Enge.lsche weelde. veinst sich echter nietdat er zich nog zwarigheden kunnen opdoen en zoo ziet men bij voorbeeld do opening van de Pruisische kamers (21 Nov.) met groole spanning te gemoet. Toont de meerderheid zich gezind lot verzoening, welko dó Koning en zijne ministers beamen, dan wordt de hoop op vredo aanmerkelijk versterkt. Maar verkrijgt do oorlogsge- sinde partij do meerderheiddan voorziet men grooto moei- joiykheden. Men zegt, dat, oin deze moeyelijkhcden Ie voorkomen, do kamers spoedig verdaagd zullen worden. Men vraagt zich echter of do invloed van den Prins van Pruisen dit plan lot verdaging wol lot uitvoering zal laten, komen? Burgerlijke Stand van 1© 23 Kfovember 5850. GEHUWD Geene. BEVALLEN: H. van Rijk geb. "VYesterholF. Z. M. L. Arons geb. Druif. D. M. Groofi' geb. Songe. Z. A. van der Hoeven geb. tan der Oord. Z. S, Xaptein geb. Bijl. Z. A. Slrikker geb. Zaalman. 1). -■D. Trap geb. Boonagker. Z. OVERLEDEN: K. Flens. 2 j. I. E. Juuel. 17 j. (Bcmcng&c 53cHgtct?„ De Oostenrijkscho zeemagt zal volledig uitgerust worden. In Pruisseri worden de toebereidselen lol den oorlog steeds voortgezet. In Parijs houden de verschillende partijen tlch op den achtergrond en vrachten eene gunstige gelegen heid af om elkander slag te leveren. In Drenthe rigten de veldmuizen grooto schade aan. De Keizer van Haïti is zeil te velde getrokken tegen de Dominicanen. Te' ri Hertogenbosch hebben jl. Zondag twee onder-officieren met j deo sabel geduelleerd, waarbij de een den neus heeft vcrlo- i ren. Z. M. is op do hertenjagt geweest. De huis- vrouw van C. Kereboer, lo Wieringerwaard, is van 4 doch- f fors verlost. Overleden te Lora delllio, Don Pedro Cano, geboren Ao. 1750, nalatende 220 regtstreeksehe afstamme lingen. Veertigjarige echlvoreeniging van J. van Eden Jz. ea 8. de Jong, Kromnicnio 18 November. De heer Mul- shers is tot Raadsheer in den Hoogen Raad benoemd. Dó Hollanders hebben op het eiland Borneo eene belangrij ke overwinning behaald op dc Chinezen, bij do rivier Som bas. In Frankrijk zijn 40,000 soldaten van do ligting van 1849 onder do wapens geroepen, om in do oostelijke e-o noordelijke departementen bij do hand te zijn. In Amsterdam is een congres gehouden van zeepzieders, waar in besloten is om afschaffing der accijns op de zeep te ver zoeken, lot opbeuring hunner industrie. Te Nevv-Orleans is een heer overleden, die zijn gansehe vermogen van 10 fhill. dollars aan do armen vsn Dallimore en New-York heeft vermaakt» De hoeveelheid goud welke Californie tot heden heelt opgeleverd wordt op eene waarde van ƒ150,000,000 begroot. Londen heeft op dit oogenblik 0072 policie- agentcn. (f) ANTWOORD AAN DEN ONBEKENDEN ScHElJVEP» VAN DEN BTIIEF, GEPLAATST IN DIT WEEKBLAD VAN DfiN 18 DEZXE. Doordrongen gelijk ik ben, van de minderheid mijner krachten tegenover de uwe, waag ik het noode, om nog eenmaal, met mijn zouteloos en mij zeiven compromilerend geschrijf op den baan te komen. Wat bezit gij bij uitnemendheid den tact om bij uwe lezersreeds bij den aanhef een treffend effect te makenDie inleidingmet verontwaardiging las ikhoe imposant is dieniet! Hoe bij zonder geschikt om mij als met éénen slag, uit het veld te drijven En toch vorderde, mijns inziens, de beleefdheid dat ik u de vleijcncle voldoening gaf, die uw brief zoozeer verdient. Zoo