eenvoudig uurwerk, dat opgewonden was, eer men de bal lon opliet, in beweging waren gebragt. Niet alleen is de ballon door eigene krachten tegen den wind in, beslunrd, maar de heer Jullien heeft ook naar verkiezing lot verba zing der aanschouwer®haar eene cirkelvormige beweging weten te geven. In de Pruisische Staatscourant wordt opgegeven dat thans jaarlijks tachtig duizend Duilschers hun vaderland voor altijd verlaten en dat dezo 80,000 landverhuizers te zamen een kapitaal van vijf-en-lwinlig tot zes en dertig rail- lioen guldens rnedenemen. In de zitting der Luxembnrgsehe Kamer heeft de ba ron van Rlociiausenhet gouvernement geïnterpelleerd, of de Nederlandseho gezant te Frankfort instructien had ont vangen Van het Luxemburgsch gouvernement. In do zitting van den volgenden dag heelt de administrateur /Pilmar dit beaamd, en de verantwoordelijkheid daarvan op zich geno men. Hij heeft er echter bijgevoegd; dal hel gouvernement tich met de Hcssischo zaak volstrekt niet inliet. Voorts is do Kamer nog teruggekomen op het verzoek, dat het Ne- derlandsche gouvernementvolgens de constitutieeen Lux emburger zou aanstellen om het hertogdom to Frankfort te vertegenwoordigen, die onmiddtdijk zijn ontslag uit den bond zou behooren te nemen, zoodra er eenigo schending van de cnnstitutionaliteit van Luxemburg of van de andere Duit- sche Staten mogt plaats grypen. Eene vrouw in de omstreken van Manchesterwier man voor een aantal jaren tot transportatie op een der voor misdadigers iugerigte schepen te Woolwich veroordeeld is zond hem eenigo dagen geleden den volgenden troostrijken brief: Lieve man, ik neem deze gelegenheid waar om u «leze weinige regelen te schrijven, hopende dat zij u in goe den welstand mogen aantreffen, zoo ais ik dien ook genieten mag. Lieve man, ik ga mijne wijza van leven veranderen, in do hoop dat dit goed voor mij zijn zal. Ik moet u ver tellen dat ik ga trouwenen hoop dat gij cr niets legen zult hebbenwant gij weet, dat gij mij niet behandeld hebt zoo als het een' echtgenoot past; gij en uwe familie hebben my zeer slecht behandeld; maar iedereen weel dat ik u nooit aanleiding daartoe gegeven heb. Ik heb de wijkmees ters geraadpleegden die vonden ook beter dat ik een' an deren man nam, omdat ik niet voorzag dal gij ooit terug zult komen. Gij moet er niet boos om worden, noch u «nigzins verontrusten over hetgeen ik zeg, want ik kan u verzekeren, dat het waar is. De wykmeesters van hel kerspel zullen den man tien ponden sterling geven, om mij uit het kerspel to brengen. Ik heb uwen broeder Rohert op do bruiloft genoodigd, en ik wenschto dat gij to buis waart, om er bij to wezen. Ik moet u ook nog zeggen dat de man Wiiliani heet. Gij behoeft mij om dit alles niet to vergeten, en als gij ooit komt waar ik ben, dan hoop ik dat gij mij zult komen bezoeken. Hier eindig ik, en blijf steedsuwe liefhebbendo vrouw CatherineP Een arme landbouwer in den omtrek van Nismes heeft bij het omploegen van zijn land eene vans gevonden met meer dan 3030 zilveren Romeinscho munten gevuld en eene tweede, kleiner van gedaante, maar die met 162 gouden munten was gevuld. De landbouwer kon zich naau- welijks verbeelden, dal hij eigenaar was van al deze schat ten. De gouden munten heelt hij reeds aan de stad Nismei en aan eenigo liefhebbers tegen 115 fr. het ons verkocht. Van eene geloofwaardige zijde wordt uit Hamburg eert berigl gemeld dat echter allezïns bevestigingvcreischt. Hel stedehouderschap van Sleeswijk-Kolstein zoude zich namelijk tot de Engelschc regering gewend hebben met het voorstel om iiolsteiii uil het Duitscho verbond te doen gaan en onder bescherming van Engeland te stellen. Het land zoude dan den tweeden zoon van Koningin Victoria als Hertog erken nen, die gedurende zyne onmondigheid onder iulandsche voogden zoude staan. Den ISden is to Karisruhe een kabinetsorder van den groothertog verschenen, volgens welke de vesting Kastalt ge heel door Badensche troepen zal bezet wórden. Te wutcti na het aftrekken der Pruisen zal de vesting dadelijk doo:r Badensche troepen worden bezet, terwijl later het garnizoen volgeus een nader bondsreglernent zal ingerigt worden. Volgens berigt van St. Helena zyn aldaar tau 17 Julij lot 13 Aug. niet minder dan 8 slavenschepen opgebragt, die alle door Engelsche oorlogsloomboolen waren bemagtigd sommige dier buit gemaakte schepen hadden tot 700 slaven aan boord. - Bcriglen uit California luiden gunstig. Da opbrengst der gouddelving, vooral die der kwarts-mijnen, was zeer bemoedigend. In eene der mijnen was eene stoom-macbi- ne in werking, om do kwart3 te stampen, en op deze wijzt» had men uit eene ton kwarts voor 120 dol!, aan goud be komen; uit eene andere rots dacht men voor 200' a -500 doll. uit 100 pond kwarl3 te verkrijgen. Twee andere stoomwerktuigen voor dat zelfde doel zouden weldra elders in werking komen, Den lOden September heeft een hevige storm te Sacramento gewoedwaardoor dia stad en do in de haven liggende schepen veel geleden hebben. - Een geneesheer te Plymouih heeft, bij de schel aan zijne woning, eeno buis doen stellen, van guüa-percha ver vaardigd die tot aan het hoofdeinde van zijne slaapmuts reikt, waardoor men hem des nachts „van buiten op do straat komt raadplegen, en hij, in sommige gevallen waar bij zyne tegenwoordigheid niet vereischt wordt, spoedig eii voor hem zelvcn onschadelijke hulp kan verkenen. De 21sten zal in Pruisen het mobiel maken van het geheele leger tot stand gebragt zijn cn eeno rnagt van 450,000 man onder dc wapenen staan waarvan meer dat» da helft aan do Fransche en Russische grenzen zal postvat ten, Den 20sten zullen do troepen die Oostenrijk en d« hiermede verbonden Duitscho staten in het veld willen bren gen slagvaardig slaan. Dit bedraagt niet minder da» 350,000 man. Beide legers zullen deihalve gelijktijdig go- reed staan. Men hoopt echter nog altijd op eeno minnelij ke schikking. Do jongste berigtcq luiden vrcdelievond. Uit Berlijn wordt het opgeven van de Unie bevestigd en «k> overige stater, van de Unie zullen dit voorbeeld moeten vol* gen. Daarmede is do voorname sleen des aanstoots uit den weg geruimd cn op do vrije confereuticn welke Gostenryk beeft toegeslaau, zal tccu het wel eens worden. Men ont-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2