hoogte, genaamd Tempest pronosticator (storm-aanwyzer). De toestel berust op den invloed, dien de electricileit van den dampkring op de bloedzuigers uitoefent. De uilvinder ver bindt zich, om de grooto klok van Sl. Paul te doen slaan, door middel van de krampachtige beweging der bloedzuigers bij naderenden storm. Verscheidene genomen proeven zijn met den besten uilslag bekroond. In een dagblad van Toulouse, leest men hel volgende; In 1849 was de ITjarige Rose G. dochter van een land bouwer in de omstreken der stad Toulouse, als linnenmeid werkzaam in een der voornaamste hotels aldaar, van waar zij alleen des Zalurdags avonds naar de ouderlijke woning lerugkeerdoom er den Zondag door te brengen. Den eer sten Zalurdag avond in Augustus 1849, kwam het meisje evenwel niet zoo als gewoonlijk ie huis. Haar vader kwam den volgenden dag informalien inwinnen, doch vernam lot zijne ontsteltenis, dat Rose op don gewonen tijd het hotel had verlaten. Het meisje was "verdwenenterwijl alle po gingen om to ontdekken, wat van haar geworden was, vruch teloos bleven. Een jaar later speelde het zevenjarig broertje van Rose voor de armoedige woning zijns vaderstoen een met vier paarden bespannen rijtuig voor dezelve stil hield; een lakei slapte af en overhandigde hel kind een briefje voor zijnen vader. In dat briefje stond niets danWees niet ongerust over mijn lol; ik ben zeer gelukkig. Het briefje droeg de on- derteekenirig van Rose .alhoewel zij op 't tijdslij) harer ver dwijning niet schrijven kon. Het kind verhaalde overigens, dat hij in het rijtuig gezien hadzonder ze te kunnen her kennen, twee dames en twee hceren, zijnde de eene dame en een der heeren van hoogen ouderdomnaast don koet sier zat nog eene daine. Of Rose zich in hel rijtuig be vonden had en zoo ju in welke betrekking wist niemand lo verklaren. Den lsten Januarij 11. ontving de landbouwer een brief uit het buitenland; die brief was van Rose, die hem vergiffenis voor bare viugt vroeg, alsmede verlof, om in het huwelijk te mogen treden, waartoe zij hem verzocht de noodige pa pieren naar de stad Haarlem op lo zenden. Do vader wist niets beter te doen, dan aan den wensch zijner dochter ge- volg te geven. Eenige dagen geleden ontving hij Ier gelo- genheid van haar huwelijk een wissel op Parijs ten bedrage van ƒ12,000; deze wissel was geLrokkcn door een der voor naamste Amslerdamsche huizen. Burgerlijke Stand van 23 Maart 5 April ï§5k. GEHUWD: E. Platvoet en J. E. Dijkgraaf. BEVALLENR. Horstman geb. Rienjers 2 D. A. Kitse geb. Mole naar 2 D. C. Verin rij geb. van Gent D. T. Bood geb. van der Schoot D. A. Wubbe geb. de Sellicrs D. JI. C. Grimijser geb. van Yeggelen I). E. BomhofT geb. Kislemaker Z M. fluiter geb. Gulter D. A. M. Ban geb. Hippens Z. E. Beek geb. Manbeim Z. G. Rijkers geb. Slagt I). S. de Jong Z. OVERLIJDENH. Horstman 2 d. J. F. Nienhuis 14 d. J. Buisman 3 m. A. Möller 6 m. G. Zwart 85 j. N. BoonG7j. ©emengbe Bcvttjleit* In Groningen en Drenthe hebben zich eene menigte pest vogels vertoond. In de bergen van Fiascone en Ormeto heeft zich eene rooverbende van 80 man georganiseerd. L. Napoleon sukkelt aan de leverziekte. De Poolsche ge neraal Dombinski is te Marseiilc aan wal gestapt. H. K. H. Mevrouw de Erfgrootherlogin van Saksen-Weimar-Eisenach is van eene dochter verlost. Een schipper te Groningen heeft een onbekende visch van 350 pond gevangen. De grooto karaf, door een Franschen fabriekanl voor de Lon densche tentoonstelling