mm® süüssswumos m mm* don lo herbergen. Do vreemdelingen zullen aldus dagelijks eenige Engclsche groene landschappen kunnen bewonderen, aan Üiet gebrom en gegons der groolo stad waarvan zij bij dag genoeg to zien krijgen, ontkomen en althans eenige uren in rust mogen doorbrengen. l)a overvloed der middelen van vervoer brengt die plaat sen, zoowel wat lijd als duurte betreft, inderdaad moer na bij Londen dan do verwijderde streken in de stad zelve. De South Western-spoorwegmet zijn cenlraal-slalion aan de Wa- terloo-brug, do sloombootcn en omnibussen geven elk oogen- blik van den dag gelegenheid om vervoerd te wordenen stellen daarenboven do bewoners van deze dorpen in slaat, om ook de avondvermakelijkheden in do hoofdstad bij te wo nen. Even als in den vorigen zomer, zullen des nachts ten 12 urona het sluiten der schouwburgen, spoortreinen naar die punten heen snellen en buitendien nog omnibussen een mid del van vervoer aanbieden. Een maand verblijf te Richmond kost nog geen 2 p. st. (ƒ24), cop. prijswelke zeer gering is, om de goedkoopero huisvesting aldaar, zonder nog te spreken van hare meer gezonde ligging en van hel confort dat men zich verschaflen kandoor niet lo Londen te wonen. Men vertrouwt dan ook, dal om bovengemelde redenen, eenige Londenscho logementhouders reeds in de dorpen waarvan gesproken is, naar huizen zullen uilzien, teneinde zoodoende, wanneer do toevloed komt opdagen, twee pezen aan hunnen boog te hebben." SsSïErgerJsjkc tsiandl van 18 35 oSaissiaa-lj 1851. GEHUWD: G. J. Becker en M. L. Eschbach. F. Connsman en T Bohlen. J. Hemelrijk en G. Kroub. A. Slagt en L. Bras. BEVALLEN: 31. Lnraens geb. Kramer. Z. II. Nonnekes geb. De Groot. Z. A. van Straaten geb. Smit. D. 31. Kraak geb. Kuipers. Z. 31. A. Stoutenbeek geb. Boorsma. Z. G. Schuil geb. van der Wolt. A. Winter. Z. OVERLEDEN: E. B. Verschoor 15 j. C. II. de Graaf 9 m. P. llof 2 j. 32. C. Besou 19 j. (öcmcssgbe Bcrigïsw* Professor Kinkel leeft thans te Londen, afgezonderd en in armoede. Do berigten uit Konstantinopel worden hoe langer hoe geldeloozer. Do Russische troepen hebben contra-order ontvangen en zijn naar do westelijke grenzen opgerukt, uit vrees voor eene nieuwe calaslrophe te Parijs. Raar de tentoonstelling te Londen is eerte karaf gezon den van 3 Red. ellen hoog, 9 in omvang, wegende 635 Ned. ponden en kunnende 857 Ncd, kannen bevatten. Zitting van den Militieraad lo Hoorn: 10 Februari]24 Maart, 9 April en 5 Mei. De Kaleidoskoop (No. 3) zegt in een art. over Hemelsch Regt, dal democraten-geweld niet minder heilig is dan despoten-geweld. De Arnhem- sche Courant noemt de bende van Sl, Groen »do anti-re volutionaire anti-conventionele consenaliof-progressislische christelij k-li islorischcnalionaal-polilischo partij." Aan de Schagerbrug is een arend gescholen van 2,8 el vlugt. Op Malta heeft men den 6den dezer eene aardbeving gevoeldvoorafgegaan door een kortstondige tornado, Dr. Everard heeft van den Koning van Pruisseu de orde jan den Rooden Adelaar 3e kl. bekomen. Gedurende 1850 heeft het Nederlandscho Volk ƒ55,304,133 aan belastin gen opgebragt. In Frankrijk is een misdadiger tot 111 jaren dwangarbeid veroordeeld! Op de markt te Brussel werd onlangs een kersentak vertoond met 17 ontloken bloe sems. Z. M. heeft den heer Duymaer van Twist lot Gou verneur-Generaal van N. Indie benoemd. Napoleon zal eerstdaags een groolo boodschap doen in de nationale ver gadering. Een Eugelsch fahriekant te Kirkaldy bedient zich van muizen om garen to spinnen. De agenten van Mazzini doorkruisen Italië: men ziet aldaar bclangrijko ge beurtenissen lo