Wij go/en hier een overzigt van de volgorde der voornaamste kandidaten. Ie. Bij de voorloopige stemming der kiezers te Alkmaar en aan den Helder. 2e. Bij de e'erste later vernietigde verkiezing. 3e. Bij de tweede verkiezing. 4e. Bij de herkiezing uit de dubbeltallen var. hen die gccne volstrekte meerderheid hadden verkregen. Voorloopige stemming te Alkmaar en aan den Helder. 1 Mr. P. A. de Lange. 2 I. T. Koorn. Jhr. D. G. d. D. F. Verschuir. L. Kikkert. W. Bos. G. Bakker Bz. J. Schoon. J. G. A. Verhoeff. Mr. G. Visser. 10 T. M. Aghma. 11 J. A. Peeters. 12 Mr. C. S. Matthiessen. 13 J. L Crap Hellingman. IA Mr. J. A. Kluppel P. Keijzer Sz. C. Siemers. 17 T. L, Willekes Macdonald. 18 J. Blaauboer. 19 T. Schermer. 50 P. A. Bcets. 21 Jb. Leijcn. 22 Mr. A. J. G. Maas Geesteranus. 23 S. C. S Holland. 24 Abr. P. de Lange. 25 J. van Hengel. 26 J. C. Vonk. 27 Mr. G. van Foreest. 28 B. Abbring. -29 Jhr. G. Helmolt. -"50 W. Vader. 31 J. Wenlholt. 15 16 Eerste Verkiezing. Mr. C. S. Matthiessen. Jhr. D. G. d. D. F. Verschuir. W. Bos. I. T. Koorn. Mr. P. A. de Lange. G. Siemers. J. Schoon. Mr. A. J. G. Maas Geesteranus. Mr. J. A. Kluppel. J. L. Kikkert. Jhr. Mr. C. v. Foreest. P. Iieijzer Sz. J. Blaauboer. G. Bakker Bz. J. van Hongel. W. Vader. J. L. Crap Hellingman. J. G. A. Verhoeff. Mr. C. Visser. T. M. Aghina. J. A. Peeters P. Hulst. Abr. P. de Lange. B. Abbring. Theod. Schermer. Jb Leijen. S. G. S. Holland. T. L. Willekes Macdonald. J. C Vonk. P. A. Beets. Camerling Helmolt. Verkozen zijn alzoo de Heeren: Mr. C. S. Matthiessen, J, SchoonTV. Bos, Jhr. I). C. d. 1). F. Verschuir, J. T. KoornC. Sie rt ersJ. Blaauboeren J. L. Kikkert. Wij willen de benoemden niet beoordeelenwaar wij zwegen voor do verkiezing, zou het doelloos zijn, na den afloop, ieders verdiensten te wegen. Wij willen alleen opmerken, dat de liberale partij een volkomen nederlaag heeft hekomen. Noch de Heeren Be Lange en Verhoeff te Alkmaar, noch de Heeren Bakker en Crap Hellingman aan den Helder, noch de Heer Willekes Mac- lonald, die door eenige liberalen werd aanbevolen, hebben het vereischte getal stemmen verkregen. Onder de benoemden mogen Herstemming. Jhr. D. G. d. D F. Verschuir. I. T. Koorn. G. Siemers. J. Blaauboer. J. L. Kikkert. Mr. P. A. de Lange. Kr. J. A Kluppel. P. Keijzer Sz. Mr. A. J. G. Maas Geesteranus. Jhr. Mr. G. van Foreest. T weede Verkiezing. Mr. G. S. Matthiessen. J. Schoon. W. Bos. I. T. Koorn. Jhr. D. G. d. D. F. Verschuir. C. Siemers. Jhr. Mr. G. van Foreest. Mr. P. A. de Lange. J. Ij. Kikkert. J Blaauboer. Mr. J. A. Kluppel. P. Keijzer Sz. Mr. A. J. G. Maa3 Geesteranus. G. Bakker Bz. J. van Hengel. T. M. Aghina. J. L. Grap Hellingman. J. A. Peeters. Mr G. Visser. J. G. A. Verhoeff. Mr. W. Macdonald. P. Hulst. Th. Schermer. W. Vader. Jb. Leijen. S. C S. Holland. Mr. Helmolt. eenigen zijn, van wien men mag gelooven, dat zij niet blindelings in het oude spoor zullen voorttredener is er geene onder, die men kan zeggen gekozen te zijn, ter wille zijner vrijzinnige be ginselen. Wij ontveinzen niet, dat wij dien uitslag betreuren, maar zullen ons niet tot ijdele klagtcn laten verleiden. Na den afloop der Verkiezing hebben wij slechts plaats voor éénen wensch, namelijk: dat alle verkozenen zich in hunne moeijelijke betrekking zoodanig mogen betoonen, dat bij eene volgende verkiezing, allen door ons met overtuiging aan de Kiezers kunnen worden aanbevolen. Oct, 7. Het zittingjaar der Staten-Generaal 1850-1851 wrordt door Z. M. den Koning met eene rede geopend, waarin de toestand des lands in korte trekken wordt blootgelegd. De inhoud van dat stuk is op de meest gewigtige punten, zoo als de betrekkingen met het buitenland, den buitenlandschon handelde koloniale geldmiddelen onzen huishoudelijken toestandde ontginning van gron den, landbouw, ambachten en fabrijken, de gesteldheid der geldmiddelenallezins voldoende en bemoedigend. Er zullen weldra verschillende ontwerpen aan de Sta ten-Generaal worden aangeboden, te weten: op de be vordering, het ontslag en op het pensioen-stellen van militaire officierenop de regeling van koloniale belan gen; op de onteigening ten algemcenen nutte; op het regt van verecniging en vergadering; op do verantwoor delijkheid der Ministers; op de nieuwe regterlijke in- rigting; op de verbetering van het belastingstelsel; eindelijk wetten ter uitvoering van art. 122 en 176 dei- Grondwet. 3, In de afzonderlijke zittingen van Beide Kamers worden commissien benoemd tot onderzoek der geloofsbrieven, y 9. De onderzochte geloofsbrievenzoowel voor de Eerste als voor de Tweede Kamer, zijn in orde bevonden. In de Tweede Kamer worden bij stemming verkozen 3 kandidaten voor het voorzitterschapzijnde de Heeren r. Twist, TVichers en L. B. Storm. De lijst dezer 3 candidatcn zal den Koning worden aangeboden. ÏTË~ EENDMAKING. De BURGEMEESTER der Gemeenle Ilolder maakt bij deze, ten gevolge eener daarloo bekomcrie kennisgeving, van den Heer Schout bij Nacht, Directeur en Kommandant der Marine alhier, aan do daarbij belanghebbenden bekend, dat eren als in vorige jaren, van den 15 dezer tot en met den 15 April 1851, de Quarantaine zal worden gehouden, achter in het Nieuwediep, bij hc-t Nicuwewerk, onder toe- zigt van een van Zr. ffis. Kanonncerboolenen dat alle vroe gere bepalingen, opziglclijk het stoppen of ankeren en in

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2