vervaardigd, is onder weg gebroken. Te Middelbert heeft een schaap een lam geworpen mei 2 koppen, 4 ooren 4 oogen2 poolen voor en 4 achter. Provó-Kluil is eervol ontslagen als directeur van p.olicie te Amsterdam. De Romeinsche rooverkapilein il Passalore is in een gevecht tegen de Pauselijke troepen gesneuveld. Verschenen: Het Prijsraadsel van hel Zondagsblad. Verzuch ting en Vloek, door W. J. van Zeggelen. Met houtsnee-vig netten, a 25 ets. De rijksontvanger van Wamel en Dreu- mel is aan de haal, nalatende een leege kas en niet weinig schulden. Bij besluit van Z. M. zullen er nog meer in specteurs bij de posterijen aangesteld wordtn. 1 Mei, Opening der Wereldtentoonstelling te Londen. In den Haag wordt eene Vereeniging opgerigt lot opbeuring van boetvaardige Zondaressen. Grool-Brillanje voert eenen vrij hoogen loon legen de Oostenrijksche politiek. De Grïek- sche ministers hebben eono gevoelige nederlaag geleden, waardoor do Kamers ontbonden zijn. F F U I X F JE T «V. W H E W li 1 m III'D IE TJ T IS In het bad Eins kwam eens een klein, zwaarlijvig heer, deftig in het zwart gekleed, inet korten broek, zijden kousen en lage sclioanen in het logement aan juist op het oogenblik dat de zich daar bevindende lo geergasten zich aan tafel geplaatst hadden. Waatd noch bedienden kenden het manneke, dat evenwel, als was hij te huis, ongenoodigd onder de hooge gasten plaats nam, waarvan hij sommigen reeds scheen Ie kennen en niet alleen den waard eer aandeed door smakelijk elen en drinken maar ook den dischgenoolen in het algemeen genoegen verschafte door de ooge- dwongenc en boertige wijze, waarop hij hel nieuws van den dag verleide. Nadat de tafel algenomen was, verlieten de meeste gaslen de eetzaal, terwijl de waard zich naar de billard-kamer begaf en bij een vensier plaals nam. Hier zocht de vreemdeling hem op prees de schoone ligging van bet gebouw, deszelfs goede inrigting, het lekker elen en den uilmunten den wijn, en vraagde nu naar zijne verlering. De waard, die er slag van had, om bij zijne doorgaans hooge en aanzienlijke gaslen, ook hoog en aanzienlijk te rekenen noemde eene onmatige som. De kleine man zag den rekenaar met dubbeld krijt verwonderd aan haalde zijne beurs te voorschijn en zeide op zeer vriendelijken loon: »Ik ben de vilder van Wiesbadenen daar ikDe waard, die bieek van schrik en toorn werd liet hem echter niet uitspreken maar pakte hem onzacht bij den arm en zeide, zacht sprekende, opdat geen der billard-spelers iels van het schandaal inogt bespeuren: sliondsvol die gij zijl, gij verstout u mijne woning binnen te sluipen en deel Ie nemen aan hel gezelschap van zoo hooge persooaadjes? Ranselen zou is u, als ik hier duifde, en ik beveel u, onverwijld mijn huis Ie verlaten." Wat zou hel deftig menscli doen? De waard guDde hem deu tijd niet, om te betalen, en hij was genoodzaakt, ten einde veidere gevolgen van des waards gramschap te ontwijken, zich zoo spoedig mogelijk uit de toeten te maken. De waard in het bad Eins ergerde zich nog langen tijd daarna, wanneer hem dit geval nu en dan in den zin kwain. Geheel ongelijk had hij ook niet hij had eerst sedert eenige maanden zijne tegenwoordige betrekking aan vaard en moest alles aanwenden, om een fatsoenlijk publiek te trekken en in eere te houden, en nu bezoekt hem daar een gast, wiens bedrijf toen maals algemeen voor oneetbaar, voor schandelijk gehouden werd. Was

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3