(Bctttcngbe Bcrigtctu II. M. zal zich eerstdaags met papa naar Baden begeven om de kuur lo gebruiken. Do zwaarhoofden to Parijs duchten eene revolutie op 4 Mei. De Bosniers zijn voor nemens den strijd tegen den Sultan vollehouden. De Keizer van Marokko heeft de verbeurdverklaring der goe deren van eenigen zijner rijkste onderdanen verordineerd ten einde daarmede hel tekort in de schatkist aantevullcn, Onze Britsche gezant, graaf Schimmelpenninck, zal ge pensioneerd worden. De Min. van Binnenl. Z. doet eene inspectiereis door Noord-Brabant!. In Lyon staan twee derde van de fabrijken stil. Tc Parijs is een metselaar overleden, die in de laatste 7 jaren meer dan 2000 pijpen had doorgerookt. Het onlvluglen en weder opvangen van slaven veroorzaakt by voortduring vele onaangenaamheid in de Ver. Staten. In Sharksbay is eene ontzettende hoe veelheid guano gevonden. Te Hamburg is het handels huis Reiflenberg met ruim millioen nik. gefailleerd. Voorjaarsmarkt te Purmerende, 5 Mei. In Londen zijn een aantal valscbe cognossementen in omloop. Te New- York is een stoomschip van 2700 ton tc water geloopen bestemd om passagiers naar de Londensche tentoonstelling te voeren, Do II. Vader wil het getal kardinuion met 6 vermeerderen. D« stad Parijs telt thans 23 schouwbur gen. De Franschen zijn met de Arabieren slaags geweest, waarbij zij de victorie behaald hebben met een verlies van 11 man. Te Amsterdam is eene 70 jarige vrouw van een stool gevallen waardoor zij haar regter dijbeen heelt gebro ken. Hel dragen van een band om het middenlyf, on der do laatste ribben wordt als een remedie legen de zee ziekte aangeprezen.De revolutie in Portugal nadert haar einde, wegens gebrek aan bijval. Eene lijfstraffelijke regtspleging in Mexico. Hol democrrlisch banket hetwelk lo Genua heeft plaats gehadhad hoogst betreurenswaardige gevolgen niet voor het gouvernementmaar voor zijne vijanden. Behalve de inhechtenisnemingen die er op gevolgd zyn behalve de klagtcn van de genoodigden OTer de hoeveelheid en hoedanigheid der geregtenis er tweespalt onder de democraten uitgebarstenomdat men elkander wederzijds wantrouwde en hunne kleine dagbladen zijn heftig tegen elkander. Genua, eene werkzame stad, die de orde be mint zonder welke geen handel raogelyk isbegint die kunstmatig veroorzaakte spanning moede te wordendie door een zeer klein aantal zoogenoemde patriotten in stand wordt gehouden. Burgerlijke Stand van 19 39 April 1951. GEIIUWD: J. J. C. Sussenberg en J. R. Peters. BEVALLEN: M. Nelis geb. Valk Z. J. Krul geb. Kooij D. C. Haring geb. Blok Z. C. Avontuur geb. Dinglim Z. R. Dupont geb. Loggers D. T. de Jong geb. Vennik Z. OVERLEDEN: P. Conradi 46 j. M. Fluiter 3 w. A. Bonselaar 3 w. V. Rippens 14 j. FEFIDIJSÏ'O.V. Toen ik (zoo luidt het verhaal van een Engelsch reiziger) te Cosala in Mexico vertoefde, tai een gevreesd struikrooverJoachim Pachecodi* sedert laog wegens een' bedreven moord was vervolgd opgespoord en ge vankelijk aldaar binnengebragt. De geheele stad stroomde naar de ge vangenis, om den koenen roover door de traliën te aanschouwen, die in ïijn hol den tijol doorbragt met cigaren te rooken waarvan hij eene aan zienlijke partij scheen te bezitten. Den volgenden dag was zijn verhoor be paald; ik had door eeoe aanbeveling gelegenheid, hetzelve bij te wonen, en het originele daarvan, als ook van het vonnis, zal steeds in mijn ge heugen bewaard blijven. De geregtszaal was zeer eenvoudig gestoffeerd want het geheele ameu blement uit eene hangmat, yan gras gevlochten, die door twee kram men aan den zolder bevestigd wa»een paar stoelen van bamboesriet, eeoe oude Vermolmde lafel van mahonyhout, die op den oneffen steenen vloer heen en weer schudde, en eene slechte