of het wordt ia een of ander industriële onderneming, of in vast goed geplaatst. In het stelsel dus van den minister behoorden die kapitalen vrij te blijven van eene tweede belasting. Omdat een kapitaal in twee handen verdeeld is, daarom, wordt het niet ver dubbeld.. Voor zoo ver de belasting vreemde effecten treft vinden wij hier eigen aangifte, commissien van onderzoek, beëediging, juist alles, wat in het algemeen de keerzijde is van eene belasting op de in komsten. Verwerpt men eene belasting op de inkomsten uit vreeze voor ontduikingenmeineed enz.men kan niet goedkeuren de belas ting, zoo als die thans wordt voorgesteld, en waarvan dezelfde gevolgen zijn te schroomen. Wij zijn weinig ingenomen met het ontwerp; maar reeds in ons vorig nummer merkten wij op, dat de memorie van toelichting bij ons den indruk had achtergelaten, alsof de minister zelf er niet zeer mede was ingenomen, en meer naar den drang van buiten, dan aan eene gevestigde overtuiging had gehoor gegeven. STATBür-ÖBlTBaAA Ia. Maart 31. Een voorstel van den Heer Lotsyom het opmaken van den rooster voor de aftreding onbepaald uit te stel len, wordt met 33 tegen 26 stemmen aangenomen. Het vrcts-ontwerp tot regeling van de reis- en ver blijfkosten der Prov. Staten, wordt met 48 tegen 10 stemmen aangenomen. Daarna wordt de beraadslaging over het ontwerp van wet betreffende de regeling der verjaring van straffen op drukpers-delicten voortgezet; het wordt den April 1. met 51 tegen 6 stemmen aangenomen. Ingekomen een wets-ontwerp, strekkende tot verhoo ging van het hoofdst. IX A, der staatsbegrooting voor 1851, voor het achterstallige aandeel van Nederland in de Russische schuld in Holland. 4. Ingekomen een wetsontwerptot wijziging der wet van 1818, nopens de uitoefening der groote visscherij. Het ontwerp van wet betrekkelijk de amortisatie van schuld over 1850, wordt na langdurige discussie, met 43 tegen 18 stemmen aangenomen. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt bij de ze aan de daarbij belanghebbenden bekend, dut dc derde zitting van den Militieraad, bestemd lot bet keuren van Plaatsvervangers en Nummerverwisseiuarsvoor deze gemeente zal worden gehouden te Hoorn, op hel Oude Zeekanloor op Woensdag den 9 April 1851, des middags ten 12 ure. HELDER, den 5 April 1851, De Burgemeester voornoemd, S. H. LETTE, BURGEMEESTER en ASSESSOREN der gemeente Helder maken bij deze, tengevolge eener daartoe bekomene kennis geving van den Hcere Directeur en Kommandant der Mari ne alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan quaran taine, van den 16 April, tot en met den 15 Oclober aanslaande, op de Reede van Texel, in dc bogt van den Zuidvval zullen moeten verblijven ten einde aldaar bet ontslag uit de quarantaine aflewachten. Burgemeester en Assessoren voornoemd berinneren bij deze alle schippers, sloeplieden en andere personen, dat het aan geene sloepen of andere vaartuigen, onder welk voorwend sel ook, geoorloofd is, zich naar boord van quarantaine-schepen, ter adsislentie of om andere reden en te begeven, alvorens daartoo de noodige permissie van den Heer Kommandant van Z. M. Wachtschip, of wel zoo noodig, een quarantaine- wachter van hel genoemde wachtschip tot opzigt te hebben bekomen, en waarschuwt dientengevolge, elk en een iege lijk, om zich bij voorkomende gelegenheden dien overeen komstig te gedragen, ten einde zich voor tic nadeeligo en onaangename gevolgen, welke uit eene tegenstrijdige handel wijs noodzakelijk zouden voorlvloeijen te vrijwaren. Helder, 5 April 1851. Burgemeester en Assessoren voornoemd S. H. LETTE. Ter hunner ordonnantie J. SCHOONSecret. SS I H W iO Iï) iï ÏT S 1 g, HELDER en NIEUWEDIEP, 5 April 1851. Gisteren morgen is alhier, in de sloot, achter de R. C. Kerk, het lijkje gevonden van een pas geboren kind. Door een jongen opgovischt, heeft diens vader het terstond ter kennis van de Policio gebragt. Den 1 steil dezer vertrok van hierbestemd naar Batavia het Nederlar.dsch fregatschip do Vijf Gebroedersgezagvoer der P. Dekker, aan boord hebbende 125 man koloniale troepenonder bevel van den kapitein Abeleoen. Een matroos, die voor den krijgsraad moest teregt staan werd aan boord van hel wachtschip de Maas, to Vlissingen, gevangen gehouden. Die gevangenis evenwel scheen hem niet te bevallen, zoobal hij op ontvluglen bedacht was. Daar toe deed hij in den nacht van 28 Maart eene welgeslaag de poging. Hij wist, zonder opgemerkt te wordenmet zijn ines een gat in het dek zijner hut te snijden, waardoor hij zich in de kuil van hel schip iiet zakken. Daar behouden aangekomen, begaf hij zich naar do hul van een der kler ken van administratie, trok de daar liggende uniform van adelborst aan, wierp zich een mantel om en wandelde zeer op zijn gemak van boord, zonder dat ^ion iels bemerkte. Deze matroos is Roest genaamd. Nu zijne viugt vond men in de hul, waarin hij gevangen had gezeten het meswaar mede hij hel dek had doorgesneden, alsmede een versjelet terlijk van den tolgelden inhoud: Heeren als je Roest wil houwen Dan moet je ijzere hulle bouwen Warit een hul of gat van houdt Is toch nu of nooit vertrouwd. Hier is het mes, hier is het gal, Morgen ben ik uit de stadt. Overste! of je kijkt of ziet Morge vind je Roest toch niet. Do pogingen om hem op te sporen zijn nog vruchteloos. Onder de menigte voorwerpen, die naar de Londen- sche tentoonstelling zijn verzonden cn als uitvinding van den iaalsten tijd zich kenmerken, behoort een cilindervormige toestel van 3 voet in dc doorsnede, en drie voet vijf duim

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2