reld wil doen, waartoe hij 3 jaren wil besleden en waarop hij eene nieuwe wereld hoopt te ontdekken. 1\« E Z .V 89 K TC. Aan den Heer V Y vermoedelijk inzender Tan het Stuk, gedateerd den G November 1850. 3Iet verontwaardiging las ik uw ingezonden stuk, voorkomende in het vorig nummer van dit Weekblad, onder den titel wEere die eere toe komt" en geteekend »Een vijand van Buffels." Hoewel niet met zekerheid wetende wie het is, die zoo allerbeleefdst een Ambtenaar en Ingezeten dezer plaats, alhier sedert ruim negen jaar gevestigd bij het publiek in een zoo gunstig daglicht zoekt te plaatsen zoo kan men uit den aard van dat stuk wel opmaken, dat het »een vriend van Waarheid, zoowel als een vijand van Buffels is," (hoewel cr voor heelden bestaan dat zij die zich zoodanig noemen soms zelve de groot ste buffels zijn) immers, wie eenigzins met den persoon en het kantoor van den Heer Ontvanger der Hegistratie alhier bekend is, zal moeten op merken, dat er veel onwaarheid in dat stuk voorkomt, en dat gij het een en ander, om zoo eens te spreken, uit de lucht hebt gegrepenom aan uwe goede oogmerken te voldoen daar men gewis ieder mensch van de bedoelde vriendelijkheid kan betigten, als men hem daartoe uitlokt, door zich op eenen zeer onkiesohen toon aanmerkingen te veroorloven over zaken, geheel niet tot zijoe hemoeijenis behoorende en, zoo gij zijt wien ik denk dan zijt gij nog veel te kort op deze plaats en te weinig met dien Ontv. in aanraking gekomen om met genoegzamen grond over de hoeda nigheden van dien Heer te kunnen oordeelen ware ik dien Heer echter raad verschuldigddan zoude dezelve daarin bestaan dat hij zich niet het minst om uwen onzin bekreunde, en het er voor te houden, dat»/zef vat uitgeeftwat het in heeft." (Jok kan ik mij maar volstrekt niet hegrijpen wat UEd. bij uw bezoek np het bedoeld Kantoor met dat zoogenaamde waseh- en bezemhok uit staande heeft gehad waarover u zooveel ophef gelieft te makendaar men als men zijne oogen goed gebruikt en niet blind van woede is, over een zoo onaangename moddermarschvolstrekt met geen zoodanig hok in aanraking behoeft te komen. Het ware te wenschen geweest, dat UEd. zich onthouden had van eene zaak, waarmede UEd. niemand anders dan uzelten eompromileerten dat gij vóór daartoe overtegnan een blik op uw zeiven had geworpen of gij zelve niet een te groot gedeelte van de aanminnige hoedanigheid bezit welke gij dien Heer Ontvanger toekent, dan om dezelve bij een ander op- temerken. Overigens kan ik UEd. de verzekering geven dat uw zouteloos geschrijf bij alle weldenkende Ingezetenen dezer plaatsgeen den minsten indruk zal achterlaten. Ik heb de eer te zijn Een Vriend van Waarheid. Helder, 11 Nov. BLAD¥ULL1KG. Het Duel. Een kapitein van de schutters kreeg twist met een ka pi tein van de soldalen, die zoo hoog liep, dat zij besloten denzehen den volgenden dag op een bepaald uur en plaats inilitairemenl te beslechten. De soldaten-kapitein was reeds vóór den vastgestelde!) lijd Ier bestemde plaatse, mót zijne secondanten en getuigen, maar zijne partij kwam nog niet opdagen. Eindelijk, een goed half uur later, dan men had bepaald, kwam tic schutlcrs-kapilein ook. Vergeef mij, lieer kapitein," zeide hij, dat ik zoo laat komik had zoo veel werk met mijne zaken in orde le brengen, dat ik op bet bepaalde uur hier niet komen kondeeigenlijk ben ik nog met dezelve niet geheel ge reedmaar ik durfde u niet langer laten wachten. En bier ben ik nu, om ti voldoening te geven, maar onder éóne voorwaarde: één van ons zal op deze plaats blijven." Goed goed, wat mij betreft, hier mijn hand er op." Wél gezegd! En vriend! daar het mij zoo slecht voegt om hier te blijven, zoo doe gij hel; ik heb t'buis mijne bezigheden, en gij kunt hier wel wal heen en weder wan delen, zonder dat iemand verlet van u heeft, daar gij toch niets te doen hebt. Ik ga dan maar weer heen. Goeden dag! De schutlers-kapilein keerde naar zijn huis terug, terwijl zijne partij verbluft hem achterna zag: en lagchende ver haalden zyiie secondanten en getuigen den afloop van het duel des avonds onder oen glas wijn aan hunne vrienden. Ql b o c r t u t i u. Heden verloste voorspoedig van een welgeschapen ZOON BAKTA WALRAVEN, geliefde Echtgenoolo van L. EEN HORST. Nieuwediep, 13 November 1S50. Onder nadere goedkeuring van Zijne Excellentie den Minister van Marine zal op Dingsdag den 19 No vember 1850, des morgens te 10 ure, bij 'sRijks werf te Willemsoord publiek ter slooping worden verkocht: De voor 's Rijks dienst afgekeurde FREGATTEN der 2e klasse JplSON en ZAslNliggende in hel dok van genoemde werf. De voorwaarden van verkoop zijn ter lezing van gega digden, ter secretarie van de Directie der Marine te Wil lemsoord en ten bureele van den Hoofd-Ingenieur aldaar, bij wien zes dagon vóór en op den verkoopdag, ook verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. De verkooping zal worden gehouden in hel Logement van Mejufvrouw do Wed. H. G. IHNENhet Nieuwe Hee- ren-Logement, aan hel Nieuwediep. Willemsoord den 26 Oclober 1850. De Directeur en Kommandant der Marine, Vait DER PLAAT. BÜER-VËRKOOPIING. Op Maandag den 25 November 1850 en volgende da gen, des avonds ten half zes ure, zal, ten overslaan van den Notaris J. Schoonten huize van den Logement houder H, Burgers aan den Helder", publiek worden verkocht: Eene belangrijke verzameling van BOEKEN, KAAR TEN enz., welke op Zaturdag le voren en op den len dag der verkooping van des middags 12 5 ure, len huizo van voornoemden Logementhouder voor ieder te zien zullen zijn. Do Catalogus ligt acht dagen vóór do verkooping al daar ter inzage. Een KLEEDERMAKERS-KNECHT, vast werk begeerendc, vervoege zich met franko brie ven bij Uk. Monté, Mr. Kleedermakor, le Cocksdorp, op Texel. Er is verloren: een ZAKBOEK, inhoudende ccnige papieren, voor den Vinder van gecne waarde. Dio hel terugbezorgt, bij den Uitgever dezes, zal uoed beloond worden. Nieuwediep bij g, bakker bz. gedrukt bij s. giltjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 4