stctle Tan 3 milliocnen zooals in het verlotlenc jaarslechts 1,200,000 fr. bekomen. Zal hij daardoor zwakker zijn? Immer» neen. De Voorzitter gaf feesten nu zal hij dit niet meer doen hij had 40 paarden op stal Toortaan zal hy er niet meer dan 8 of 10 hebben. Ingeval hij 't wélk wij echter niel weten ijdel genoeg mogt zijn geweest om zich als een Vorst aanlestellen dan houdt dit op en be gint voor hem een ander tijdperk. Hij zal zich nu moeten gedragen als de Voorzitter der Vereenigde-Slaten en zich moeten doen kennen als iemand die zoowel met eene groolo bezoldiging als met een groot inkomen weel te leven. De thans hem opgelegde verpligting is ruim zoo aangenaam als de eerste, Hierdoor zal noch zijne populariteit in het land noch zijn wezenlijke invloed worden verminderd. De kansen voor do invoering van hel Keizerrijk zijn daardoor noch afgenomen noch vermeerderd. Ja laat ons de ge- heele waarheid zeggen de kansen voor het Keizerrijk heb ben Gode zij dank nooit bestaanen zuilen nooit be staan maar indien er ecnige omstandigheid is welke den Voorzitter grooter kan maken dan behoorlijk isen zijne populariteit op eene gevaarlijke wijze zal kunnen doen toe nemen, dan is het de stemming over de dotatie-welde stemming welke zoozeer gelijkt naar de kleingeestigsle aller wraakoefeningen." De groentemarkten te Parijswaren j. I. maandag zoo rijk voorzien als in de maand October. Zuring en spinazie wa ren er overvloedig en zeer goedkoop. In bet vorige jaar, op 1 Februarij, werd de peterselie verkocht tegen 25 stui vers het pond; nu gebruikt men ze als toegift, ook zelfs op den kleinsten koop. In bet groot brengt zo naauwelijks 20 centimes hel pond op. Eijeren kosten gemiddeld 18 gulden het duizend. Op de velden heeft het graan erno gemiddelde hoogte van 25 duiin en verlootten 2 3 en 5 aren. Met het verspreiden der mest is men reeds overal bezig insgelijks met het zaaijen. Doornen en heesters beginnen uit to botten en zetten bladeren en bloesems. Het is alsof men zich reeds in Maart bevindt De tegenwoordigheid van een Oostenrijksch leger in een groot gedeelte van Noord-Duitschland wekt thans de algemeene aandacht. Het wordt meer en meer duidelijk dal het onderdrukkeit van het revolutionaire beginsel, en bet herstel der wettige ordo in Sleeswijk-Holstcin niet de cenige oorzaken zijn. Men wil voor goed met de democratie breken, haar een beslissenden slag toebrengen zoodat zij bui- Ion staat zij om het hoofd weder te verheffenzoo als in 1848 en 1849. ïïiirgerlajkc §tanrl van 8 15 Febmailj 1851. GEHUWD: P. Pieters en A. Souge. P. Verberne Pz. en A. Rot gans. J. KorfT en G. Brandt. R. Kikkert Feenslra en A. Schaap. BEVALLEN: J. Grande geb. Rensma. Z. C. Agema geb. Kooij. D. M. Poot geb. Gerssen. J9. D. Makelaar geb. Slot. D. E. Duijvet- ter geb. Akerhuis. D. E. Vermeulen geb. de Jong. 1). OVERLEDEN: A. Trap 17 j. J. L. Scheen 20 j. A. Doncker 50 j. A. A. Koopmans 2 m. J. Gijsberts 6 m. ©emeugbe iScrigfcu. Koningin Victoria heeft den 6 dezer het Parlement met de volgende aanspraak geopend Mylordsen Heeren! (Opr. 33.) Da stand Yan het Haarlemmermeer was den 31 Jan. 2,85 el beneden A. P.zijnde 4 duim hooger dan op den laalslen dag van Ao. 1850. 5 April, Tentoonstelling van bloem gewassen in het Otitlo Mannenhuis, tc Amst. Harddra verij nabij Zandvoorl en 's Gravcnhage, 2 etr 9 Augustus. De gep. luit.-gen.graaf van Limburg Slirurn heeft bot tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Frankrijk protes teert legen het opnemen van Oostenrijk in het Duilsch Ver bond. In Holslein is men druk bezig met werven voor do Braziliaansche krijgsdienst. De groote goudhaar van 400,000 fr. is thans te Parijs te zien, op do boulevard Monlmartre, No. 10. 12 Fel)., Zilveren Bruiloft van J. Keuken en S. Swervcr, tc St. Maartensbrug. De Mo narch van Zweden is den 3 dezer uit Stokholm naar Chris- tiania vertrokkentot hel openen van den slorthirig. Het plan tot afdamming der Ooslerscheldo za! doorgaan. De Wetgevers der Groote Republiek hebben, met 396 legen 294 stemmen, de aanvraag van L. Napoleon om eene extra toelage van 1,800,000 fr. geweigerd. In Wcenen is het dragen van zware baarden en lang hoofdhaarals revolutio nair, van hooger hand verboden. De regeringen van Ita lië houdeu zich gereed tol het bedwingen van onlusten. De politieke uitgewekenen, te Londen, hebben alle Europe- sche demagogen uilgenoodigd lot een broedermaal ter vie ring van den 24 Feb. De Engelsche bank beeft voor hel wisselen en de controle der banknoten 940 beambten, waaronder een penvermaker met een jaarlijksch tractement van ƒ2,460. Het Britscb Bijbelgenootschap zal op do tentoonstelling 150 Bijbels leveren, in even zoo vele ver schillende talen gedrukt. In Californio verschijnen thans 18 nieuwsbladen. De Ooslenrijksche min.-president heefl een aanval van koorts doorgestaan. Te Leeuwarden zal een nieuwe beurs geslicht worden op do vischmarkt. 0|> de waag te Elburg is een 2 ij arig vaiken gewogen van 360 Ncd. ponden. Keizer Nicolaas beeft den degen, dien Keizer Najioleon bij den slag van Marengo droeg, voor 50,000 roebels gekocht. In bet meer Aral is een groep eilanden ontdekt. De landverhuizing in Zwitserland neemt aanmerkelijk toe. De Fransche Pretendent is van zijne ziekte hersteld. H. M. de Koningin van Portugal is den 3 dezer van eeno dochter verlost; alles wel. F F IJ I Ij Ij F 'F O «V. PUFFS. Daar zaten in tic herberg reis vier kameraden onder een glaasje de lezer moet welen dat tiet geval in Zwitserland gebeurd is en die kwa men druk aan 't redeneren, en als men zoo aan 'l redeneren komt dan raakt men ook ligt aan 'l bluffen en snoeven en wil dc een nog at vreemder en raarder dingen dan de ander bebben beleefd. Zoo veilelde dan de eerste, dal zijns vaders buis op een hoogen berging, en hoe 't daar zoo hard wangen kon, dat er geen voorbeeld van was te vinden. Achter 't huis, daar hadden ze een groote mestvaalt staan, en die was gewoonlijk vierkant, zoo als overal; maar op «en goeden morgen, dat het 's nachts weer zoodanig gebulderd had was ze zoo rond geweest als een hoenderei en had men van de vier kanten geen schijn meer kunnen zien. Dat was geen moeite van praten waard zei de tweede; liii had nog wel een heel anderen luohttrek gezien. Zijn schoorsteen in de woonka-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3