rijke Trouw, huurt yerlrckken bij fatsoenlijke lieden en laat weldra merken, dat zij niet ongeneigd zou zijn hare hand en haar Termogen aan een man te schenken. Vindt zij cr zoo een, dan sluit zij met htm een notarieel huwelijks-con tract. De nran hierdoor gerust gestold zijnde, leent zij Tan hem ecnig geld om haar vermogen in bandon te kunnen krijgen; heeft zij dat geld hekomen dan verdwijnt zij. Reeds 14 maal is zij wegens zoodanige bedriegerijen gestraft. Den 9 December stond zij weder te rtsgtditmaal echter wegens bedrog en diefstal, daar zij den man, ten wiens nadeel zij de laatste maal deze manoeuvre uitoefende, niet alleen be drogen, maar na eenigen tijd bij hem ingewoond te hebben nog bestolen bad. Zij werd nu veroordeeld tot vier jaren tuchthuisstraf en tien jaren onder, opzigl der polieie gesteld. In de Domkerk te Maagdenburg werd Zondag den 8 December een kind gedooptbehoorende aan een soldaat der Berlijnsche landweer, wiens vrouw hem had gevolgd en daar Tan een zoon bevallen was. De omstandigheden der ouders waren zeer bekrompen. Het geheele bataillonin den wa ren zin des woordsstond als doopgetuige over het kind. Tot het vervullen der plaats van peet waren de majoor van het bataillon, een kapitein, een luitenant, een sergeant-ma joor, een sergeant en een soldaat aangewezen. Niettemin woonde het geheele bataillon de plegligheid bij en toen deer den geestelijke de gewone vraag werd gedaan, klonk een duizendstemmig ja door de kerk. Het kind heeft den naam bekomen van Karei Robert J'Vehrmann. Kurgerlijkc Stand wan 21 23 ISeceissl>erv8> 18SO. GEHUWD: H. J. Kramer en W. Griek. J. G. Bahrlage en H. Weiboom. BEVALLEN: S. Joliannes geb. Sterrel Mink. Z. N. Bol geb. Bijpost. D. G. Valentijn geb. van Trvisk. D. T. van Leeuwen geb. Dekker. Z. D. Berg geb. Abbenes. D. M. Bijnders geb. Witte. D. J. Morssink geb. Ewald. Z. J. Hij-, lemans. D. E. Ilelgring. D. OVEBLEDEN: T. Kuipers. 21 j. T. Bakker. 13 d. C. Cordemans. 10 j. E. J. Geelmuiden. 22 j. Ocismigbe 23crig?csu In eene der provinciën van China is een edict tegen hel Christendom uitgevaardigd, waarbij hel voor onwettig, onge- loofbaar cn ongerijmd verklaard wordt. In Amsterdam zijn jl. zondag ruim 40 personen in hel water geraakt, uithoof de van dikken mist. Te Londen is eena geheele scheeps lading schildpadden (5000) aangebragt, komende van Moga- dor. De Duilsche diplomalen zijn te Dresdcn afgestapt om de Bondsvergadering te regelen. Koningin Isa bel la II bevindt zich weer in gezegende omstandigheden. Alexan- der Dumas is in slaat van faillissement verklaard. Tus- schen Ostende en Duinkerken zal een spoorweg aangelegd worden. In Henegouwen zijn thans 16 beelworlelsuiker- fabrieken, In Frankrijk zijn yalsche bankbilletten ver vaardigd met de daguerréolijpa. Verwacht in 1852 eene groote tentoonstelling van wereldproducten te New-York. De heer Baud heeft zich in de Tweedo Kamer legen de pu bliciteit in Indische aangelegenheden verklaard. In de omstreken van Haarlem heeft men onlangs andermaal de uit werkselen eener aardbeving, gevoeldverrezehl van een dof, maar zeer hoorbaar geluid. Prins Frederik heeft de ar tillerie- stapel- en constructie-magazijnen en werkplaatsen te Delft geïnspecteerd. De oTerlollige officieren Tan onze ar- mée kunnen verlof krijgon op twee derde van hel activileits- tractement. Te Borgswecr is een varken an 19 maan den geslagt, wegende 651 oude ponden. x'rinscs Marian- ne moet zich thans in den omtrek van Parijs ophouden. IMöEZ6Ii5EI. In het verslag der commissie tot afneming der examina van de jongelieden die tot clc hoogescholen wenschen te worden toegelatendeelt de Examinator C. R. Hermansde verrassende tijding mededat in Duitschland door ,dc pro fessoren bijna alles in het Hollandsoii wordt gedoceerd. Het zou ongeloo- felijk zijn, indien het niet kwam uit den mond van een zeer geleerd man, in een verslag aan den Minister, dat in de Staats-courant gedrukt, den V.olke wordt medegedeeld. Wij lezen letterlijk in het verslag: «Men behoort dus meer Latijn te kennen, of de professoren zullen voor- «taan hunne eollegien in het Ilollandsch moeten geven, zoo als in Duitseh- u land en elders geschiedt." Er zijn er, die de gissing hebben geopperd, dat do Heer Hermans heeft willen zeggen, dat men in de landtaal les meet geven, zoo als in Duitseh- land en elders geschiedt, of wel zoo als in Duitschland en elders ook in u de landtaal les gegeven wordt." Die gissing is belagchelijk. Zij berust op de veronderstelling, dat de zeer geleerde commissie, die ook in de Nederduitsche taal en stijl examineert, zulk een bak tegen den stijl zou kunnen begaandie veronderstelling is beleedi- gend voor de commissie en wij nemen dus liever geloovig aan, dat in Duitsch land in het Hollandsch gedoceerd wordt. De ondergeteekendo berigt bij deze, dat hij nog een winkel geopend heeft in PARAPLUIES die hij in allo soorten verkoopt en repareert, belovende eene prompte en civiele bediening. J. FOUR, i!Ir. Koperslager. Kanaalweg, No. 62, naast de Israëlitische Kerk. Mei Januarij in plaats van 's Maandags het kantoor geopend des Zaturdays-avonds. Van 7 tot 8 uren voor do Deelhebbers der Spaarbank. 8 9 Gepensioneerden. Woensdag den lslcn Januarij 1851. Entree vrij Aanvang 's avonds te zeven ure. Publieke Yerkoojntig te Texel op Donderdag 2 Januarij 1851, 's middags 12 ure, van: p. m. 500 Ncd. ponden Gesloopt ROOD BLADKOPER, Nadere informalien op franco aanvrage ten kantore van Zunderdorp fy Co.te Oude Schild en den Makelaar IV. J. Hidde Rokaan den Burg op Texel. NlEUYTTSDIEP BIJ C. BA.KK.Ea BZ. GEDEUKT BIJ GILTJSS,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1850 | | pagina 4