<Ü5cmctigbc föcvigtcu. DE JUWELIER VAN DEN KEIZER. aardappelen-akkersniel verre van de zijne verwijderd ge heel bevroren waren. Deze uitkomsl moei cchler zoo zeer niet toegeschreven worden aan de warmte welke de vuren verspreidden maar veeleer aan do te weeg gcbragte rook welke oven als de wolken de uitstraling der warmte ver mindert. Men woet dat in de bergstreken van Peru het zelfde middel door de inboorlingen tot behoud hunner oog sten pleegt aangewend te worden. De Koning van Zweden en Noorwegen heeft ter her innering aan het Huwelyk van den Kroonprins en de Prin ses Louisa der Nederlanden, een fonds ingesteld, onder de benaming van Bruidgeschenks-fonds van Prinses Louisa waar uit jaarlijks op 19 Junij aan vijf onbemiddelde, doch door deugd en goede zeden zich onderscheidende meisjes van Stokholm, elk 100 rth. beo. als bruidgeschenk bij haar hu welijk zal worden uitgereikt. Burgerlijke Stand van 29 Junij 6 Julij 1850. GEHUWD: Ueene. BEVALLEN A. Sluit geb. van der Burch. D. H. Visser. Z. G. II. Eedens. D. C. Groot. D. en Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: C. Verheij. 42 j. A. Vader. 7 w. G. Kort. 50 j. H. Kuiper. 4 ra. De Koningin van Spanje is van een infant bevallen. Afgestapt op de Kermis alhier de heer Tigchelaar met wa felkraam en Gevolg. Te Hoogevecn zal een Heer van 86 jaren gaan trouwen met ,zjjno Dienstmaagd die 60 jaren jonger is. Do vrede lusschon Pruisen en Doncmarken is geteekend. Z. M. is uit de residentie naar hel Loo ver trokken. 29 JunijGouden Bruiloft van P, Mourilz en E. Cornelissen te Haarlem Zilveren id, van C. Stumphius cn J. van Wessem te Beverwijk. Becmster Kermis 29 Julij. Bij de discussien over het kiesregl werd door som mige leden van de Eerste Kamer de vrees aan den dag ge legd dat door den te lagen (?)census do weg zoude wor den gebaand lot eene gevaarlijke uitbreiding van hel democratische beginsel. Een Engelsch heer heelt Konin gin Victoria met de rotting op hel hoofd geslagen waardoor Hr. Ms. voorhoofd en wang cenig letsel hebben bekomen en do hoed uit zijn fatsoen is geraakt. Op dit feit staat de straf van deportatie of van geescling en langdurige gevan genis. Do Rijnhessischo Vrijscharen zijn op vrije voelen gesteld. Op do hoogte van Cuba is een Braziliaansch schip met 240 slaven in beslag genomen. In Hanover hebben al de Ministers hun ontslag gevraagd. De be roemde Brilsche staatsman Sir R. Peel is van zijn paard ge vallen en aan do gevolgen bezweken. Do Keizer van Rusland heeft den heer mr. P. C. Schoonevcld lid der Tweede Kamer, hel commandeurs - kruis van de orde van Sl. Anna met diamanten, verleend. Verwacht een hu welijk lusschcn bodewijk Napoleon en eene dochter van den Ilufsischen Groothertog Michaël. F E U I E li E T ft .V. Bonaparte was lot brigade-generaal benoemd en had bevel ontvangen zich naar de armee van Italië le begeven. Hij was dien ten gevolge ver- pligt, met eeuige overhaasting voor zijne uilrusting te zorgen, en zoo be gaf hij zich op zekeren morgen in persoon naar het magazijn van den Heer Bicnnaisdie toen ter tijd te Parijs de meest beroemde winkel had van reisnecessaires en toilel-benoodigdheden. De jonge generaal was voornemens, zich, hij zijne inkoopen naar zijne toenmaals nog zeer be- krompene geldmiddelen te regelen en vroeg alzoo naar eene zeer een voudige reis-nacessaire. De koopmau echter vertoonde hem eene zeer prach tige, welke op het ruimst voorzien