STATSlT-CrSlTSHAAIa. Jttlij 4. De Tweede Kamer beraadslaagt over de afzonderlijke wets-ontwerpenbetrekkelijk de belangen der Nederland- sche Scheepvaart. Op voorstel van den heer de Moncliy wordt besloten bij de behandeling eene andere orde te volgen, dan waarin zij zijn voorgestelden wel om eerst te beraadslagen over het wets-ontwerp C, vervolgens over het ontwerp B en eindelijk over liet ontwerp A. Ontwerp Cstrekkende lot toelating van buiten 's lands gebouwde schepen tot het erlangen van- Nederlandsche Zeebrievenwordt met 52 tegen 13 stemmen aangeno men. i 5. Ingekomen een wets-ontwerp tot heffing van van 2 pro vinciale belastingen in Groningen. Griffie. Ontwerp Btot afschaffing van doorvoer en scheep- vaartregten, wordt met 56 tegen 9 stemmen aangenomen. Vervolgens komt in discussie-ontwerp A, strekkende tot toelating van vreemde schepen onder Nederlandsche vlag. Het wordt den 8 met 50 tegen 14 stemmen aangenomen. 9. De Tweede Kamer beraadslaagt over het ontwerp van wet, betreffende de naturalisatie enz. H 2 IS UT W S a O ID I 3 H» HELDER en NIEÜWEDIEP, 13 Julij 1850. In den morgen van gisteren is alhier aan gespoeld, het lijk van een onbekenden Manspersoon reeds in staat van ontbinding, gekleed met een rood hemd, twee blaauvv gestreepte overhemden, een blaauvv gebreide das met wille slreepen, eeno rooden onderbroek een paar grove gebreide, zwarte kousen, een paar hoog geveterde schoe nen, een pilo broek en daarover een zwarten oliebroek; als eenig kenmerk op hel iigchaam aanwezig, kan worden op gegeven, dal de baard zwart was en onder de kin door- loopende. In eeno der zakken is gevondon, een tondelpol met kurken stop, vuurslag en steen, zoomede een 10 cents stuk en een cent. Ingevolge art. 11G der wel van 4 Julij 1850 (Staats blad no. 87) is de Tweede Kamer in hare zitting van heden overgegaan tot hel opmaken van den rooster van aftreding van hare leden. Do loling heeft de volgende uitkomst op geleverd in September 1850 zullen aftreden do heeren G. ReindersJ. F. Zijlkcr mr. L. N. graaf van Randwijck mr. J. Dirks, P. J. CoslerusJ. T.Ier Bruggen Hugenhollz mr. A. J. Duijmaer van Twistmr. B. W. A. E. baron Sloel lot Oldhuis, mr. D. Donker Curtiusmr. W. II. Dul- lertE. W. van Dam van Isselljhr. G. E. G. L. K. Dom mer van 1'oldersveldtdr. W. R. baron van Hoëvell mr. S. van Walchren, E. C. U. van Doorn, mr. W. J. C. van Hasselt, S. A. de Moraaz, mr. W. IJ. van Voorst, jhr. mr. C. Backer, mr. J. P. van Naamen J. Heemskerk, J. A. de Fremerij mr. G. M. van der Linden, mr. S. II. Anemaet, A. van Rijckevorsel Hzn., mr. P. C. Schooneveld, mr. J. S. Lolsijmr. J. J. Slicher van Domburg, mr. G. A. Fokker, mr. L. D. Storm, mr. J. A. Mulsaers, J. F. van der Heijde, mr. E. J. R. Borrel, J. J. Lambrechts en G. Schiller. Het landgoed Rijsselt onder Gorssel (Gelderland) groot ruim 50 bunders is aangekocht om er eene inrigting te vestigen tot zedelijke opleiding van verw aarloosde knapen in navolging van hetgeen te Metlraij en elders in Frankrijk zoo goede uilkomsten oplevert. De aankoop is geschied uil gelden, door menschenvrienden in Nederland, op aanzoek van den heer fV. H. Suringar, bijeengebragt. Het vredes-lractaat tusschen Pruissen en Denemarken heoft allerwegen in Duilschland, in plaats van lovredenheid ontevredenheid verwekt, en het is te vermoeden, dat som mige staten, die niets van den vermoedelijken oorlog tus schen Denemarken en do Hertogdommen te vreezen hebben en Pruissen alles behalve genegen zijn, onder anderen Bpi- jeren, niet gereed zullen wezen dit tractaal te ratificeren. Integendeel verneemt men heden, dal het kabinet van Mun- chen er toe overhelt om zich voor do onalhankelijkheid der Hertogdommen te verklaren. Ook Hanover zal, zoo men zegt, hel tractaal niet ratificeren; de koning is voor Slees- wijk gestemd en een gezant van daar, de heer Schleiden is in Hanover gunstig ontvangen. Inlusschen zal dit Slees- wijk en Holslein weinig baten want do bedoelde staten zul len wol in geen geval do Hertogdommen to hulp komen. Onlangs las men in hel dagblad van Elberfeld eene oproe ping, om ten behoeve van do inwoners van Sleeswijk Hol- steindie alleen den strijd legen Denemarken willen vol houden, bijdragen in geld, pluksel, klecding enz. bijeen te brengen. Met de stoomboot Canada, Zondag 11. te Liverpool aangekomen, zijn dogbladen van New-York tol 25 Junij, van Boston lot 26 en van Halifac tot 28 Junjj ontvangen. Van do vervolgingen te New-Orleans legen den generaal Lopez ingesteld is reeds vroeger gesproken, doch de loop van hel tegen hem gevoerde proces heeft genoegzaam be wezen, welk een levendig belang de inwoners van het zui den in die expeditie stelden en hoe innig het hun smartte, haar te zien mislukken. De generaal Lopez werd niet als een gelukzoeker, maar integendeel als een held beschouwd; hij werd door de bevolking omringd, toegejuicht en beklaagd; het is der overigheid niet dan na veel moeite gelukt hem aan da al te levendige beluigingen van de sympathie der menigte te ontrukken. Daarenboven heeft het onderzoek, hetwelk de generaal onderging, niets nieuws opgeleverd en alleen het verlangen, door het zuiden gekoesterd, om het eiland Cuba bij do Vcreenigde Staten te trekken, op nieuw bevestigd. De zaak is eindelijk den 21slen Junij ten einde gebragt en do groote jury heeft, als beschuldigd een onwel- li"en inval in hel land eener bevriende natie gedaan te heb- O 0 ben, naar do bevoegde reglbank verwezen, den generaal Lopezden heer Segur van Delawareden generaal Quit- mati, den rcglcr C. Pikney Smit/i van den Missisippi, den voormaligcn gouverneur Henderson den heer O. Sul- livan en tien andere aanvallers van hel eiland Cuba. Do generaal Lopez heeft eene som van 3000 doll. tot borg moeten stellenvoor zijne verschijning in December aan staande, voor hel hof der Vcreenigde Staten. De Ohio en de stoomboot Crecent-City zijn op 23 Junij van Californie te New-York aangekomende eerste met 150,000 dollars en do tweede met 250,000 dollars stof goud, benevens 156 passagiers; de tijdingen door hel laat ste vaartuig medegebragl loopen tot 15 Mei. In den mor-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2