gemoet. Een tuinman ta Vtlp heeft bij het omgraven van den grond gevonden 6 gouden hals- en borstsieraden afkomstig uit de riddertijden ter waarde van 750. De Spaansche soldaten, die do expeditie in Italië hebben bijgewoond, hebben een portret van den 11. Vader en een Handboek voor den Christen ontvangen. FE V I E h E T O JV. Wij deeien hier het volgende vei haal mede ven een verschrikkelijk voorval aan boord van het Engclsche schip Kelso zoodanig als het ver vat is in eenen brief van den kapitein aan zijne reeders. »Wij zijn den 14 September te Hong-kong aangekomen ^nn een der gelukkigste overtoglen tusschen Californië en Chinawelke men kent. Den 17 Augustus des avonds verschenen acht, te San-Francisco ingescheep te matrozen, in eenen staat van dronkenschap op liet dek. Ik onderzocht de vaten Maderawijn in het lusschendek geplaatst, en bemerkte dat er gaten in waren. Den volgenden dag deed ik de luiken sluiten en ter wijl ik deze verrigting hesiuurde, uitten eenige matrozen bedreigingen van wraak, die ik vermoedde tegen mij gerigt te zijn. Inmiddels meende ik er geen acht op te moeten slaan ze slechts als beleedigingen zonder ge- wigt opnemende. Des avonds, te zeven en een half ure, kwamen twee matiozen mij io het geheim verwittigen dat hunne makkers het plan hadden opgevat mij des avonds, als ik in mijne hul in slaap zoude zijn, om het leven te brengen en dat men tol de uitvoering daarvan ten tien en een half uur zoude overgaan. Zij zouden zich eveneens op de eene of andere wijze ontdoen van de beide stuurlieden, den hofmeester en den timmerman eti zich vervolgens naar de rivier Columbia en de noordkust van Amerika be geven waar zij het schip tot eiken prijs zouden verkoopeu na er eerst de rijke lading goudstaven uitgenomen te hebben. öm dit ontwerp door te zetteu en ten einde zijne medepligtigsn gerust te zetten, aangaande de vaart van het schip na den dood van den kapi tein, roemde een der znroenzweerders op eenen wnivischvnarder gekomman- deerd te hebben, waarvan de kapitein door zijne hand hetzelfde lot on dergaan had dat men mij toedacht. De beide matrozen die mij dit me dedeelden verklaarden mij niet openlijk tegen hunne makkers te kunnen helpen, wier wraak zij duchtten, ais er de geringste achterdocht iu hun nen geest opkwam. Dewijl ik slechts de beide stuurlieden den hofmeester en dec timmer man tot mijne dienst had, om den moordenaars tegenstand le bieden, scheen het mij de wijsste partij toe deu aanval af te wachten. De hofmees ter die van eene ziekte van zes maanden aan de betere hand was, kon mij niet ter zijde slaan en de overigen waren door zulk eene groote ont zetting getroffen dat er weinig op hunne medewerking in een gevecht op leven en dood tegen deze ellendigen te rekenen viel. »Ik liet daarom de zaken als naar gewoonte gaan echter zorg dragen de eeaen stuurman, den timmerman en den hofmeester werk te geven, ten einde hen in de kajuit te laten blijven. Wij namen drie pistolen uit de wapenkist, dewijl het onmogelijk was er meer uit le nemen, zonder de achteidocht der samenzweerders op te wekken. Te negen en een half ure beklom ik alleen het dek, waar ik de ge wone bevelen voor den nacht aan den wnchthebbenden stuurman gaf, en ik ging vervolgens in eeue andere kajuit dan waarin ik gewoonlijk sliep. De tweede stuurman kwam hij mij, de hofmeester cn de timmerman pos teerden zich in de legen ons over staande kajuit. »Ieder mijner medegezellen was met een dei uit de kis! gehaalde pis tolen gewapend, welke ik met kogels en hagel geladeu had. Wat mij

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3