AANBESTEDING w MUNITIEBROOD. wordt met eenen maaltijd besloten, en wat al weelde, bij deze burgemeesterlijke zaak alsdan ten toon gespreid wordt, blijkt uit liet Yolgend berigt van den maaltijd, nu laatstelijk gehouden: Niet minder dan 900 personen, zoo heeren als dames, zaten er aan tafel. Daaronder beronden zich verscheidene ministers, vele leden van het hooger-en lagerhuis, de NederlandscheFransclie, Amerikaansche, en Peruaansche gezanten, benevens eene menigte andere aanzienlijken. Dit jaar werden bij dezen maaltijd ter tafel gebragt 250 terrinen echte schildpadden-soep (ieder 5 pinten bevat tende), 800 llesschen sorbet, 6 schotels visch, 4 gekookte kal koenen met oesters, 60 gebraden jonge hanen, 60 schotels gevo gelte, 46 kapoenen, 50 Fransche taarten, 60 dui venpastij en, 53 versierde hammen, 43 tongen, 2 groote stukken ossenvleesch, barons of leef genaamd, waarvan liet eene 312, het andere 5554 Engelsche ponden woog, 3 groote rollades van ossenvleesch, 2 schotels gestoofde en 13 schotels met op eene andere wijze toebe reide stukken ossenvleesch, 6 schotels aspergiën, 60 schotels op allerhande wijzen toebereide aardappelen, 44 schotels oesters, 4 schotels garnalen, 50 blancmangés, 40 roomtaarten, 40 amandel taarten, 30 oranjeappelen- en vruchten-taarten, 20 schotels met zoogenaamde Chantilly-taarten, 60 schotels met vlecschpastijen 56 schotels met salade, 80 schotels gebraden kalkoenen, 80 scho tels met faizanten, 24 schotels met ganzen, 40 dito met patrijzen, 15 dito met wild gevogelte enz. enz. Het dessert bestond uit hon derd ananassen, waarvan de meesten 2 a 3 pond en twee zelfs on geveer 16 pond wogen, 200 schotels druiven, 250 dito ice creum, 50 dito appelen, 100 dito peren, 60 dito biscuits de Savoije, 75 dito noten, 80 dito gedroogde en ingelegde vruchten, 50 com- pottes ingelegde gember, 60 schotels met banket, en 46 compot- tes met kersen op brandewijn. De daarbij gebruikte wijnen waren Champagne, ilhiju, Bordeaux, Madera, Port cu Sherry. Qtbücrtcnticn, L. KOEKEKHEIM en I. W. SÖN TANDMEESTERS van AMSTERDAM maken aan hunne geëerde Geabonneerden en Begunsti gers, aan het Nieuwediep en den Helder bekend, dat zij te spreken of te ontbieden zijn op 25, 26 en 27 dezer, over alle gebreken en operatien in den mond, ook over het inzetten van kunsttanden, van 1 tot een geheel ge bit, bij NeumanLogement de Hollandscbe Tuin, Wijk K, No. 54, over den Toren van 's Rijks Werf to Nieu wediep. A. POPPEL31ANN& Comp.berigten aan het geëerde Publiek, dat hun winkel in MANUFACTUREN en STUKGOEDEREN tegen over den Houtzaagmolen No. 45, zal geopend worden op Maandag den 2östcn November 1850. Belovende een ieder eene prompte en civiele behandeling. De Majoor, kommanderende do 2de divisie van het korps Mariniers, zal, als daartoe geaulhoriseerdop den derden December aanstaandedes middags ten twaalf iuren precies, publiek aanbesteden, de leverancie van het MUNITIE-BROOD, ten behoeve van dat gedeelte van voor noemd korps, hetwelk gedurende het jaar 1800 een en vijftig garnizoen zal houden le Willemsoord aan het Nieu- icediep. Do contracten van voorschreven aanbesteding, liggen van heden af ter lezing van des morgens 10 tot 's namiddags 2 uren, op het Bureau van gcmolden Majooralwaar ook de aanbesteding op den bepaalden dag en het bepaalde uur zal plaats hebben. Willemsoord den 24 November 185Ö. De Majoor voornoemd NABAL. Alom verkrijgbaar a 75 cents: Do zekerste middelen ter voorbehoedingalsmede ter spoedige en volkomene genezing der Venerische Ziekten, door Dr. Hacker. De lezers van La'mert la préservation peksonelle of der beide Hollandsche uitgavenhet zelfbehoud of db zelfbeyvaking zullen wel doenook dit tegenschbift te lezen. De DIRECTEUR en KOMMANDANT der Marine te Wil* lemsoordvoornemens zijnde op den 28 November 1850, onder nadere goedkeuring van den Minister van Marine, aan te besteden Do levering vap het bonoodigde MUNITIE-BROOD en Versch RUNDVLEESCH, voor de Equipagien van Zr. Ms. Schepen 'en Vaartuigen van Oorlog, ter reedö' voor Texel en in het Nieuwediepvoor de dienst van den lsten Januarrj tot den Sisten December 1851; Brengt ter kennis van gegadigden, dal zij, die ver langen lot de inschrijving naar de boren•ómschrcvene le- Veringen mede to dingenop den dag vóór den dog waar op de aanbesteding te doen, behoorlijke bcwjjzen van ge goedheid voor zoodanige leverantien van hét Plaatselijk Bestuur dezer Gemeente, ter secretarie van den Directeur en Kommandant voornoemd, zullen moeien inzenden 'als4 mede dat do billetten Tan inschrijving vóór of uiterlijk op den 28 November 1850, des morgens vóór 12 ure, voor ieder artikel afzonderlijkin eon daartoe geplaatste gesloten bus zullen moeten bezorgd zijn. Gezegde billetten van inschrijvingbehoorlijk op zegel geschreven en door gegoede gegadigden onderteekend mosten bevallen de prijzen in schrijfletterswaarvoor die gogadigden genegen zijn, voornoemde leveringen op de bij het bestek van aanbesteding omschrevcne voorwaarden bij do honderd Nederlandsche ponden' te doen zullende ten dage en ure voorschreven die billetten in tegenwoor digheid der gegadigden geopend en de voorloopjge toe wijzing der leveringen aan do minste inschrijvers geschie-, den. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen van heden dagelijks van 10 ure des morgens tot 2 ure des namid dags voor gegadigden ter lezing. Willemsoord den 18 November 1850. De Directeur en Kommandant voornoemd Van der PLAAT. Nieuwediep bij c. bakker bz. gedrukt bij s. giltjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 4