h 3-ü v ir 9 'j: tj la&ü g» April 30. In de Eerste Kamer zijn de volgende wats-ontwerpen aangenomen lo. dat op de uitoefening der groote visscherijZo. dat tot amortisatie van schuld over 1850; 3o. dat tot ver lenging van den verjaringstermijn voor de muntbiljetten van 1845; 4o. dat nopens liet herstel van te loor ge- gane staatsschuldbrieven; 5o. dat betreffende prov. op centen; 6o. dat betreffende rekenpligtige prov. amb tenaren. Door de Kamer is tot haren commiesgriffier benoemd jhr. mr. II. J. van der Ileimadvokaat bij den Hoo- gen Eaad. BEKENDMAKING. Do BURGEMEESTER dezer Gcmeeulo brengt lor kennisse van do daarbij belanghebbenden, dat, ingevolge art. 12 van het Reglement op het schoon en zuiver houden der Stralen enz., van de gemeente Helder, van den 28 Aug. 1844, de gewone jaariijksche schouwing over de plaatselijke en algemeeno Uitwateringen, door Heeren Wijkmeesleren zal worden gehouden op Dingsdag deii dertiende» dezer maand en herinnert hij dezen de Ingezetenen, welke zulk» zoude mogen aangaan, te zorgen, dat de waterleidingendie voor, over en langs derzelver erven en gronden loopenbehoor lijk zijn opgemaakt en van modder en vuilnis gereinigd dat de beschoeijingen volgens dal reglement zijn opgetrok ken en de gooien, voor zoo verro die langs den publiekcn weg zijn loopende, van behoorlijke dekplanken zijn voorzien. De Burgemeester voornoemd waarschuwt elk en een iegelijk, wicn zulks betreft, aan deze kennisgeving, het noodig gevolg Ie geven, ten einde zich lo vrijwaren voor de onaangename gevolgen, diu uit verzuim of nalatigheid noodwendig zouden volgen. Helder, den 2 Mei 1851. De Burgemeester voornoemd, S. H. LETTE. HELDER en MEUWEDIEP3 Mei 1851. Oj) den eersten dezer heeft de Schoul-bij-Nacbt E. G. van der Plaat zijne betrekking als Directeur en Kom- roandant der Marine te Willemsoord nedergelegdcn aan den Schout-bij-Nacht J. Enzlie overgedragen. De Directie van 's Rijks werf verliest in den Heer van der Plaat een waardige» Chef. Het geschenk in zilverdoor de Heeren Hoofd-Ambtenaren van do Directie ZEd. kort voor zijno aftreding aangeboden, was een blijk hunner bijzondere achting. Hij verdient hulde voor de naauwlellcnde zorg, waarmede hij zijne betrekking heeft vervuld. In een tijdsbestek van drie jaren, dal ZEd. hier aan hel lioofd der Marine stond heeft hij zich door zijn open, kordaat en .regtschapen karakter de algemeene achting verworven. ftidien hel berigt, dat de Heer van der Plaat tol Minister van Marine is benoemd, zich bevestigt, durven wij hel Departement van Marine geluk wenschen met een chef, dio aan kennis fan hel vakijver en voortvarenheid paart en zich jegens hel yaderland verdienstelijk zal welen te maken. Men schrijft uit Haarlem Men heeft de krankzinnigen uit het geslicht Meerenberg, op een stuk weiland, onthaald op bier, eijerenwafelen, enz.; de vreugde dier ongelukkigen was algemeen, eenigen amuseerden zich bij de poppenkast* anderen bij het draaibord, dat hun altijd wafelen deed win nenweder anderen met de daar gemaakt wordende muzijk allen werden voorzien van palmpaaschen of de zoogenaamde pikhancn, dal niet weinig tot hunne tevredenheid bijbragl; ten zes ure trokken de feeslhoudenden in de grootste orde weder naar hel gesticht; algemeen was ook do tevredenheid van het vrij aanzienlijke getal toeschouwers, dat zich naar do feestplaats had begeven. Hel Journal do St. Petersbourg deelt een verslag mede van eenen schillerenden veldtogl der Russische troepen in den Caucasus, gedurende de maanden Januarij en Februarij. Deze veldtogt was eene reeks van overwinningenwaarvan de uilslag was, de vernietiging van de werken door Chamyl in het woud opgerigt, om den doorlogt der Russen te be lemmeren. De toegang naar Groot Circassie is nu open en de Circassiers hebben de vruchtbaarste vlakte van den Cau casus voor altijd verloren? De bewoners hebben zware ver liezen geleden ook de Russen hebben vele dooden te betreuren. In de tijdingen uit Californie, dezer dagen over New- York ontvangen, komt een omstandig verhaal voor van eene volks-reglsplegingdie onlangs te Sacramenlo had plaats gehad. Zekere Roe, een Engelschmanhad bij een twist een ander persoon doodgeschoten; de daarbij tegenwoordig zijnde volksmenigte.hevig verbitterd legen den moordenaar heeft oogenblikkclijk eene jury benoemd, om over de zaak te oordeelen cn terwijl die rogtors met hel uitspreken van het vonnis draalden, gedreigd ook legen hen geweld te go- bruiken; toen eindelijk de schuldig-verklaring was uitge sproken, is de gevangenis, waarin Roe geketend bewaard werd, opengebroken en bestormd,de veroordeelde, vor- gezeld van een daartoe ontboden geeslelijke in plegtigcn en ordelijken oplogl naar eeno soort van schavot geleid en, ten aanschouwe van eenige duizenden mênschenaan een boomtak opgehangen. De regleriijko overheid heeft te ver geefs getracht tusschenbeide lo komen. Eene buitengewone menigte spoedde zich onlangs naar een der Parijsche regtbanken, Eene jeugdige vrouw zou, in eene handels-kwestievoor haro moeder pleiten. Met zeer veel bedaardheid trad mejufvr. Gratige rooi de reglbank, ontdeed zich van hoed cn handschoenenlegdo die met de meeste zorg ter zijde en sprak toen, zonder eenige ontroering of aandoening, drie uren lang. Do udvo- kalen van het hof hooiden niet zonder verwondering en zelfs met eenige jaloersheidde welsprekende taal van de pleilsler. Toen hare rede geëindigd was, kwam zij lot de conclusie en hier spitsten zich do ooren aller advokaten, cn de critiek zweefde reeds op hunne lippen. Zij sprak echter niet luide, daartoe was do conclusie te goed gesteld. Er was wel lo veel redenering in, maar dio kon eene vrouw cr toch ook niet uitlaten. Mejufyr. Grange eindigde haar

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2