zich van de openbare kas meester gemaakt hebben en naar Spanje overgestoken zijn. Het doei der za- mengezworenen schijnt eigenlijk eeno plundering op groole schaal geweest te zijn. SSurgcrlijke Stand van 13 Julij 1*50. GEHUWD: B. Zits en J. H. Huijer. L. van Waarden en J. Sehager. G. Trieblinig en L. Leen. BEVALLENA. Driessen geb. Gomes. Z. C. Kamp geb. Vos.Z. A. Zijmgeb. Dito. Z, M. Jansen geb. van der Spier. Z. E. Gorter geb. Pels. Z. A. van der Meulen geb. Gerlacli. D. C. de Goede geb. Jol. Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: M. Berlijn. 151 m. D. Bood. 22 i. J. Thale. 3 j. GSciiungbc Iscrigfcti. Ta Parijs hebben twee welgovers in de nationale verga dering geplukhaard. De oorlog tegen de Noord-Holland» sche ganzen, eenden en watersnippen zal 15 dezer beginnen. De beriglen uit Kopenhagen luiden oorlogzuchtig. De republiek Ecuador wordt met een nieuwen burgeroorlog be dreigd. Do opstand der Negers, op Guaduloupcis met kraeht van wapenen gedempt. Do Oostenrijkscho armee zal op 80,000 man worden verminderd. Georgc Walker, een drukkersleerling van 17 jaren heeft Lodewijk Napoleon door een pistoolschot van hel leven willen beroovendoch werd door do policie gegiepen, nog voor dat hij zich in postuur had gesteld om te schieten. Te Hulsberg heeft een meisje een man deod geslagen, met een slok. Tc Rio Janeiro zijn 14,000 personen aan de gele koorts be zweken. De Missisippi is in het district Poirit Coupé doorgebroken en heeft eene geweldige overstrooming veroor zaakt. Do Koning van Hanover heeft do kwestie met zijne Ministers afgedronken. Een gerucht wil, dal de Graaf der toevallige kinderen-, Rochusschen zal vervangen als Gouverneur-generaal van Indie. In de maand Junij zijn er voor ƒ30,000,000 aan muntbiljetten uitgegeven, In Utrecht heeft een Voorzanger van 78 jaren zijn 50jarig jubilé gevierd en een inwoner van Huizen zijne zilveren bruiloft, voor de tweede maal. In 'tHB.No. 5802, wordt govraagd een bevallig ontwikkeld Evangelisch Lu- thersch en welopgevoed Burgermeisje, om door een onbe kenden MeJemcnsch gelukkig te worden gemaakt Prins Fredcrik zal met zijne gemalin en dochter, aan boord van een Russisch sloomfregat, van Slokholm naar Pclersburg vertrekken. De Hertog van Cambridge, oom van Koningin Victoria, is den 8sten dezer, aan kramp in de maag en jichtin 76jarigen ouderdom overleden. De beruchlo Oostenrijksche generaal Haynau is, wegens niet-opvolgen van de bevelen des Keizers, van zijn kommando en volmagt ontzet. Een horologiemaker te Furlwangen (groothertogdom Baden) heeft een zakuurwerk van ivoor vervaardigd. Brieven uit Warschau melden, dat do keizer van Rusland de affaire wil overdoen aan zijn tweeden zoon, den Grootvorst Constantijn. Eene ontmoeting van Mosao te iïonstasEtinopeL Bij eene voorstelling in liet serail maakte de bekende goochelaar Bosco met hel volgende kunststuk aan zijne verrigtingen een einde. Hij neemt eeno sneeuwwitte cn eeno geheel graauwe duif, snijdt deze den kop af en zet der witte den graauwen kop en omgekeerd der graauwe duif den witten kop op, en do duiven vliegen vrolijk weg, alsof haar niets gedeerd heeft. Allah is grootroepen de verbaasde Turken, en do padishah roept twee zijner kamer dienaren eenen Neger en eonen Circassiër, en beveelt den loovenaardat hij heiden, even als aan de duiven, du hoofden zal afslaan en verwisselen. «Vergiffenis, Uwe Hoogheid! spreekt do verstandigemaar niettemin bekwame kunstenaar. Mijn toestel is heden slechts Yoor duiven niet voor menschen ingerigl. Ik behoef om dit te bewerkstelligen eene voorbereiding van minstens veer tien dagen. Daarenboven hebben wij eeno wassende maan en het is tot dit kunststuk volstrekt noodzakelijk, dat ik veertien dagen lang bij eene afnemende maan, ettelijke krui den inzamel. Ik heb alzoo in het geheel eene tijdruimto van vier weken noodig. Hel zij zoo! antw oordde de Sultan. Het uitstel is u toegestaan." Bosco verliot het paleis van den grooten heer. Dadelijk begeeft hij zich naar zijnen gezant en verzoekt eenen pas naar Rusland. Do grooto heer echter wacht nog altoos op Bosco, oin den Neger het hoofd van den Circassiër cn dezen hel hoofd van den zwarte te doen opzetten. Tot de zoo bekende zonderlinge luimen der Engelschen mogen wij ook de volgende voegen In het jaar 1839 stierf te Londen een brouwer, die zijne zeer aanzienlijke nalatenschap aan eenen neef vermaakte, onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de erfgenaam zich jaarlijks, zoolang hij tanden had, op den sterfdag van den erflater eenen tand zou laten uittrekken, ten einde verze kerd te zijn, dat hij mol ongeveinsde smart zou worden herdacht. 3 oer ten tien. Dc oridergeleckende heeft de eer bij deze te beriglen, dat hij door plaatsing ten zijnen hui ze, van een' ailezins bekwamen Horologiemaker, in slaat is, alle voorkomende Reparatien van CRONOMETERS, I10R0L0G1EN, PENDULES, KLOKKEN enz., in den korslmogelijken tijd te herstellen; waartoe hij zich bij de ze in de gunstige toegenegenheid van het geëerde Pu bliek, beleefdelijk aanbeveeltterwijl voor de deugdzaamheid van alle werkzaamheden aliijd zes maanden wordt in gestaan. UWEds. Dv.D. C. VAK DER MEIJ. Mr. Goudsmid. Nieuvtediec 13 Julij 1850. BS§=»~2 HUISTIMMERMANS-KIS ECHTEN w erk begcerende vervoegen zich bij J. NOBBESMr. Timmerman aan den Helder. Uitgegeven l>«j C. BAKKER Bz. te Nieuwcdiep Gedrukt bij S. GILTJES tc Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 4