strooijen mat aan de deur. In do hangmat rustte half zittend, half liggend, op de elleboog leu nende, de hand onder de kin, een klein, schraal mannetje, wiens on zindelijke en versletene kleeding van zijne hooge regterlijke waardigheid geen groot denkbeeld gaf. Op de tafel stond een komfoor met vuur, tot gemak van ieder, die rooken wilde, en daarnaast lag een pakje cigaren van welke eenige op de tafel verspreid waren. Op liet midden der ta fel stond een met stof bedekt inktvat en daarin stak eene korte vergulde pen maar papier was er niet te zien. Om de schildering van de ge regtszaal te Cosala !e voltooijen behoeft de lezer zich nog slechts de be schuldigde, Joachim Pacheco voor te stellen, zoo als hij, geheel bedaard op een stoel gezeten, op diens achterpoolen zich heen en weer draait en zijne bewakers, twee dragonders, den rug toekeertdie naast elkander op den strooijen mat zitten, met de karabijn tussehen de knieen ijverigbezig oigaren van papier te rollen, tot dat de dienst hen wederom zal oproepen. »Nu man," zeide de regter, zich een weinig uit zijne gemakkelijke houding oprigtende «nu willen wij u verhooren." «Met uwe permissie, Senor," sprak Pacheco, terwijl hij, zonder den regter verder te antwoorden, opstond, naar de tafel ging en eene cigaar, die hij tussehen de vingers gehouden had, aan 't komfoor aanstak. Geneer u niet man," zeide de regter tot hem, «rooken is een der gewigste bezigheden in 'lieven, maar om u de waarheid te zeggen, sedert de Regering het tabaks-monopolie gekregen heeftwordt de tabak al slechter en slechter." «Inlusschen treft men toch nog altijd eenige kloeke jongens aan, die er niets om geven, met de tolbeambten een paar kogels te wisselen," antwoorde Pacheco, «en indien UEd. Gestr. zich daarvan overtuigen wil behoeft UEd. mij slechts de eer te bewijzen, dit pakje cigaren aan te nemen." «Gaarne, vriend," was het antwoord van den regter, terwijl hij het hem toegereikte pakje cigaren aannam en er dadelijk eene uittrok die hij aan het komfoor aanstak. «Caramba" riep hij, toen hij zwijgend een paar minuten den rook der cigaar uitgeblasen had, «gij hebt gelijk, dat is wat kostelijks! Gij roovers zijl tegenwoordig de eenige Caballeros, die goede cigaren te rooken krijgt. Mijn lieve jongen ging hij met bijzondere vriendelijkheid voort, «gij moet bij den smokkelaar, die u deze lekkere cigaren geleverd heeft een goed woord voor mij doen. liet zal niet tot schade van uwen vriend zijnwant behalve het geld dat hij in den zak steekt kan men niet weten of het niet in mijne magt zal staan hem te helpen wanneer hij eens in onaangenaamheden zal geraakt zijn. Doch nu ter zaak als het u belieft. Zeg mij eens voor den duivel waarom hebt gij den armeu Antonio om 't leven gebragt «Om u de waarheid te zeggen, Regter," antwoordde de aange klaagde met de grootste koelbloedigheid van de wereld, «zoo ben ik nimmer in staat geweest, dit juist te begrijpen. Indien mijn geheugen mij niet bedriegtzoo waren op dien morgen mijne zenuwen zeer opge wekt en daardoor was ik zeer prikkelbaar geworden." Dit is wel eene verontschuldiging, moet ik zeggen, antwoordde de Regter, «maar niet van eene groote beleekenis en derhalve kan ik haar ook niet aannemen. Doch wat ik zeggen wilde hoeveel neemt uw smok kelaar voor de Nuda (een groot rond pak) van zijne cigaren?" «Twaalf realen, en in ieder pak zijn 32 bundels." Et« daarvoor laat de Regering ons twee piastersdat zijn toch zestien realen, betalen!" riep de Regter met lievigheid «dat is immers diefstal, een openlijke en schaamlelooze diefstal. Foei, spreek mij niet van rle Regeringeu, die bestaan alle uit schurken, de een slimmer dan de ander."

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3