(Qcmeugbc 35cvigfctt. de zee onstuimig was. Ten 8$ lire des avonds werd de volgende mededeeling langt den onderzeeschen draad naar Dover overgezonden. »Kaap Grinez, kust van Frankrijk. De Goliath is goed en wel hier aangekomen en men is boven aan de rols bezig het einde van den draad vast te hechten aan dc naar Dover loopendc lijn. Wij maken u ons com pliment voor het eerst onder het kanaal door". Zoodra al les aan do uiteinden daartoe gereed is, zullen de voornaam ste tijdingen en de beursnoteringen tusschen Parijs en Lon den worden medegedeeld met eene snelheid, die weer en wind zal trotseren. Onder de commensalen van een hólel in een der voor steden van Parijs, merkt men sedert eenigen tijd op een jongen Afrikaanschen leeuw, loebehoorende aan een onverschrokken officier, die den bekenden leeuwenjager Gérard dikwijls op zijne gevaarlijko toglen vergezelde, en bij een dier gelegen heden het belangwekkende beest plotseling een wees gewor den, onder zijne bescherming nam. De zachtaardigheid van den leeuw is zoo groot, dat zijn meester hem overal als een hondaan een louw met zich voert. De gehabitiueerden van het hotel ziju allen met hem bekend en roepen hem by zijnen naam van Emir; hij legt zijn ontzaggelijken kop op hunne knieën, laat zioh door hen strelen en vraagt door zijne blikken om de stukjes suiker, waarop hij bijzonder verzot is. Voor eenigo dagen vergat de officier het touw, hetwelk de leeuw om den nek had, zoo als gewoonlijk ste vig genoeg vast te maken aan de tafel, waaraan hij zelf gezeten was. De leeuw, zich vrij ziende, ging eenige kee- ren de zaal op en neder, en terwijl zijn meester, in de le zing yan een dagblad verdiept, hem uit het oog had ver loren, sloop hij de zaal uit naar een aangrenzend vertrek, en daar een openen trap vindende, daalde hij in den kelder af, waarschijulijk denkende een hol in zijn land terug te vinden. Op dat oogenblik waren twee knechts in den kel der bezig met het vullen van wijnfiesschen. In hel eerst werden zij den leeuw niet gewaardoch Emir verschrikt door het geraas der flessehenliet een dof gebrom hooren. Door schrik bevangen stonden de knechts oogenblikkehjk op en eensklaps in de duisternis twee oogen als gloeijende kolen ziende schitteren, wierpen zij hunne flessehen weg, lieten den wijn loopenijlden naar den trap, welken zij in een oogwenk opklommen, lieten toen het luik vallen, en zetle den het op een loopen zonder achter zich om te zien. Wel dra klonk uit den kelder hel geraas van gebroken flessehen vergezeld van een vrceselijk gebrul. Emir, zich opgesloten ziende, was woedend geworden. Met zijne klaauwen en tan den rameide hij tegen het luik aandat weldra onder zijno pogingen scheen te zullen bezwijken. Sedert lang had een ieder, die zich in het hótel bevond, de vlugt genomen. Een panische schrik verspreidde zich in den omtrek men geloof de aan het uitbreken van een oproer en verwachtte ieder oo genblik do herhaling der looncclcn van 23 Junij. Reeds begonnen de winkeliers zich te barrikadcrcnniet wetende welk gevaar hen bedreigde. Middelerwijl was dc officier, die moendo dat zijn leeuw de straat was opgegaan het beest gaan opsporen. Een der knechts uil het koffijhuis ontmoe tende, hield hij dezen staande, en, te midden van de meest verwarde verhalen, kwam hij eindelijk achter dc waarheid. Hij keerde naar het hótel terug en opende zelf bet luik var> den kelder. Op het gezigt van zijnen meester werd de leeuw eensklaps bedaard en ging aan zijne voeten liggen. Da of ficier nam zijn ontzagwekkenden metgezel met zich mede, zich zeiven belovende hem in het vervolg beter te bewaken. De Sliipping and mercantile Gazette bevat een brief uit Dover, van 4 Sept., waarbij wordt gemeld.dat de draad van den electro-magnelischen telegraaf tusschen die stad en Calais, op de hoogte vau kaap Grinez is gebroken. Men had reeds ontdekt, dat een stuk van den draad, ter lengte van 350 ellen, door oeslervangcrs was opgevischt. De van Holsteins oostelijke kust te Kroonstad terug gekeerde Russische tweede vlool-afdeeling is door den Kei zer in oogenschouw genomen, hij welke gelegenheid Z. M. in alle opzigten zyne tevredenheid heeft te kennen gegeven. Volgens berigt uit Christiania was de koninklijke fa milie voornemens den llden Sept. van daar naar Stokliolm terug te keeren. De reis van den Kroonprins en zijne jon ge gemalin naar Schonen was opgegeven. Burgerlijke Stand van 7 14 September 1S50. GEHUWD K. Luitseo en C. C. Griek. BEVALLEN M. Furst geb. Moorman. 2 d. M. Kroesen geb. Strik- ker. d. A. J. Daalder geb. de Waard. d. M. de Klerk geb. Bitr- «leker. z. N. van der Woude geb. Plavier. z. A. OlthofF. z. OVERLEDEN: Geene. Verwacht een onderzeeschen telegraaf van Engeland naar Ierland. Te Southamplon is een Goudzoeker aangekomen met 25,000 doll. aan stofgoud en 3 jonge beeren uit Cali- fornie. De Groothertog van Oldenburg zal de affaire van Zijno Deensche Majesteit overnemen. Te Madrid is eene inschrijving geopend om Christophorus Columbus, bij de ba- ven van Moguer, van waar hij zijne eerste ontdekkingsreis ondernam, een kolossaal gcdcnktceken op te rigten. De prins van Canino heeft permissie gekregen in Frankrijk to vertoeven, nadat hij beloofd had zich niet met de polilicko aangelegenheden tc zullen bcmoeijen. In Pruissen heeft de cholera de vogels aangetast. Do beruchte tlavnau is, terwijl hij eene bierbrouwerij in Londen bezocht, door do werklieden dc deur uitgeranseld. Keizer Nikolaas heeft tbans 400,000 man onder de wapens. 7 Ortobcr, Ope ning der Kamers. Zr. Ms. fregat Prins van Oranje beeft den 27sten Julij dc haven van Curafao verlaten, koers zet lende naar het Vaderland. In de omstreken van Haarlem werd jl. maandagmorgen een schok van aardbeving gevoeld. Een luchlschippor te Parijs heeft de reis ondernomen, zittende op een ezel. De Kamer der Gedeputeerden in iknzilio heeft eene wet aangenomen, waarbij de slavenhan del voor zeerooverij wordt verklaard. In Ierland is de zucht lol landverhuizing nog zoo sterk, dal een dezer dagen van Cork naar Quebec vertrekkend schip nog 100 passagiers moest afwijzen. De keizer van Haïti heeft 3 personen een hoofd kleiner gemaakt, omdat zij hunne staatkundige ge voelens te vrij hadden geopenbaard. De Grickschc Min.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3