elk; om de twee diploma's Tan Backelier te bekomen: om streeks 2 jaren en 320 fr. geneeskundig onderl igtomstreeks 6 jaren 7200 fr.inschrijvingen examina, diploma I, 100 fr.privaat-lessen 1000 fr.aankoop van instrumenten en boeken, 2000 fr. Totaal 15 jaren tijd en 18,620 fr. aan geld. Hierbij komt dan nog de uitgavo voor eene eerste inrigting, die wel niet minder zijn kan dan 1300 a 1400 fr. (Een blad zegt nopens den tegenwoordigen staal der Duitsche zaak," onder anderen het volgende: Het is thans aan geen twijfel meer onderhevig, dat wij thans, na een' omweg van drie jaren, vol jammer en ellende, ten slotte zijn teruggekomen tot datgene, wal de terugwerking van de Franscbe omwenteling van den 24sten Februarij in Duitschland was komen omverwerpen tot het haveloos ge bouw van den Duitschen bond! De groote Duitsche nalio is gedwongen door de dwaasheid harer regenten en de rade loosheid harer staatsmannen, onder een dak eene schuilplaats te zoekendat niet eens den minsten storm kon weerstand bieden! De toestand, welken Duitschland ons aanbiedt, is in de geschiedenis zonder wederga. Geen stam van het Duitsche volk, die niet mot de regeringen in onmin was; geen enkele der regeringendie over de 42 miilioonen van een der grootste volkeren der aarde regerendie zich kan vleijen het» vertrouwen van hare onderdanen te bezitten. Wat is dus hel geheim harer magl? Hoe is het mogelijk, dat men dus op zich zelf slaande, nog kan blijven walmen is? De oneenigheid is het, die erfzonde van het Duitsche volk, die het zonderbaar verschijnsel mogelijk maaktvoor hetwelk 's mensohen versland stil staat. En dit weton do regenten: zij weten dat die oneenighcid hunne sterkte is en zij zullen zich wel wachleD het minste te doen cm dezelve te doen j ophouden.") Bij de steeds toenemende depreciatie van het goud,i worden tegenwoordig in gansch .Zuid-Duitschland da munt- I spocien van dien aard slechts lot de kosrsnetering van j Frankfort aangenomen. Op de Holiandsche 10 guldenstuk ken, bedraagt het verlies reeds lusschen de 20 a 55 cents. - In Holstein heeft men na werkelijk een begin gemaakt j met de vermindering van het leger. Do Lande-vergadering is verdaagd, 'l welk indedaad met eene ontbinding gelijk kan worden gesteld. Alleen beslaat er nog verschilten aan zien van do bezetting dsr vestingen Rcndsburg en Freclriks- oord. Men vloil zich, dat dit bezwaar uit den weg zal wor den genomen, door de laatstgenoemde sterkte alleen door Deensche troepen bezet to laten, en daarentegen de bezet ting van Rendshurg voorloopig aan Deensche en Coslenrijk- sche troepen toe te vertrouwen. SZen houdt zich hier ver zekerd, dat niet meer dan 12 h 15000 man Ocstenrijksche troepen ia Holstein zullen binnenrukken, en dat do ovarigo manschappen van het corps van den generaal Legeditsch welke nog tienduizend man kunnen bedragen, vooreerst in Hanover zuilen verblijven, Uit San Francisco wordt gemeld, dat op den eersten December 11. aldaar ocnezoo groote hoeveelheid k-leedingstof, gereedschap en Ieeftogt van allerhande aard was aangebragt, <lat de markt als allczins overvoerd moesl worden aan gemerkt. Op de landengte wordt, naar hel schijnt, van tijd tol tijd slraalrooverij gepleegd. De zoogenaamde conduclavan de Crescent-city is aangerand, en van vijf muilezels, welko met eene waarde van 100,100 dollars beladen waren, be roofd. De belanghebbenden hebben zich echter Vereenigd do roovers vervolgd; hun den buit weder onlnomen, en eenige hunner gedood en gevangon gemaakt. In de kelders yan de Tuilerien te Parijs hebben zich weer ontzaggelijke menigte rollen genesteld zoodat do bewoners der hotels van do straat Rivoli, die er veel last van hebben, klaglen hebben ingediend. De prefect van da Seino heeft onverwijld den groot-rottenvangGr der hoofdstad belast het onderzoek in te stellen en maatregelen te nemen tol ver- nieliging van hot ongedierte. Hij heeft do kelders van het voormalig koninklijk verblijf wemelende van grijze en zwarte rotten gevonden, en tevens een nieuw soort ontdekthetwelk is voortgesproten uil croisering van beide rassen. Bit nieu- wo ras is donker grijs met witten staart, buik, poolen en snoet; de huidjes zijn zeer gezocht. Do groot-rottenvanger heelt onverwijld maatregelen lol vernietiging genomen en in éénen nacht waren 847 rotten gevangen. In Roord-Amerika wordt thans een koopvaardjschip gebouwd, welks last wordt berekend op 2800 tonnen. Met zal 230 voelen lang zijn, dat is nog eenige voeten meer dan het bekende linieschip Pennsylvania. Het is bestemd voor de vaart op Livcrpooihet zal drie dekken opleverenen bijzonder dienstbaar worden gemaakt voor het overvoeren van landverhuizers en passagiers. Een brief uil Adolaïde, in Zuid-Auslralie, tan het laatst van da maand öclobev, luidt als volgt: Wij zien onze weivaart sleed3 rustig er» zonder gediuisch toenemen, en zullen spoedig eene der rijkste en voornaamste Brilsche volk plantingen worden. Onzo delfslofTelijko rijkdom is onmete lijk. Al de havens van Indie en van China zijn voor onze metalen geopend. Het geld vindt een onbelemmerd verkeer en onze maatschappelijke toestand betert met eiken dag." Een particuliero brief uit Maccasser van 22 Ocloher jl. gewaagt van da mogelijkheid, dat hofook op Gelebes tot een treilen zoude kunnen komen met de onrustige Bo nken, die zich niet genoeg schijnen to willen onderwerpen aan de Nederlandsche soevereiniteit. Reeds hebben zj eenen aanvang gemaakt met hier en daar op de grenzen te roo- ven en te branden; doch hetwelk men hun niet kan bewij zen. Dit is doorgaans do voorbode van een meer algemeen verzet legen het Europeoseh bestuur. Het volgende berigtdat voor eonigen tijd in eer. def Enge'.sche bladen gelezen werdis welligt niet onbelangrijk voor hen die voornemens zijn in den aanstaanden zomor aan de wereld-tentoonstelling een bezoek to brengen. «Wij vertrouwen, dat sommige vertegenwoordigers van vreem de staten, dis voornemens zijn do lontoonslelling te Londerï hij te wonenden raad hobben gegeven om zich buiten de damp en het gewoel van Londen zelf, in do schoono en ge zonde beneden do stad gelegen dorpen aan do oevers van de Theems, van huisvesting te voorzien. Twickcnham, Rioh- mond, Isleworlh, Ren Pulnoy, bieden do gelegenheid aan,, om ccn groot aantal vreemdelingen oj» zeer billijke voorwaar

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2