige plaatsen van Parijs, verhuurt men thans parasols, aan do voetgangers, voor een stuiver het stuk. De eigenaar of zijn bediende, volgt den huurder tol aan hel einde van den bepaalden weg. Een dezer industriëlen ont ving op één dag 22 francs. De aanvoer van fruiten, groenten en nieuwe aardappe len is tegenwoordig te Londen verbazend; op eenen enkelen dag werden aangevoerd van Rotterdam, 1304 zakken en 3783 manden aardappelen, 197 manden kersen en 35 man den komkommers en meloenen; van Dordrecht, 48 groole korven aardappelen, 20 dito kersen, 29 dito wortelen en 8 dito groenten; van Antwerpen, 26 manden jonge erwten en 1384 dito fruit; van Havre, 1576 manden fruit, van Duin kerken 809 manden en 49 korven aardappelen253 dozijn bloemkool en 1124 manden kersen. Deze kwantiteiten blijven meestal geheel in Londen voor do consumtie daarentegen worden de fruiten, enz.dio Ie Huil van bet vaste land aangebragt wordenveelal direct met de spoorwagens naar Birmingham, Manchester en Liverpool vervoerd. Te Deventer is ccne stedelijke keur afgekondigd op de inrigling, verhuring, bewoning en reinheid vau kleine woningen, in het belang van de gezondheid der ingezete nen. Daarbij wordt o. a. hel bewonen van kleine woningen verboden, tenzij de woonvertrekken voorzien zijn van goede houten of steenen vloeren, en ten minste één der woonver trekken voorzien is van eenen behoorlijken schoorsteen of andere doelmatige rookleiding, cn met de deur of een ven ster, dat geopend kan worden, onmiddelijk aan do buiten lucht uilkome. De woningen moeten ten allen tijde be hoorlijk rein gehouden worden; indien zij onrein bevonden worden, zullen de bewoners door de policie worden gelast ont ze binnen een bepaalden tijd te schrobben en te boe nen en wanneer aan dit bevel niet naar behooren voldaan wordt, zijn zij strafschuldig. Het is onbegrijpelijk dal het den Engelschenin weer wil vair hun gezag in Indienog niet gelukt is de barbaar- schc gewoonte van hel verbranden der weduwen voor goed af te schaffen. Jïog met de laatste overlandpnst is berigt ontvangen, dat weder een voorval van dien aard heeft plaats gehad in een dorpjebij de stad Kalchéry. De overleden man was in de 60 jaren; zijne vrouw, die verbrand werd, daarentegen slechts 22 jaren oud. Het opperhoofd des dorps had vernomen, dat in de fami lie van den overleden Bramin heimelijk toebereidselen tot de wreedo plegtigheid gemaakt werdenen daar hij bij de En- gelscho wetten voor zulk een geval is verantwoordelijk gesteld haastte hij zich, er den ontvanger van te verwittigen, die onverwijld eene wacht ontbood, ten einde het plan te ver ijdelen. Maar de tegenpartij had ook geen tijd verloren en toen de militaire magt aanrukte, was van do ongelukkige vrouw nog slechts een hoop asch overig. Allen die aan de plegtigheid haddon deel genomenw er den gearresteerd; men veroordeelde 20 hunner lol 2 a 10 jaren gevangenis. Overigens zegt men, dat de jonge vrouw deze maal niet lot den dood gedwongen is geworden, gelijk anders veelmalen geschiedt; maar dat zij zelve alle toebe reidselen tol hare marteling bestuurd heeft en dat zij naar den brandstapel gegaan is als naar eene bruiloft. Men schrijft uit Oxford, dal de heer JVildam eene zonderlinge bekwaamheid bezit om honigbijen, wespen en zelfs verscheidene soorten van vliegente leeren om te doen wat hij verlangt. Den 29 Mei jl. heeft hij in tegenwoor digheid van voorname personen, merkwaardige proeven gege ven over de opvoeding der honigbijenhg had eene volle korf van deze insecten, en in minder dan twee minuten liet hij die uit dezelve komen, om zich op den hoed van een der toeschouwers to plaatsenwelke zoo als men den ken kan, daarbij niet op zijn gemak was, van daar doed hij dio beestjes op zijnen blooten arm komenwelke door dezelve als met eene mof bedekt werdtoen plaatsten zij zich op zijn aangezigtzonder hem eenig leed te doenver volgens deed hij die op zijn kommando op eene tafel loopen. Wal echter het zonderlingste is, hij doet dit met elke zwerm welke men hem geeft; wespen en andere vliegen leert hij in den lijd van vijf minuleDzonder door dezelve gesto ken lo worden. In Drenlhe cn Groningen is de Boekweit door nacht vorsten aanmerkelijk beschadigd, zoo zelfs, dal men hier en daar tol herzaaijing moest overgaan. In Drenlhe hebben ook de booncn en aardappelen veel geleden, zoo zelfs, dat velo perceclen daarvan geheel ver nield zijn cn men de booncn hier cn daar op nieuw heeft moeten inpoolcn. Bij deze gelegenheid heeft iemand te Gas- sellcrnijevcen (Drenthe) een eenvoudig middel aangewend legen hel bevriezen zijner aardappelen hetwelk aan liet doel voldeed cn wel verdient algemeen bekend to worden. Toen namelijk den eersten nacht zijne aardappelen reeds iels geleden hadden door de vorstcn hij voorzag dat het de tweede nacht nog harder zou vriezen legde hij eenigen tijd na het ondergaan der zon 3 vuren op zijn aardappel- akker aan een op ieder eind en een in het midden en hield deze brandende, zoodal dezelve tegen den morgenstond nog rookten. Hij had het genoegen lo bespeuren dal dien nacht zijne aardappels niet geleden hadden terwijl andere

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2