(Bemcugbc Ecvtrjfctt. UITTREKSEL UIT EEN' BRIEF, GESCHREVEN UIT SAN FRANC1SCO, 28 OCTOBER 1850. zonden om deze bedriegers, waarvan de beer Peulsch con naauwkcurig signalement gegeven beeft, op to sporen; maar tot dusverre is zulks vruchteloos geweest. Uil Hardenberg berigl men: Een zekere Likkel ver trok met bet leger van Napoleon naar Rusland. Hij werd bij Moscou gevangen genomen en naar Siberie gebragl, al waar bij sedert dien lijd zijn verblijf hield. Voor eenigen lijd is er berigt gekomen, dal bovengenoemde zich weder om naar bel vadeiland begeeft. Hij zal vreemd opzien, dal iemand zijne plaats beeft ingenomen, 11. 1. zijne vrouw in de waan zijnde, dat haar man in Rusland gesneuveld was, is sadert ruim dertig jaren met een ander man gehuwd. Thans, nu de crisis in Frankrijk voorbij is, begint men do anecdoten te verhalen. Zoo eindigen de zaken altijd, of liever zoo gaan zij voort. Wij zullen er eeno van mededecien. Vrijdag II. des namiddags, heeft de President omstreeks twee uren, gearmd met den beer Pieillard in de Ciiarnps Elvsécs gewandeldzonder daf iemand anders bij hem nas. geleken op Telemachus en Mentor. Maar op bet einde van dit langdurig onderhond, werd do President door ecni- 20 werklieden herkend, die hunne makkers waarschuwden O en weldra was Lodewjk Napoleon, door eencn digtcn drom van werklieden omringd. Men verzekert dat zij do meest vriendschappelijke gezindheid jegens Lodewijk Napoleon aan den dag hebben gelegdO hadden zij geroepen, gij zijl even ais uw oom; gij zijl niet bang; gij brengt al die schreeuwers van de Wetgevende Vergade- ring lot zwijgen. Ga zoo voort, ga zoo voort, Prins! en als gij armen noodig hebt, dan kunt gij op ons rc- kenen De anecdote is, zoo ais men ziet, zoo Elyséesch moge lijk maar zij is stellig waar. Dezer dagen heeft zeker jong mensch tc Berlijn, welke hel ongeluk had gehad zijne haren te verliezen, en daarom de in adverlenlien opgevijzelde haarolie had aange wend, maar zonder eenig gevolg, eeno vervolging ingesteld legcir deri verkooper van dal 'middeldie in de advertentie 50 rijksdaalders had uitgeloofd aan hem, riic mogl bewij zen, dat gezegde olie geen effect had gehad. De ongeluk kige kaalkoppigc jongeling beweerde, dat hij aliezins aan spraak had op zijne bcloquing. De regtbank heeft hem echter zijnen eisch ontzegdop grond dat men dergelijke uitloving van bekroningenzoo als in de bedoelde adverten tie was gedaan, niet als ernstig gemeend moet beschouwen. Ëargerlijkc Stand van 25 «Sannarij i Fcïsriiasïj 1855. GEHUWD K. G. Spil en A. Piios,H. Se'derbeek en II. Koleman, J. <le Reurs en 1'. Kuiper. F, ijoon en tl. de liruijn. BEVALLEN .1. Molenaar peb. Slot Ie. Z. G. Gersen pib. ICnptein. D- A. 3!. Vaillant geb. Smils. D. J. W. Amen! ;;eb. Nijb ikker. I). N. I. Rtislool geb. Visser. Z. G. G. Knleukr geb. blanken.' I). - G. Bakker geb. Rcindernnn. Z. 31. Scbmiilt geb. Élias. Z. K. Jlooij geb. Abbenes. Z. M. Menich geb. Visser. I). T. G. O. Kikker! geb. Oiten. Z. Levenloos aangegeven: 1 OVERLEDENG. Overtoom j. 31. Sirikker 2 nr. Te Londen is eene sprclLaartenfaliriek afgebrand. Do Keizer van Haïti is door de krachtdadige lusschenkomst der vreemde consuls in de volvoering zijnor krijgszuchtige plannen gestuil. Tc Groningen is een vuurbol gezien tuii een blaauwachtig licht, nalatende eene lichtende streep. Op Gephaionia zijn ernstige onlusten ontstaan. In de gebergten van Hongarije en Tyrol vertoonen zich de boeren in groot getal. Het eiland Sarnos is in slaat van blok kade gesteld. -Te Rotterdam is do jeugdigo wederhelft van een 70jarig heer van Slinger) verlost; alles wel. 22 Januarij, Zilveren Bruiloft van A. Coerengel en Junsjc Kaper, te Medemblik. Een jong man, die zijne vrouw te Amsl. verlaten beeft, wordt dringend verzocht lerugtc- kceren. (UI3. 