wa3 meri algemeen van oordeel dat ge mijne grieve, tegen het hoogst onbetamelijke en volstrekt ongeoorloofde der plaatswaar uw vriend zijn kantoor heeft gevestigd, volstrekt niet had wederlegd, maar dat ge door om den kant te stippen, die zaak met behulp van magtspreuken en drogredenen op eene schalksche wijze onaange roerd had gelaten. Men oordeelde dat ge u uiterst onvoorzigtig en zeer roekeloos voor de bekende en door mij betwiste vriendelijkheid en voorko mendheid van uwen cliënt had in den bres gesteld; ja, men hield zijne reputatie als vriendelijk ambtenaar nu voor altijd gevestigd en zulks (om van andere zaken te zwijgen) in weerwil van zekere uit spraak dezer dagen tegen uwen vriend gedaan, ter zake van ver regaande fatsoenlijke en beleefde gedragingen. NB. Hij zal, zoo ge van dit laatste onverhoopt geer. kenni3 mogt dragen, u dat wel in zijn Register willen opzoeken, dan kunt ge tevens eens zien hoe zonderling de omstandigheden in 's mensohen leven kunnen zamenloopenom. iemand zijn eigen von nis te doen schrijven!. Dat ge. mijn verblijf in de gemeente te kort schattet om over de aanminnigheid van uwen vriend te oordeelenook dat hield men voor onjuiste redenering. De faam van zulk een vriendelijk per- soonaadje waait spoedig over: trouwens iemand die mij bij eene eerste ontmoeting, om eene. heusche en onbetwistbaar gegronde aan merking lomp bejegent, die kan gedurende zijn negenjarig verblijf 'in deze gemeente nimmer vriendelijk zijn geweest en zal het ook wel nimmer wordendat is eene kwaal die in het bloed huisvest. Overigens, begrijp mij wel, ik heb er niet op tegen dat uw vriend daar in dat hokje aan dien modderweg zit, ik geloof de gemeente cok niet, al zat hij er zijn leven lang, zoo maar hot kantoor meer gevoegelijk en fatsoenlijk te bereiken was en aan den publieken weg uitkwam. Ge ziet dus dat men niet zoo gereedelijk met uwen brief instemt en daarom ben ik te rade geworden, u voor het vervolg den vin ger uit den mond te houden: immers wanneer het toeval mij on verhoopt weder in ambtelijke aanraking met uwen vriend brengt ea de aanleidende oorzaak mijner aanmerking niet is uit den weg ge ruimd, dan zal ik de zaak onderwerpen aan het oordeel van het hoofd van het departement, waaronder uw cliënt ressorteert. Uwe verdere teregtivijzingen laat ik liefst onaangeroerd: want meegesleept en opgewonden, als ge waart, door de vaste overtui ging- uwen vriend eene schitterende satisfactie te hebben gegeven, vervielt gein weerwil van uzelvenia een raaskallenwaarbij uwe groote geleerdheid u tot razernij vervoerde. En hiermede stap ik voor goed van deze zaak af, in de nede rige hoop, dat dit mijn antwoord uwen vriend ten goede gedije. maar vooral ook in het vertrouwen dat ge u zult gedragen naar de spreuk: non bis asinus fricaldat is, in goed zuiver Hollandsch: een ezel stoot zich niet tweemaal aan den zelfden steen; opdat het niet later blijke, dat ik den moriaan helle getcassclien. Ik blijf, zoo als vroeger, N. Diep, 23 Nov. EEN VIJAND VAN BUFFELS» (f) De Uitgever berigt, dat gceno stukken, particulie re kwestien betreffende, in dit Weekbad opgenomen worden, dan te gen betaling der gewone advertentie-kosten. y - jr- Be Lordmayors-dag is te Londen een wave feestdag. Dezebe

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 3