mm iBiMm vraagt] a ƒ300. Op het eiland Euboea heeft eene roo- verbende van 90 man een dorp geheel uilgeplnnderd. De werken van mr. W. en vrouwe K. W. Bilderdijk zijn to Utrecht verkocht voor f 417,25. Do leden van den Hoogen Raad heliben bij Z,. M. gedineerd. Een koetsier tan New-York-Citydia voor twee jaren naar Caiifornie ging, is teruggekomen met 375 ponden stofgoud. ln Engeland bestaan thans 70 kloosters. De Onderkoning van Egypte heeft openlijk verklaard, dal de aanleg vaneen spoorweg over de landengte van Suez zal worden onderno men. Volgens berigten van de kust van Afrika duurde de slavenhandel onvermi: derd voort. De prijs van 100,000 is te Amsterdam gevallen op een geheel lot, dat gespeeld werd door eene verceniging van 21 handwerkslieden. Een Drenlsch profeet voorspelt een droogen zomer, omdat da kievieten hare eijeren in de laagte leggen. De Alta California heeft een nommer van baar dagbladgedrukt mei do verschillende goudsoorten der Califoruischo mijnen, naar do Londensche tentoonstelling gezonden. Do be volking van Sardinië is van 2 milboen lot op 400,000 verminderd. De PoolscheIlonsraarsche en Italiaansche O uitgewekenen hebben aan do Porto reeds 130 miliioen pi asters gekost. Een 19jarig jongeling te Parijs, sedert 10 jaren stom, heeft plotseling de spraak teruggekregen, ten gevolge van eene opwelling van toorn. De heer Lucas treedt met Paschen af als Minister van Marine. 22 April, Voorjaars-Koemarkt te Alkmaar. De Franscbe Bewindslieden vreezen voor oproer. De Spaansche Cortes zijn ontbonden, daar zij zich mei het ontwerp der Rege ring tot regeling der schuld niet konden vereenigen. Ko ningin Victoria zal de tentoonstelling in persoon openen. De vrijhaven van Vcnetie zal legen hel einde van Mei ge opend worden. De Oldenbuiger Ministers hebben te ga- der hun ontslag ingeleverd. F JE U S Sj IJ F T O .V. Ten tijflc dat de Ségitr de gewiglige betrekking van Franscli Afgezant bij het Hof van Katharina II bekleedde, was een rijk vreemdeling, Suderland gebeetenaldaar Bankier. Genamraliseerd Rus, stond hij bij de Keizerin in hoog aanzien. Op zekeren morgen echter, word', hem be- i'igtdal zijn huis met wachten omgeven is, en dat de directeur van Po litie hem verlangt te spreken. Deze ambtenaar met name Reliew treedt met een ontsteld gelaat binnen: «Mijnheer Suderland dus vangt hij aan, «ik zie mij tot mijn diep leedwezen door. mijne doorluchtige Kei zerin belast een bevel uit te voeren, waarvan de gestrengheid mij doet ijzen, en ik weet waarlijk niet, door welk misdrijf of door welke over treding gij u de ongenade van hare Majesteit kunt op den hals gehaald hebben." »Ik, Mijnheer! ik weet het evenmin als gij," antwoordde de Bankier, »en mijne verbazing overtreft de uwe. Maar zeg, waarin bestaat dit bevel? «Mijnheer!" herneemt de ambtenaar, waarlijk ik heb er den moed niet toe, u zulks te zeggen." »Iïoe! zou ik het vertrouwen der Keizerin verloren hebben?" «Worp hel dit slechts, ik zou daarover niet zoo ontsteld zijn. Het vertrouwen kan wederkceren eene plaats kan terug gegeven worden.-«Welnu! is hel dan mij naar mijn vaderland terug te zenden?" Dit zou wel niet aangenaam zijn; doch met uwe rijkdommen kunt gij het overal goed hebben." «Ach! mijn God! is er dan sprake mij naar Siberië te verbannen?" «Helaas! daar kan men nog van terug komen." «Of mij gevangen tc zetten?" «Indien bet dit ware: daaruit wordt men nogontslagen." - «Goede Hemel! ben ik dan tot den knoet veroordeeld?" «Deze lijf straf is, wel is waar, verschrikkelijk, maar doodt niet." Wat I jammert de Bankier, »is mijn- leven dan in gevaar? Ach! ik bid u, voleind, de dood kan niet erger zijn dan deze onzekerheid." «Welnu dan, mijn vriend!" zegt eindelijk de Politiebeambte, met eene droevige stem, «mijne genadigste Keizerin heeft mij bevolen u op ie zetten Op te zeiten!" roept Suderland uit, hem strak aanziende; «maar