5977) üo demobilisering tan bet Pruisi- scho leger wordt met ijver voortgezet. Do Groothertog van Baden heeft de mazelen. De Hertog van Savoijo wordt met een smaldeel van de Sardinische vloot te Toulon verwacht. De Nassausche troepen hebben op hoog bevel de Duitsclie kokarde afgelegd. De slagters to Brussel hebben den prijs van liet vlecsch verminderd. Geduren de den tijd der tentoonstelling zal do policie te Londen met 1000 man worden vermeerderd. -Tusschcn Gualimala ei San Salvador zijn [gevechten geleverd. De krooning van Keizer Fauslinus I heeft op den eersten Kersdag plaats ge had. Te Allona cn Luhcck zijn Ooslcnrijksche kwartier makers aangekomen. L. Napoleon heeft 30 bedienden ontslagen cn 24 paarden verkocht, tol herstel der beurs. De ƒ20,000 is gevallen op No. 1744G. Do Dcenscho Regering heelt do uitwisseling der wcderzijdscho gevange nen toegestemd. F E U I Sj SJ JE T O »V. W ij liggen nu reeds negen weken in dc haten en is de lading sinds drie weken gelost; behalve nu en dan een sjouwerman van 7 a 8 piasteis daags, loste overigens de tweede stuurman en mijn persoontje, liet gan- sche schip leeg en dat nog wel dood op ons gemakj onze Jantjes, tot kok en timmerman inkluis, verlieten ons reeds den 2 September, hebbende naar liet scheen hun bekomst van het schip, en trachten nuhetzij inde mijnen of op vreemde bodems hun fortuin te beproeven zij laten een Sommetje achter van ƒ1200 verdiend geld. Verleden week hebben wij baÜnsl ingenomen en liggen nu gereed om morgen ochtend te zeilen. lift is verwonderlijk en zeker ongeloofbaarwelke massa's goud hier verhandeld cn verdobbeld worden, rijk of arm alles draagt goud bij ziel), en geen klein beetje ook bijv. gepasseerde week ontmoette ik bij den consul-een Duitscherwelke passage nam op eene boot naar Panama. De ze kwam pas uit de mijnen, zag er uit als een geraamte, liep op bloot* voelen en had alleen een oude broek en eene halve monky-jekker aai zijn lijf voor kleeding, enlin al ellende wat er aan was (uiterlijk) aberi Wal ik aanzag voor een lederen brood- of knapzak, was niet meer e niet minder, dan een zakje stijf vol met biokjes goud, zeker vooi een aanzienlijke waarde, hetwelk hij om den hals had hangen. De huren der .matrozen rijzen en dalen, naar liet inkomen of uitgaan der schepen of wel naar het mooi of slecht wqer is; terwijl wij hierlig- gen waren zij reeds tol 80 en 00 dolhus gestegen, doch nu heelt dc equi page (zijnde Amerikanen) tooi 50 dollars gemonsterd. Vv at de stad San-Frnncisco aangaat deze is amphilhc'atersgewijze op twee bergen gebouwd. Daar er'vele ongemakken, ais zandige en moe.- jeiijk te bcloopen grond en meer dergelijke ineonvenieriten aanwezig wa ren voorziet liet Amerikaansch gouvernement daar tegenwoordig in door b. r. de slialeo mét 3 duims deeien le bevloeren, hoofden uit te bouwen

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3