was van kommen scheermessen scha ren, tangetjes, borstels, flakons enz., alles met zilver gemonteerd. Na dat Napoleon het kistje en deszelfs inhoud, eenige oogeublikken met wei- gevallen beschouwd had, haalde hij de schouders op, sioot het weer toe en wendde zijne blikken naar eenen anderen kant. Is er niel in wat gij verlangtgener»al vroeg de lieer Biennais. Een afwijzend handgebaar was het antwoord op deze vraag. Hoe, gevalt u deze necessaire niet? Ontbreekt er iets aan' O neen; zij gevalt mij bijzonder. Nu dan en waarom Gij wilt mij verleiden, hernam de generaal lagchendt, doch dat lukt niet. Hoe duur is dat ding wel Vijftien honderd francs. Dat is te duur. Niet meer dan de wezenlijke waarde. Dat kan wel zijn; maar ik beu niet rijk genoeg om liet te koopen. Als het anders niet is, daar is raad voor. Doe mij het genoegen, de necessaire te nemenen betaal mij later, wanneer hel u eens gelegen komt. Maar dat zou wel eens wat lang kunnen duren. Dat maakt niet uit, ik zal wachten. En dan nog het zoo onzeker lot des oorlogs. Ik reis morgen af naar de armee.Wie weet of ik ooit weer terug kom. Ik heb vertrouwen op uw goed geluk generaal. Nu, ais gij dat denkt, dan laat het ons eens wagen hernam Bona parte met een glimlach; met een scheurde hij een blad uit zijne porte feuille, schreef daarop eeuige regelen met zijne naamteekening en reikte het den koopman toe. Binnen het uur zal de necessaire aan uwe woning bezorgd zijn, gene raal! Ik wensch u eene goede reis. En eene gelukkige terugkomst, niet waar? Ik dank u mijnhaer. Den volgenden morgen ging de generaal Bonaparte naar de armee van Italië op reis. Onder zijne reisgoederen bevond zich de necessairehem gele verd door den Heer Biennais. Tien jaren later, kort na de verheffing van Napoleon tot Keizer, werd op zekeren dag de Heer Bicnnais bij den Keizer in hel paleis der Tni- lerien ontboden. Toen hij binnen trad, riep hem de Keizer te gemoetIk heb nog ee ne schuld met u te vereffenen. Verschoon mij Sire, antwoordde de Heer Bicnnais, uwe Majesteit is mij niets schuldig; de necessaire, welke ik de eer had aan den generaal Bonaparte te verkoopenis mij door deu eersten consul Bonaparte be taald geworden. Dat is zoo, de necessaire heb ik wel betaald, maar ik heb u mijne erkentelijkheid nog niet bewezen voor de heusche manier, op welke gij mij dezelve gecrediteerd hebt. Thans is het mijne bedoeling, u voot bet mij verleende Tertrouwen te beloonen. De herinnering, welke het uwe Majesteit wel behaagt van eene zoo onbeduidende handeling te bewaren, is reeds eene belooniiigwelke mijne geringe verdienste te boven gaat. Complimenten ter zijde, mijnheer Biennais; ik heb nu eenmaal beslo ten iels voor u te doen. Sire, het is te veel goedheid. Ik benoem u tot juwelier van de kroon hier is hel patent van uwe aanstelling. Juwelier? Maar uwe Majesteit vergunne mij aan te merken, dat zulks eigenlijk mijn vak niet is. Ik heb mij nooit met goudwerkerskunst eu diamanlzetten beziggehouden. Ik beu altijd niel anders geweest dan slechts fabrikant van necessaires. Dat doet er niets toe, gij verandert van bedrijf en daarmede is de zaak in orde. Gij hebt inzigtsmaak en talent, gij zult wel spoedig met uw nieuw bedrijf op streek zijn. Ik zal mijn best doen, Sire, omdat uwe Majesteit liet zoo beveelt. Dan maar dadelijk aan 't werk. Ik moet binnen een kort tijdsbestek

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3