gij zijt niet bij uwe zinnen of de Keizerin heeft de hare verloren. Anders zoudt gij een dergelijk bevel niet ontvangen hebben, zonder daarvan de wreedheid en uitzinnigheid te doea opmerken." Helaas! mijn arme vriend! ik beb mijne verbazing, mijne smart er over te kennen gegeven; ik heb het zelfs gewaagd mij allernederigst daartegen aan tc kanten doch de Keizerin, mij op een vergramden toon mijn aarzelen verwijlendeheeft mij bevolen te vertrekken en onmiddelijk haar bevel op te volgen. »Gai" zeide zij mij, »en vergeet niet dat het uw pbgt is, de znkeu waarme- be ik mij verwaardig u te belasten, gewillig ten uitvoer te brengen." Onbeschrijfelijk was nu de ontsteltenis, de woede, de wanhoop en het sidderen van den armen Bankier. Slechts een kwartier uurs werd hem gelaten, zijne zaken in orde te brengen/ en niet dan met veel moeite veroorloofde hein de tot scherpregter gekozene ambtenaar een briefje tc schiijvcn, dat hij aan den Graaf de Bruce liet ter hand stellen. Deze, hel geopend hebbende, dacht dat de Directeur van Politie zinneloos was geworden, en begaf zich onverwijld naar de Keizerin. Bij deze binneu- geleid verwittigt hij haar van het geval. Katharinadit zonderlinge verhaal aanhoorende roept uit: »Regt- vaardige Hemel! welke dwaling! ik geloof waarlijk, dat Reliew's hoofd op hol is. Graaf! ga heen, loop schielijk naar den bezetene en beveel hem den armen Bankier oogenblikkelijk uit zijoe angst tc verlossen en in vrijheid te stellen." De Graaf vertrekt, volbrengt het bevel, komt terug en vindt tot zijne verwondering Katharina schateren van lagclien »Nu eerst ontdek ik," zegt zij, »de oorzaak van dit zoo kluchtig als ongerijmd voorval: ik be zat namelijk sinds eenige jaren een fraaijen houd dien ik zeer lief, en den naam van Suderland gegeven had, sijnde dien van een Engelsch- man door wien hij mij geschonken was. Deze hond, gestorvea zijnde, heb ik Reliew bevolen hem op te zetten, en toen bij aarzelde, ben ik boos op hem gewordeu daar ik dacht, dat hij, uil dwaze ijdelheideen dergelijken last beneden zijne waardigheid achtte. Ziedaar de oplossing van dit belagciielijke raadsel." HOLLANDSCHE SCHOONEN. De weleerw. lieer Ilenry Colmandie een groote aanbidder van vrouwelijke schoonheid was, geeft in zijne Europesclie levenswijze en gewoonten," de volgende beschrijving van de Hollandsche vrouwen, welke zegt de ridder, (die zeer veel in Holland gereisd heeft) niets meer dan juiste regtvaardiglieid aan hare doorschijnen de schoonheid doet: Ik acht sommige dezer vrouwen de fraaiste en schoonste schepsels, die ik ooit gezien heb en gemaakt van de fijnste onvermengde porseleinaarde. Voor dat ik Engeland verliet, dacht ik, de Engelschc vrouwen zijn de schoonste welke ik ooit zag nu beschouw ik deze als behoorende tot de gekleurde rassen. De Hollandsche vrouwen overtreffen haar verre. Neem de schoonste roos die immer geplukt werd, met de glinsterende dauwdroppen aan hare blaadjes hangende, neem de heerlijkste perzik die ooit aan ecnen boom hing, met hare bekoorlijke zachte tinten van rood en wit en zij worden verduisterd door de doorschijnendheid en schoonheid van gelaat der schoonste Hollandsche vrouwen, zoo als ik er gezien heb. Indien hare hoedanigheden zoo be koorlijk en hare gewoonten zoo innemend zijn als hare aan- gezigtenkan ik de geschiedenis van Adam's val gemakkelijk ver staan. Het was onmogelijk, arme man, dat hij weerstand kon bieden DE V 11 IJ S P 11 A A K. Een der meest buitengewone voorvallendie de nieuwe wereld ge durende de. verloopen halve eeuw in rep en roer gebragt hebben, had onlangs te Bel Air Maryland plaats. Ëcnigcn tijd geleden werd het lijk van zekeren Hamman daar gevonden, alle kenmerken dragende, dat hij wreedaardiglijk vermoord was. Twee personen, Sturap en Griffith genoemd, werden als de daders ver-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3