BEKENDMAKING. a ie w s nlifnüisa g» uitgebreid; dat de Burgemeester behoort te zorgen, dat elk inge zetene inzage kan nemen van de besluiten van den raad; dat er kennis moet worden gegeven dat de begrooting of de afgesloten rekening ter inzago ligt. Onder de bedenkingen van de Tweede Kamer, schijnt ons die tegen de wijze van benoeming van eenen Secretaris en van eenen Ontvanger gerigt zijn, zeer gewigtig. Wat zal de benoeming door den raad beduidenindien de keuze zich beperkt tot een tweetal door Burgemeester en Wethouders roortcdragen? Voor de benoe ming van eenen Ontvanger schijnt geen enkelen grond te bestaan, om daarbij aan Burgemeester en Wethouders, eenigen invloed toe- tekennen. Integendeel, de geldelijke betrekking, waarin zij tot elkan der staanzou er een grond tegen opleveren. Bij de keuze van eenen Secretaris, die dagelijks met Burgemeester en Wethoudersin aanraking is, in zeker opzigt de tolk is die hunne besluiten over brengt, schijnt eenigen invloed niet onbillijk; maar die invloed wordt bij het ontwerp overdreven, daar het feitelijk de benoeming op Burgemeester en Wethouders overbrengt. Met genoegen zagen wij ook, dat de groote meerderheid het de wet als een hoofdverdienste toerekende, dat zij reeds de algemeene regels bevatte, waarna het belastingstelsel kan en moet verbeterd worden. Inderdaad de redenen die daartegen worden aangevoerd, hebben geeno andere strekking, dan om het bestaande te handha ven, een onbepaald uitstel te verwerven. Indien wij eenige beden kingen hadden, het zou zijn, dat nog te veel ruimte aan het accijns stelsel is gelatenmaar het bestaande kan niet in eens omverge worpen wordener moet een tijdperk van overgang zijn en hieraan schijnt het voorgestelde, al heeft men tegen onderdeden eenige bezwaren, genoegzaam te voldoen. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente Helder maakt bij deze bekend, dat de lijsten der Kiezers voor le den van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en Tan de Provinciale Staten door hem op heden gesloten, op nieuw aangeplakt, en op de Secretarie der gemeente voor ieder ter inzage nedergelegd zijn. Helder, den 25 April 1851. De Foorzitter voornoemd A. BOOMSMA L. F. HELDER en NIEUWEDIEP, 26 April 1851. In den morgen van den 21sten dezer kwam alhier binnen eene kleine Engelsche sloep, bemand mot twee visschers. Eene week geleden van dc Engelsche kusten gestormd had den zij, ter prooi aan duizendo gevaren, op de Noordzee rondgedreven, totdat zij, op het punt van door gebrek om- lekomengelukkig deze haven bereikten. De graaf van Limburg Slirum, kapilein-ler-zee en gewezen bevelhebber van Zr. Ms. zecmagt in de West-Indien is jl. Dingsdag-morgen alhier aangekomen, met het schip Surinamekapt. v. d, Meij. Z. M. heeft den heer P. van der Wijk benoemd lot directeur der haven beoosten het Oude-Schild, op Texel. In de den 16 April gehoudene vergadering der af- deeling Amsterdam, van do Hollandtche Al aat schappij van Landbouw, vond het uilgebragt en in druk verschenen rapport, wegens de verschaffing van vleesch legen betrekke lijk geringe prijzen, algemeen bijval, en werden daartegen geene aanmerkingen gemaakt door de talrijk opgekomene leden. De voorzitter deed zeer juist uikomen, dat, van wege do Maatschappij van Landbouwdo onderwerpelijke zaak alleenlijk konde worden toegelicht, hetgeen door de com missie in haar verslag gedaan was, en dat de uitvoering der aan de hand gegeven middelenaan de pogingen van bij zondere of verecnigde personenmoest worden overgelaten. Door een lid der afdeeling, eene medaille van 20 uit geloofd zijnde, voor de beste prijs-courantnaar welke het vleesch zou moeten of kunnen verkocht worden, werd al gemeen hiertoe besloten. Do tweede hangende brug over de Niagara-rivier werd kortelings voleindigd en voor het publiek geopend. Op bei de zyden zijn torens gebouwd, welker afstand 1043 voet van elkander is. Het gansche gevaarte hangt aan 10 kabels welke ieder uil 250 draden gemaakt zynen elke draad heeft eeiie draagkracht van 1500 pond. De kabels zijn aan de rotsen bevestigd en gaan over twee massive sleenen torens die omtrent 14 voet hoog zijn. De kabels hebben hare spanning' in den vorm van eenen regenboog met den bogt benedenwaarts. In plaats dat de planken en de gangweg over de kabels zijn, liggen zij onder dezelve, en het werk wordt door ijzeren staven gehouden, welke aan de kabels bevestigd zijn. De passage is 20 voet breed, en thans in- gerigl voor de passage van wagens. Zij is de grootste han gende brug ter wereld. Onlangs werd te Parijs een oud paard door een vilder afgemaaktdio in hel ingewand van het dier een zilveren doosje vondwaarin een eereteeken van het Legioen van Eer met het bijschrift: Daar ik de nederlaag van mijn Keizer niet wil overleven, en ik geen vrouw of kinderen, noch bloedverwanten heb, zoo wil ik mij in hel allerlaatste gevecht tegen die schelmscho Engelschen lalen doodschieten maar vermits ik niet wil dat zij mijn eerekruis in handen krijgen, zal ik het mijn Chdteau-Margot laten inslikken. Hij moge het kwijt raken zoo als hij hel 't best kan. plèrre Dardehne, Wachttneester bij het 2de eskadron lansiers De vilder bragt het doosje hij den commissaris van politie dio het doosje den vinder schonk maar het kruis zond hij aan de kanselarij. Als men rekent dat Chdteau-Margot ten tijde van den slag van Waterloo 5 jaren telde, dan was het dier, toen hel werd afgemaakt, circa 41 jaren oud. In het zuiden van Frankrijk worden steeds woelingen bespeurd. Onlangs is lo Montpensicrbij Lyonweder eene geheime buskruid-fabriek ontdekt, hij welke gelegenheid de politie beslag heeft gelegd op een groot aantal scherpe patronen. De laatste beriglen uit Californio loopen lot den 5den Maart. Het jaargetijde was gunstig en da gouddelvers verlangden slechts een weinig regen, om het wasschen te hervatten, met hel uitzigt op eene ruime opbrengst. Men sprak van nieuwe goudrijke plaatsen aan den vloed Scol en Clamalhten noorden van den Slaat, wcrwaarls reeds velen der gouddelvers waren vertrokken, doch alwaar de levensmiddelen zeer hoog in prijs waren.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2