dezen voortgang, Mevrouw de Wed. A. tot Dijkgravinne en Mejuf- vrouw B. tot Secretaris. Wie weet, of de schouwen niet beter ge daan werden en de verteringskosten iets lager werden, daar de Da mes zich met kofiij te vrede stellenwaar de Heeren al spoedig een fiesch ontkurkenDoeli de spotternij ter zijde stellendeis het niet vreemddat niemand tegen het voorstel zich verzette. Ons komt het zóó vreemd voor, dat wij het alleen mogelijk achten waar de gedachten der leden zich met andere zaken, dan met die in behandeling bezig houden, of bij traagheid die liever toegeeft, dan eene discussie uitlokt, vooral krachtig werkende, als iedereen gaarne naar huis wil. Een polder is een politisch zedelijk ligchaam; op dien politischen nard eens polders, berust het regt van Provinciale Staten, om de reglementen te wijzigen. Het stemregt in den polder is een poli- tischregtdat persoonlijk dan ook behoort te worden uitgeoefendeen regt ,dat wel meestal van landbezit wordt afhankelijk gestelddoch niet door het landbezit, maar door het reglement wordt gegeven. STATEW-GEBiHSIlAAXa. Dec. 2. Ingekomen bij de Tweede Kamer eene missive van den Minister van Einancienten geleide van de verslagen van den staat der algemeene begrootingen van de inkom sten en uitgaven over 1847 en 1848), alsmede een alge meen overzigt van den toestand der schatkist op 1 Jan 1849. Het wets-ontwerpstrekkende om de leges in zake vau in- en uitgaande regten en accijnsen afteschaffenwordt met 34 tegen 2-2 en de ontwerpen, houdende de begroo ting voor de landsdrukkerij en omtrent den arbeid in de gevangenissen met algemeene stemmen aangenomen. k 8. Ingekomen een ontwerp van wet tot regeling en beper king van de uitoefening van het regt van vereeniging en vergadering. De inhoud van den brief van den Minister van Einan cien betreffende het adres van den heer Nahuijs wordt aan de Kamer medegedeeld. Aangenomen voor kennis geving. De commissie van rapporteurs brengt verslag uit over de begrootingswetten voor 1851, ten aanzien van welke van de zijde der lieg. eene zeer uitgebreide memorie van beantwoor ding, verzeld van vele bijlagenis ingekomen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten om, uithoofde van den spoed, welken de zaak vereischt, de beraadslaging te be palen op Maandag den 9den December. Op "Woensdag den lSdenDecember 1850des namiddags ten 2 ure, zal onder nadere approbatie, door den Staatsraad Commissa ris des Konings in de Provincie Noord-Hollandof bij deszelfs absentie door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan bet Gourerne- ment3 Gebouw in de St. Jansstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden worden aanbesteed: lo. Het bouwen van eene nieuwe Houten Kerk en Toren en het doen van eenige herstellingen aan de Pastorij voor de Hervormde Gemeente is Huisduinen. 2o. Het doen van eenige herstellingen aan de Kerk van de Hervormde Gemeente te Koedijk. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele Inschrijving. De bestekken waarop deze aanbestedingen zullen plaats hebbenzul len. ter lezing liggen, boven en behalven aan het Gouvernements gebouw te Haarlem, in de voornaamste Logementen en Koffijhui- zen, als: te Amsterdam, in het Wapen van Medemblik, op den Dam; in het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerenbijt, bui ten de Utrechtsche Poort en bij P. J. Colenbrander4 Logementhou der in de Bel, op den hoek van de Haarlemmerdijk; t» Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Halve Maanin do Roskamop de Varkensmarkt en in den Glazen wa gen, in de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, in de Toelast; inden Burg en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn, in het Onafge maakte Schip en in den Doelen; te Purmerend bij den Kastelein Erikkete Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ibnen; te Sliedreeht, bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jur- rissen; te Muiden, bij P. Amersfoort en te Huisduinen en te Koe dijk, hij Kerkvoogden. Zullende 8 dagen vóór den dag der aanbesteding en alzoo op Woensdag den 11 December aanstaande, door de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzingen worden gedaan en inmiddels zoo bij ZWEG. als bij den Ingenieur de Heer P. J. H. Haijward te Allernaar, en bij Kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 7 December 1850. Naar men verneemt, is bij den raad van Slate het on derzoek over do wcls-ont werpen tot bevordering, ontslag en pensionering van officieren bij de land-en zeemagt, als mede die tot pensionering der onder-officieren en man schappen, werklieden, geëmployeerden weduwen en wee- zen geheel afgeloopenen zijn die ontwerpenmet eon zeer uitgebreid verslag, aan do ministeriën van oorlog en marine terug gezonden om daarnaar gewijzigd en omge werkt te worden. De vele aanmerkingen betreffen even wel minder de beginselen dan wel den vorm. Te Mon» heeft zich eene vereeniging gevormd lot het onriglen eener philantropische slagtei'ij. Hel kapitaal is 20,000 francs in 200 actiën van 100 Irancs, waarvan al een groot aantal geplaatst zijn. Hel doel dier vereeniging is niet, zoo als sommigen meenen, om het beroep der vleeschhouwers ten gronde te rigten, maar alleen om het vleesch zoo goedkoop te stellen, dat alle klassen van ver bruikers het kunnen bekomen, daar zij den verkoopprijs van het vleesch in evenredigheid zal brengen met dien van het nog ongeslagto vee. De prijs van het vleesch der ver* eeniging zal voorloopig op 40 centimes (19 cents) worden gesteld. Het postkantoor van St. Mandé werd bestuurd door twee hoogbejaarde vrouwenwaarvan de eene reeds in 1789 hare medehelpster had gekozen. De eigenlijke direc trice is onlangs gestorven in den ouderdom van 107 jaren en laat al3 opvolgster hare aangenome dochter van 80 jaren na. Do overledene posi-directricewelke in 1743 was ge» boren, heeft niet minder dan 15 verschillende regeringen beleefd. Edrgerlijke SJass-S vsn 39 Jfftvemlber IBecercïfoeï GEHUWD: J. de Hing en H. Leijkens. W. de Graaf en A. J Allebrandi. J. Fortuijne en G. Willemse. A. Peereboom en C. Dekker. J. A. van Seelt Honingslein en T. W. de "Wijn. J. Bar- neveld en J. J. 51. Boll. BEVALLEN E. Visser gel). Palm. Z. M. Lakke geb. Overdijk. Z. N. Reinders geb. Smit. D. J. W. Conijn geb. Franx. Z. G. Klaassen geb. van Dalen. D. A. A. Dekker geb. van Asperen. Z. VV. Quak geb. Roorendaal. Z. O. H. A. Driessen geb. Buijtenkamp. D. - G. Cornelisse geb. Smit. D Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: A. D. Groen. 11 m. A. Troost. 8 d. Ambtshalve ingeschreven 1,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 2