duin men van den Nijl, waarvan het eerste denkbeeld dag- ieekent va.i da Fransche expeditie. Ter plaatse waar de Rijl zich in twee armen verdeelt, had men het water van den ont zaggelijken stroom willen opvoeren, om hetzelve, van dit punt uit, en door eeno menigte kanalen, over de geheele uitgestrektheid des lands te verspreiden, aldus de lande rijen, dio door de jaariijksche overslroomingen niet bereikt worden, vruchtbaar willen maken en op dio wijze willen voorzien in du opslibbingwelke zoo als die van dit jaar, onvoldoende blijken te zijn. Dat groote werk hetwelk sinds vrij langen lijil was opgegeven, wordt thans weder hervat en er zijn bevelen gegeven hetzelve met ijver voort te zetten. Men meldt, dat do overeenkomst betreffende het H. Graf eindelijk gesloten is te Konstanlinope!door den gene raal Aupick. Volgens deze overeenkomst zal hot H. Graf onder bescherming van Frankrijk staan, aan do zorg van don patriarch van Jeruzalem toevertrouwd en hersteld wor den in den staat, waarin het zich tijdens do heerschappij der Christenen, (1239) bevond. Buitendien zullen de gra ven van Godfried van Bouillon en van zijn broeder Boude- vvijn plegliglijk hersteld worden. Nog op dit oogenblik is, niettegenstaande de krijgs toerustingen zoo wel van Pruisseri als van Oostenrijk steeds worden voortgezet, do hoop op hel behoud van den vrede niet verloren. Zoo lang do onderhandelingen voort duren is het treffen van een vergelijk 't welk door elk welgezind Duilscher wordt gevvenseht mogelijk. Zoodra echter de betrekking tusschen Berlijn en de Staten van het Duilsch-Verbond worden afgebroken, 't welk als zeer mo gelijk wordt voorgesteld, kan er een oorlog uitbreken, waarvan de gevolgen evenmin als de voortduring te bereke nen zijn. Rusland beeft zich, gelijk men te gemoet zag, bij do Bonds-vergadering door een gezant doen vertegenwoordigen en erkent dus bet wettig bestaan en gezag van dit ligchuam. De Ooslenrijksche partij hecht een groot gewigt aan deze ge beurtenis en vleit zich dat Frankrijk en Engeland dit voorbeeld eerlang zullen volgen. Uit Fulda wordt van den 11 dezer gemeld dat de bondstroepen den verderen togt naar Kassei nog niet had den aangevangen. Tc Fulda was het buiten eene beweging onder do troe pen paraden enz. zeer rustig. De bondstroepen rusten van de tot dusver doorgestane vermoeienissen uit. llunoe voor posten slaan uur van Fulda. De Pruisen zijn naar Vacha teruggetrokken, alwaar do generaal v. cl. Gröben zijn hoofd kwartier heeft. Hcrsfeld een van do plaatsen der heer banen houden zij sterk bezet. Ligtclijk koude dit weder om tot eeno botsing aanleiding geven als zij hier aan do bondstroepen den weg naar Kassei wilden versperren welke dan echler ernstiger zoude zijn dan de botsing hij Bronnzell. Doch men hoopt op do onderhandelingen die lusschcn Wce- nen en Berlijn gevoerd worden. Onder den zonderlingen naam van cercueil musical, werd op eeno der laatste tentoonstellingen voor Industrie te Parijs, eeno doodkist aangetroffen, welke ter redding van levend gokisto of lovend begravene personen zoodanig is in- gerigtdat bij de geringste beweging tan de daarin geplaat ste individuen, een oorverdoovend geraas ontslaat, luid ge noeg om eene geheele buurt in opschudding lo brengen! ISsirgeriljlke Siand van IS Kovenïber ÏS5®. GEIIUWDL. D. Kunst en SI. Bloem. E. A. Cohen en ÏI. SI BruinveJs. II. Koopman en A Bakker. BEVALLEN' G. Gomes geb. de Waard. D. E. B. van Iloolweif geb. Pastoor. Z. H. van Breederoode geb. Vink. I). B. van Gelder geb. Prins. D. A. C. Arends geb. Gioof Barbera. Z. SI. G. Vroom geb. Smits.Z.II. 1'. Ilolstiju geb. Gordijn. Z. P. C. Jacob geb. Kam per. D. C. Koning geb. Burgerjon. 1). J. Buis geb. van Willigen. Z. A. Beets geb. Slothouwer. D. OVEKLEDEN J. vau Brederode. 2 m. 31. Lont. 14 j. F. L'reedt. 2 j. (Bemcsigbc ïSerigfcn. In Wurlembcrg hebben de Slenden de aanvraag der Re gering om ƒ300,000 voor buitengewone militaire maatrege len iinaal geweigerd, ten gevolge waarvan die vergadering onmiddelijk, bij een koninklijk decreet, is ontbonden. Het Turkscho admiraalschip Faizi Schewket is in het arse naal van Pera in de lucht gevlogen, waarbij 800 man het leven hebben verloren. In Parijs zijn de wachtposten verdubbeld; jl. Maandag is de zilting van de wetgevende vergadering aldaar geopend. Tc Genua zijn kisten met moordtuigen, waaronder 6000 dolken, in beslag genomen; zij waren bestemd naar Rome. De President der Ver. Stalen heeft de krijgsmagl onder de wapens geroepenten einde aan de voorschriften der wel op de vcorlvlugtige sla ven kracht bijtezelten. Pref. Kinkel is uit zijne gevan genis te Spandau ontsnapt en wordt met steekbrieven ver volgd. Een Parijzenaar, wiens wederhelft het huis heeft verlaten, looft eene jaariijksche som van 400 francs uil aan hem dio haar weet en haar beuden wil. Dr, P. L. Beckersinspeel, gen. van de geneesk. dienst, heeft zijn eervol ontslag en de eommandeursorde van den Red. leeuw bekomen. In Belgie zijn de Kamers zonder froonredo geopendlot besparing van den tijd. De Provinciale Sta len van Groningen hebben met 23 legen 17 stemmen be sloten voortaan zuiver Hollandsch te spreken. Do Hertog van Nemours heeft, als toeziende voogd over do Belgische Prinsen do nalatenschap der Koningin onder voorregt van boedelbeschrijving aanvaard. In dc N. R. Cl. van den 7 dezer wordt ƒ2000 uitgeloofd voor eene aanwijzing van de achterhaalbaarheid der nalatenschap van Piet Hein. Uit dc Saksische schatkist is 80,000 thr. aan bankpapier ge haald, zonder permissie van den Min. van Financien. In Ierland zullen do traclementen der staatsambtenaren met 25 pet. verminderd worden. Ilanovcr heeft geprotesteerd tegen het doormarcheren van Oostenrijkscho troepen naar liolslciii. Keizer Nicolaas is naar zijne residentie terug gekeerd. De Pruisische troepen hebben Hamburg verlaten. Ie Aieppo is een opstand legen dc Christenen uilgebro ken. In Egvple zijn bevelen gegeven lot het afdammen van den Nijl. Een rijk particulier le Manchester, heeft een schip uitgerust, waarmede hij eene reis rondom dc wc-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3