Een bezoek in eenen Harem. pleidooi aldus: «Mijne heerenik geloof alles gezegd le hebben wat u over mijn regt kan inlichten. Vergeef hel mij, als ik uw geduld misbruikte. Jong, als ik ben, zag ik mij echter crpligt de belangen mijner moeder te vardedigen; zij is te oud om dit zelve te kunnen doen. En ook als moeder trad ik op, als verdedigster van de regten mijner kinderen." De heer Delangle beantwoordde mejufvr. Grange; hij bragt zijne moeijelijko taak, de pliglen der beleefdheid en die van zijn cliënt te Tereenigen, zeer goed ten einde, en do eenigsto vergissing, die hem nu eri dan, tot groot ge noegen van het publiek, ontsnapte, was, van de beminne lijke en geestige pleitsler te zeggen: mijn geachte heer collega. De eigenaar der menagerie binnen Parijs heeft de gewoonte zijn grootslen olifant Ali-Schad des nachts van 2 tot 3 ure, bij wijze van gezondheidsmaatregel, door de stad lo doen leiden, vergezeld van den herhaaldelijk be sproken dierentemmer Charles. Onlangs wandelde Ali-Schad dan ook weder des nachts door de straten, toen zijne aandacht getrokken werd, in de nabijheid der straat Pas-do-la-Muledoor de houten tent van een brood- en koekverkooper. Terwijl nu Charles zij ne sigaar rookte en naar de wolken staarde liglte Ali-Schad een slecht gevoegde plank uit do tent en begqn in de grootste stille alles op le eten, wat ter verkoop aanwezig was. De koopman, die met zijne vrouw in de tent sliep, werd echter wakker, geloofde in de duisternis, dat dieven hem uitplunderden, en begon luidkeels te schreeuwen: Moord.' Branden wat dies meer zijhetwelk Ali-Schad echter in het minst niet scheen te hinderen, daar hij bcdaardelijk zijn maaltijd voortzette. De vrouw, moediger dan haar echtgenoot, greep een bezemstok en sloeg op de dieven in. Ali-Schad had echter den slag zien aankomen, greep den stok in zijn snuit en brak hem in tweecn, waarop hij de vrouw met zijn snuit het aangezigt berook. Deze ont stelde daar zoo van, dat zij bewusteloos achterover viel. Daar do koopman echter niet met schreeuwen ophield snelde Charles toe, en slaagde er in Ali-Schad zijn prooi te ontweldigen. Te gelijk verscheen de wachter werd eeno berekening van de aangerigte schade opgemaakt, als wanneer het bleek dat hel dier voor 3 4 francs 50 centi mes aan broodjes en koekjes had gebruikt, welke onmid- delijk door Charles betaald werden, Het al of niet waarschijnlijke van eene op handen zijnde oproerige beweging le Parijs, blijft de gemoederen verontrusten. Zooveel is zeker, dat uit den droesem der volkspartij een voortbrengsel is te voorschijn gekomen dal onverholen op een gewapenden opstand aandringt. Dit schandelijk stuk, dat den naam draagt van het 10de bul letin van het zoogenaamde centrale komité van weerstand (een komité dal steeds in hel geheim en onvermoeid woelt) is in grooten getale onder de werklieden verspreid. Hel is moeijelijk ecu denkbeeld le geven van dit gedroglelijk stuk Hat men aan do overspannen hersenen der uitgewekenen toeschrijft, en dat als in razernij gesteld schijnt met hel doel, om hel volk tot een algemeenen opstand op te rui- jen en al wat tegenstand biedt door hel staalhet lood en vuur te verdelgen. Deze afschuwelijke en bloeddorstige kreet van wanhopige woelgeesten vindt zelfs bij de dagbla den der uiterste linkerzijde luide afkeuring en deze ver manen het volk lot rust; zelfs de zoogenaamde Thaboristen dat is de driftigste en buitensporigste leden der bergpariij als Madier de Montjeau Greppo,, Cofavru Michel (van Bourges) en anderen van dien stempel protesteren uitdruk kelijk tegen elk plan tol opstand in dit oogenblik. On- parlijdigen blijven dan ook niet aan de waarschijnlijkheid ge- looven dal de rust eerstdaags, met name op den 4den Mei zal gestoord worden. Alleen doet de Messager de V As- semblée niet zonder grond opmerken dat juist deze krach- tige pogingen der uiterste linkerzijde om het volk tol rust le vermanen, genoegzaam aanduiden dal do uitgewekenen daarentegen de uiterste pogingen in het werk stellen om het tegendeel te doen plaats hebben. Slaiï'gerJBjke Stand, va tv 2© April 3 Mei 185Ü. GEHUWD: J. Kluih en B. K. van Herwaarden. P. de Wilde Moor en A. Abbenes. C. Luff en E. C. Jonker. BEVALLEN: E. M. Zaatmac geb. Bock Z. C. van Hoogendalen geb. Mahlman Z. H. A. Buisman geb. Bruijn Z. J. Swaen geb. Bakker Z. D. Buter geb. Moen Z. P. W. Kimman geb. de Visser D. D. Mouthaan geb. Platvoet D. J. E. Verboom geb. van der Schaaf D. M. van Vleuten geb. van Wel Z. G. Kok geb. Tonne- beoijer 1). W. de Kuiper D. OVERLEDEN: A. Brouwer 37 j. J. Buijs 61 j. A. Troost 30 j. G. H. T. Sonneville 12 \v. A. Ferwerda 59 j. J. Borge 61 j. Ambtshalve ingeschreven: 1. Een Fransch walvischvaarder beeft op 172° 56' W. L. en 9° 38' Z. B. een archipel ontdekt van 30 eilandjes. Een landbouwer le Vlagtwedde (Gron.) heeft een das ge scholen Tan 1 Ned. el lang en 3 palmen breed. De Z.-flollantlsche Commissaris des Konings heeft do komman- deursorile van do Eikenkroon bekomen. In de menagerie o te Parijs zijn 2 witte struisvogels afgestapt, komende uit do woestijn. Z. M. heeft 25 onder-officieren hij de infanterie tot 2e luitenant bevorderd. In Delft is eeno nieuwe speldenfabriek opgerigl. löJulij, aanbesteding van 36 millioen eigarenlo Parijs. Prins Hendrik is te Londen geariveerd. 26 April.Gouden Bruiloft van Arie Koeman Jannetje Stammes, Bedijkte Seherrneer; 27 id.Z:!v. Br. van W. Vader N. Houvast, Schagen; 30 id.Zilv. Br. van Pief er Timmerman Grietje Stammes, Haringbuizen. - Den 12n Mei zal de bondsvergadering compleet zijn en hare zittingen openen. De Koning van Denemarken zat zijno beminde Sleeswijkers in 't begin van den zomer be zoeken. Aangeboden Tilburgsclie Mijmeringen, a 50 cl. F F V S I, Ij R T O «V. Kort voor ik Konstantinopel verlietverschafte bet toeval mij ecne ge legenheid liet inwendige van eenen Ilarem le zien zoo als zeker aan weinigen te beurt valt. Ik had kennis geiuoakt met eenen jongen Fran'chmandie zich sedcrl gcruimen tijd te Konstantinopel ophield

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3