Qtbucrtenticti. PUBLIEKE AANBESTEDING. MIZIJR en DANSPARTIJ, de insignien hebben der Keizerlijke waardigheid, de kroon, de scepter, den degen en voor de diadeem het halssnoer en de OYerige versierse- leu. Gij kunt over de diamanten beschikken, die in de schatkamer be waard worden. Breng mij uwe teekeningenzoo «poedig gij die zult ge reed hebben. Alzoo mijn Heer Biennaisverlies geen tijd en maak er u maar geen zwaar hoofd over: want ik ben overtuigd, dal het werk u wel gelukken zal. Mijne klandisie hebt gij vooreerst, en door mij zult gij nog wel meer aanzienlijke klanten krijgen. Inderdaad, die vermeerdering van de klandisie vertraagde niet. De Kei zer ging kort daarop aan zijn beroep om nieuwe koningen te maken en hij vergat nooit, telkens wanneer hij weer eenen troon weggaf, zijnen ju welier daarbij aan te bevelen. Op deze wijze ontstond er eene soort van vennootschap tusschen Napoleon en den Heer Biennaisde een schiep nieuwe koningrijken, de andere vervaardigde de kroonen er yoor. Zoo nam het debiet van den Heer Biennais verbazend toe; hij ontving bestel lingen van bijna alle Souvereinen in Europa. "Vervolgens kwamen ook de grootwaardigheidbekleeders van het Keizerlijk hof, die in alle zaken zich naar het voorbeeld van hunnen gebieder regelden, en weldra had de ju welier alle hovelingen des Keizers tot zijne klanten, aan welke hij alle tot zijn vak behoorende versierselen leverde, en dat aan een hof, waar eene zoo schitterende en verkwistende weelde lieerschte. Het natuurlijk gevolg hiervan was, dat de lieer Biennaisbinnen korten tijd, zeer aan zienlijke kapitalen overwon, zoodat toen later voor den Keizer de dag des onheils aanbrak en het Keizerrijk ineen stortte de juwelier des Keizers reeds lang bezitter was van verscheiden millioenen. De Heer Biennais leelt nog als wel te vreden huisvader in een onge stoord geluk. Hij is nog juwelier, en heeft ook reeds aardige leveranlien gehad aan den neef des grooten mans, den tegenwoordigen president der republiek, Lodewijk Napoleon. Over één ding heeft de Heer Biennais daarbij spijt; daarover namelijk: dat naar zijn vermoeden en dat van vele anderen, die er even zoo over denken, hij wel nimmer in het geval zal komen, aan den tegenwoordigen Napoleoneene Keizerskroon te leveren. Dijkgraaf en Heemraden van den Anna-Paulowna Polderzijn voornemens, op Vrijdag den 19 Ju lij aan slaande, des middags len 12 uur, len huizo van den algemeenen Opzigler aan de van Ewijcks-SIuispubliek in twee perceelen, bij inschrijving en opbod, aan le be sleden Pet uitvoeren van eenige herstellingen aan de onderscheidene zee - en binnenwaterkeeringen van gameiden Polder. Het bestek waarop dezo aanbesteding zal geschieden zal gedurende acht dagen voor de besteding ter lezing liggen len huize van den Secretaris des Polders P. A. Heetste Nieuwediepbij den Penningmeester Mr. G. de Pries Azn. to Haarlemen bij den algemeenen Opzigter voornoemd, bij wien, gedurende dien tijd, door de gegadigden alle verlangd wordende iulichlingen zullen kunnen worden verkregen. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. C. de LEEUW. Ter hunner ordonnantie P. A. BEETS. fiVoor mijn vertrek van hier, door mijn ver- zwakt gestel verhinderd wordende om in per soon van mijne geachlo Vrienden en Bekenden afscheid to kunnen nemen, beveel ik mij bij dezo in hun ver- rerend aandenken. Heider den 7den Julij 1850. T. BOUMAN. Een ongehuwd persoon vraagt, op liillijko voorwaarden, KOST en INWONING, met eene vrije KAMER. Adres bij den Boekhandelaar Hoogvorst aan den Kanaalwog. onder directie van P. BOASen N. JUDELS, staande met de nieuwe SCHOUWBURG-TENT voor het Lokaal Tivoli. Do ondergeteekendon hebben de eer het geëerde pu bliek te berigten dal zij met goedkeuring van het Acht baar Bestuur dezer Gemeente, gedurende deze week, nog eenige Voorstellingen zullen geven, waarbij de schoonste en voornaamste stukken van hun répertoire zulleu worden opgevoerd alsAsschepoester het zwarte Register Laurierboom en Bedelstafde verborgenheden van het Carnavalde Pontijnsche Moerassende Scha- ter-Lach enz. Zullende de directie niets onbeproefd latenom bij voortduringde zoo ruim genoten gunst le mogen blij ven behouden. BOAS JUDELS. Bij de to geven voorstelling van Dingsdag 9 Julij zullen de Wcezen dezer Gemeente vryen toegang hebben. Met permissie van het EdelAchtb. Plaatselijk Bestuur. Op Zon- en Maandag-avond 7 en 8 Julij 1850 ten huize van den Kastelein H. Burgersin het Am- sterdamsche Peer huis. Entree vrij ondergeteekende geeft zich de eerhet geachte pu bliek le berigten dat hij, op zijn verzoek, uit 's Rijks dienst is ontslagen en brengt langs dezen weg zijnen har- telijken groet aan allo zijne voormalige Superieuren, ver dere Geëmployeerden en menigvuldige Vrienden op 's Rijks werf. Tever s wordt berigtdat hel correspondentie-kantoor der onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij aan de Zaan, verplaatst is in Wijk K. No. 22. Zich met do zijnen aanbevelende in de welwillend heid van hel geachte publiek. Nieuwediep, 6 Julij 1850. J. v. BRUGGEN. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te Nieuwediep Gcihulil bij S. GILTJES tc Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 4