olk%nder, Ier regler en Ier linkerzijde van den president, gevonden worden. Voorts zijn de zitplaatsen aanmerkelijk verfraaid. Vóór den president zitten de stenografen; tegen over hem hebben de minister» voor den troon hunne zit plaatsen behouden. Ter weder zijde van den troon zijn de schrijvers voor do dagbladen geplaatst. Men meldt uil Italië: Ik heb, om mij persoonlijk in te lichten omtrent den waren toestand van dat land hetzelve gedurende zes maanden in alle riglingen door- kruitd, en ik ben, meer dan iemand, in slaat u naauw- keurige beriglen mede t» deelen. Het schoons land dal overal bezig is de daaraan geslagen wonden te verbinden-, zoekt naar middelen tol voorkoming van nieuwe, en is misschien nog niet bevrijd van die demagogie welke voor langen lijd zijn toekomstig lot in de waagschaal heeft ge steld. Zoo ik mij niet bedrieg, dan is Italië, even als het ove rig Europa, verdeeld in drie partijen, republikeinen, ab solutisten en constitutionele monarchalen. De laatste partij is do minst talrijke, maar hel is de partij des verslands waarvan do ongelukkige graaf flossi hel hoofd was. De meerderheid behoort tot de absolutische partij. Het is de traagste en onverdraagzaamste. Zij zou gelukkig zijn zoo zij zich met niets behoefde te bemoeyen en Gods water over Gods akker kon laten loopenzoo als onlangs een hater leden zeide. Do republikeinsche partij is niét talrijk maar stoutmoedig en ondernemend. Zij heeft echter vele aanhangers te Rome Genua en in Lombardije. Te Venetië heeft hel handelsbelang do vaderlandsliefde uitgedoofd. De Constitulionelen zijn in Romagna en Toscane vrij talrijk. In laatstgenoemd land handelen zij verkeerd door zich aan de Picmontesche demagogie aan te sluiten. Al die intrigues verontrusten de Italiaausche gouvernementen en beletten sommige van hen den weg der hervorming vrij moedig in te slaan. Italië is altijd het land van tweespalt geweest; Engeland, dat in het geheim handelt, is weder bezis: een nieuwe crisis voor te bereiden. Die crisis zal noodlottigor zijn dan alle anderen want de Italiaausche regeringen zijn het oneens en vijandig jegens elkander. Den llden Mei heeft te Chalons-sur-Saóne een vrees- selijk looneel plaats gehad. Aldaar moest zekere Mont- eharmont geguillotineerd worden. Bij het schavot heeft die persoon, die grooto ligchaams-krachten bezat, zich ge- weldadig verzet tegen de beide beulen, die met de uitvoe ring van hel vonnis belast waren en hen overmeesterd na eene worstelingwelke meer dan 50 minuien hueft ge duurdzonder dal er pogingen werden aangewend om de strijdenden lo scheiden. De menigte heeft stilzwijgend dezen strijd aangezien. De veroordeelde is echter niet onvlugt, maar naar do gevangeniv teruggevoerd. Men heeft daarna uit het nabijgelegen Dyon troepen ontboden, en den vol genden dag is Montcharmontnadat men hem stevig had gebondenonthoofd geworden. Do vrouw van den heer D..., klcedcrmakerRue des Morais te Parys, ontving den 8 Mei bezoek eener min, die haar kind (een meisje van f8 maanden) van heiland terug bezorgde. Verblijd, haar kind zoo frisch en gezond weder te zien, onthaalde zij do boerinen verliet vervolgens met haar de woning, om haar een kleed te koopen. Niet noo- dig achtende het kind mede te nemen, legde men hetzelve aan het voeteinde van een bedwaarna hel spoedig' insliep. De kleederraaker hield zich in dien lusschentijd met eenig werk onledig. Toen zijne vrouw terugkwam, zeide hy het kind niul gehoord te hebbenmaar dat het al dien tijd doorge slapen had, waarop zij zich gevolgd van de min, naar do kamer begaf en op de plaats waar zij het kind had neder- gelegd, eene groote kat ontdekte, welke de gewoonte had zich daar altijd neder te vleijen. Door een voorgevoel be vangen, vloog zij naar het kind, en zag met schrik dat hetzelve door de kat verstikt was, en geen teeken van le ven meer gaf. Geneeskundige hulp baatte niet, alles was vruchteloos. Men meldt uil Zwitserland, dal de grenzen van het kanton Tessino aan de Italiaausche zijde sterk bezet zijn door Oostenrijkscho troepen, zoo het heet, tol wering van den sluikhandel. De maatregel heeft ook ten doel het verhinderen van de verspreiding van blaauwhoekjeszoo van staatkundigen, als van godsdienstigen aard, welke iu menig te op.eene daartoe in dal kanton bestaande drukkerij wor den gedrukt, en allerwegen in Italië verspreid. De staalkundigo vluglelingenwelke zich uit Zwitserland naar Amerika hegeven, beklagen zich, dal zij in Frankrijk niet zeer gastvrij worden ontvangen. Zij bekomen drie Fransche stuivers voor elk uur gaans, lot Harre, zonder meer, en daarvan wordt hun de vracht der ijzerhaan, zoo ver zij zich daarvan kunnen bedienen, afgetrokken. De meeslcn worden niet naar New-York, maar naar Nicuvv- Orleans overgescheept. Burgerlijke §tand vaa IS Mei 185 GEHUWD: Jan Yisser en A. M. Rijke. P. Bijpost en G. Knak. BEVALLEN: A. Bakker geb. Eukkink Z. L. Kraan geb. Buijtendijk Z. T. Dijker geb. Buijkes Z. E. Buijs geb. Bruin Z. H. J. Baasdorp geb. Reids Z. C. P. van Otteren geb. van den Bos Z. OVERLEDEN: A. C. Kaan 8 w. L. van Daalen 56 j. R. Visser 5 j. C. Zijm 10 m. (Öcnmigbc iScrtgtciK De blokkade van het eilaud Sarnos is opgeheven. Na- hij Reval is een walvisch gevangen van 56 voet lengte, een zeldzaam verschijnsel in de Oostzee. Een Parijze- naar heeft uit jaloerschheid eerst zijne vrouw en daarna zich zelven doodgeschoten. In de wapenfabrieken te Luik heerscht groote drukle; Rusland alleen heeft 50,000 geweren besteld. 1 Junij, aanvang van de groote of zout haring-visscherij. De Turksche soldaten zullen op Europesche wijze gekleed worden. Do Russische troepen zijn uil de Donau-vorstendommen over de Pruth getrokken. Te Parijs is een anker gëbrngl van 3,000 pond, dat 305 jaren in bel Kanaal heeft gelegen. De Koningin van Napels is den 27n April van een zoontje verlost. Do

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3