snuggers meid antwoordde: ei, ei, mijnheerje wondt weten wie mijn vrijer icas neen man dat zeg ik je nietgeef mij dan de brief maar terug. Dezer dagen, dus schrijft men uil Londen, arriveer de in een der dokken alhier een Hollandsch vaartuig, met oene lading provisie voor een ander in hetzelfde dok liggend en naar Batavia bestemd schip, liet is eene grooto zeld zaamheid dal een schip, hetwelk hier voor eene vreemde haven laadt, zijno provisie van buitenslands ontvangt, in plaats van op de gebruikelijke wijze hier voorzien te worden. Terwijl anderen zich in redeneringen verdiepen over de mogelijke gevolgen der grooto tentoonstelling, en zich ernstig afvragen of het glazen paleis in Hyde-Park de tem pel van het nieuw aardsch Jeruzalem, aan den ingang van het duizendjarig rijk, of wel do tweede toren van Babel wezen zal, heelt do schrijver H. Mayhew door den geesti- gen teekenaar G. Cruykshank bijgestaan, in dit onderwerp reeds hij voorraad do slof tot een luimig verhaal gevonden, aan hetwelk door hem deze titel gegeven is: 1851 of de lotgevallen van mijnheer en mejufvrouw Sandboyshunilen zoon en hunne dochter, dro naar de stad kwamen 0111 plei- zier te hebben, en de grooto tentoonstelling te zien. De lekkaadje aan het gebouw der tentoonstelling is thans bijna geheel verholpen; overigens wordt een bekleed sel van zeildoek gereed gemaakt, om bij sterken regen of brandende zon het glazen dak daarmede te overdekken. In het gebouw wordt eene kolossale fontein ingerigtom eene blijvende frischheid te onderhouden. Men verneemt, dat hot Britscho ministerie van bin nen!. zaken aan de kabinetten van Oostenrijk en Pruisen eene mededeeling heeft gezonden, welke met betrekking tot de woelingen der staatkundige uitgewekenen te Londen zeer voldoende moet zijn. Deze mededeeling is Iegelijk aan de kabinetten van Pelersburg en Parijs gedaan. Men beweert, dal daarin te kennen gegeven wordt, dat do ver wijdering van alle staatkundige uitgewekenen uit Londen, nog plaats zal hebben vóór de opening der groots tentoonstel ling. Ook zouden onverwijld strengere maatregelen jegens hen genomen worden, daar een aantal hunner getracht heelt, in Engeland aan hunne socialistische woelingen bot te vieren, Volgens loopende geruchten, zoude een eenvoudige terugkeer van Pruissen tot do Bonds-vergadering van 1815 geene plaats hebben, zonder eenigc nieuwe daarmede in verhand staande bepalingen. Eene derzclve zoude moeten strekken ter beveiliging der Vergadering; waartoe de stad Frankfort eene blijvende bezetting van 7000 man Bonds- troepen zoude erlangen, die, zoo dikwerf zich daartoe de noodzakelijkheid mogt voordoen, met nog 20,000 man, op min of meer verwijderde afstanden garnizoen houdende, zouden kunnen worden versterkt. Te IS'ew-Yoik heeft zich thans een volledig collegium incdicum voor vrouwen gevormd, waarop reeds de voorle zingen begonnen zijn voor 40 a 50 vrouwelijke sludenlen. Op één na zijn da professoren nog allo mannen, die even wel successievelijk zullen altreden, naarmate zij door ge schikte vrouwelijke docenten kunnen vervangen worden. Do Hoogleeraren zijn inlusschen mannen van rijperen leeftijd, terwijl zij er nog al eene grooto moeijelijkheid in vinden om der toehoorders alles, wat de wetenschap omvat, op eene kiescho wijze voor te dragen. De Gazette des Tribunaux verhaalt het volgende zon derlinge voorval, dat in een stadje in de nabijheid van Ber lijn zoude plaats gehad hebben. Een geneesheer, in het bedoelde stadje woonachtig, zag voor eenigo dagen eene dienstmeid hij hem komen, welke hem verzocht haren mees ter, die eenigo mijlen van daar woonde, te bezoeken, daar hy zeer ziek was en de geneesheer der plaats afwezig was. De geneesheer aarzelt niet lang, gaat in zijn rijtuig, neemt de dienstmaagd mede en begeeft zich naar do aangeduido plaats. Aldaar aangekomen, laat do meid hem alleen, zeg gendeharen meester te gaan waarschuwen. Het wachten duurde hem echter wat lang en hij begeeft zich naar de kamer van den gewaanden zieke, welken hij echter gezond en wel aan het eten vond. De zaak was eenvoudigdat de meid naar de stad gegaan zijnde om eene boodschap te doen en aldaar door eene regenbui overvallen, dit middel uitge dacht had, om zich op eene gemakkelijke en goedkoope wijze naar huis te laten brengen. Hol gercgl schijnt echter minder ingenomen geweest te zijn met dit denkbeeld der dienstmaagd, daar hel haar wegens bedrog lot eenige dagen gevangenis veroordeeld heelt. Een Belgische zaakgelastigde, de heer Blondeels begeeft zich naar Jeruzalem om do graven der heide eer ste Koningen van Jeruzalem tijdeus de kruistoglen, Godfried en Boudewijnbeide Graven van Vlaanderen, te doen herstellen. Burgerlijke gtand van 6 13 April 1851. GEHUWD: J. G. II. Jordan» en J. Tieman. BEVALLEN: W. 31. Kuipers geb. Nisiers Z. T. Juch geb. Slel- lasrtl Z. A. Boon geb. van der Meer Z. J. II. Brouwer geb. Vink Z. G. Eggcit geb. van Stuijvenberg 1). A. Buikema geb. Dekker S. de Klerk geb. van der Meer Z. M. de Waard geb. Rijk D. C. de Jong D. Levenloos aaugegeven 1. OVERLEDEN: J. J. Jacobs 7 m. J. Steeman 18 j. J. Lam- mers 85 j. O. Zeeuw 3 rn. C. G. P. Besou 21 j. C. Liphuisen 11 m. N. Ni-sen 45 j. J. Andriesz 32 j. In Pruisen is de wel belrefTendo eene belasting op de in komsten aangenomen. Eene dochter van Prinses Marianne is van een zoon verlost. In i!o Schelfzee zijn sporen ge vonden van do 5 sleden, die daar bedolven liggen. Do stand van het Haarlemmermeer was op den 31 Maart 2,95 el beneden A. P. Do tijdingen uit de Kaap zijn weinig geruststellend voor Groot-Brillanje. Overleden in den Haag Koosje Lissageboren anno 1751. Z. M. is van het Loo naar do residentie teruggekeerd. In 'l HB.No. 6036, wordt een persoon gevraagd, die 1000 kan aan brengen om ceno soliede handelszaak rlaarleslellen, welke aan geen bederf onderhevig is. In Parijs openbaart zich cene harlstogtclijko zucht naar het spel onder do hoogere standen. Te Schiedam wordt cene Slads-Vrocdvrouw ge-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2