stuur en Toezigtlen overstaan van den Heer Schout-bij-nacht Koops, het examen afgenomen der kweekelingen voor de zee magt Tan het derde studiejaar, welke, na behoorlijk daaraan voldaan te hebben, tot den rang van Adelborst lstc klasse bevorderd worden. Woensdag jl. is het geheele personeel der Akademio aan voornoemden hoofd-officier der Marine voorge- steld, en heeft hij de kweekelingen der zee- en landmagt op het plein voor het gebouw in oogenschouw genomen. Men meldt uit de Hollandsche Kolonie Sbebovgan 18 April: »Onze stralen krijgen het aanzien van veel be drijvigheid meer dan dil vroeger het geval was. Overal zien wij timmerlieden bezig met het bouwen van huizen, winkels, enz. Do handel en het verkeer zijn met de ope ning der vaart veel toegenomenen reeds verscheidene sloombooten hebben onze kaden in den loop dezer week bezocht. Wij vernemen dat de Buflalo- en Chicago lijn bestaan zal uit de GlobeSullanaHudson en Wisconsin." Voor eenige dagen liet do vrouw van zekeren ser geant, die zich op het punt waande van te bevallen, eene vroedvrouw halen, die dan ook spoedig daarop kwam. Maar bij hare komst bleek het, dat d« verlossing nog wel eeni- gen tijd zoude uitblijven; do vroedvrouw, wier hulp ook elders vereischt werd, verwijderde zich derhalve, doch liet haar adreskaartje achter, met den last dat men haar bij het aannaderen der bevalling maar dadelyk moest laten ha len. Op de achterzijde van haar kaartje was ook het adres van een metselaar geschreven. Eenigeri tijd nadat zij ver trokken was begon de zaak weder een ernstiger voorkomen aan te nemen, en haar man, de sergeant, die intusschen te huis gekomen was, haastte zich een soldaat van zijne kennis met de bezorging van hel kaartje te belastenzon der hom eenige nadere opheldering te geven. Deze ziel het kaartje in en begeeft zich naar den metselaar, die ook aanstonds bereid is om medo tc gaan en denkende dat er iels te repareren ismet een kar aan komt zetten bela den met touwen een ladder en verdere werktuigen. Men begrijpt, dat de zonderlinge vergissing zich woldra ophelder deen men liet aanstonds de bedoelde vrouw halen, maar nog voor dat deze was gekomen had de vrouw van den sergeant reeds hel laven geschonken aan een frisschen knaap. De Keizer van Oostenrijk is naar Ollmutz vertrokken. Zoo het schijnt, zal de koning van Saksen, en zullen ook welligl nog andere Duilsche koningen zich derwaarts bege ven. Men stelt er in Frankfort hoogen prijs op dat de koning van Pruissen zich aldaar zal laten vinden. Pruis- sen wil zich met Oostenrijk verstaan, om gemeenschappelijk alle revolutionaire woelingen te beteugelen; maar het wil niet duldendat Oostenrijk van deze gelegenheid gebruik makcom in Duitschland een overwigt te bekomen, door 't welk de staalkundige en ook de kerkelijke belangen van Noord-Duil3chland benadeeld zouden kunnen worden en Pruissen rekent in dat opzigt op de ondersleuning van Rusland. Nabij Boughrood Casllo werd dezer dagen door eene gewone hen een merkwaardig ei gelegd. Hel mal 7§ En~ gelsche duimen in diameter en toen het bij ongeluk gebro ken was, vond men daarin een ander ei, dal 5f Eng. duimen in diameter mal en even als hét monster-ei van eene harde schaalvan wit en van door voorzien was. Men meldt, dat Leclru Rollin tegen do aanslaande verkiezingen zich naar Frankrijk zal begeven, om zich ver. kiesbaar te stellen. Daar hij slechts bij afwezigheid is ver oordeeld, verhindert dit zijne benoeming niet lot Volksvertegen woordiger noch zelfs van President. Wordt hij dan verkozen, dan moet hel Hooge Hof weder worden ingesteld, en hel vraagstuk der schending van de grondwet door de expeditie naar Rome op nieuw aan het oordeel der Hooge gezworenen onderworpen worden. Het dagblad le Messager de V Assemblee meldt dat onlangs vrij belangrijke gevechten hebben plaats gehad lusschen de Kabylen en de leger-afdeeling welke onder het bovel slaat van den kolonel Saint-Arnaud. De Fransche krijgsmagt zou in die gevechten nogal hebben geleden. Volgens dat blad zijn van het Fransche leger niet minder dan 100 man, waarvan 8 officieren, gesneuveld, en 300 man van welke 27 officieren gekwetst. Met belangstel ling werden officiële be'rigten te gemoet gezien. Do in Duitschland wonende reizigster Ida Pfeifer heeft ook de Londensche tentoonstelling willen bezoeken en is derwaarts vertrokken. Men zal zich een denkbeeld van de zucht lot reizen dezer vrouw kunnen vormen door de volgende opgave harer togten Zij begon met Palestina bezocht daarna Egypte, begaf zich toen naar Scandinavië en IJsland drong door lot aan of bij de Noordpool en be gon vervolgens eene reis om de wereld. Zij doortrok de bosschen van Braziliëleefde een jaar bij de inboorlingen aldaar, zeilde om kaap Hoorn, deed Valparaiso aan, door zeilde de stille Zuidzee, hield zich te Otaheite op, bezocht China Ceylon Bengalen geheel Hindoslan en het Hima- laya gebergte begat zich door de Perzische golf naar Arabie eii eindigde dien togt met eene reis door geheel klein Azie, daaronder Mesopotamie Perzie Griekenland en Turkije. Deze merkwaardige dame is zeker de thans levende vrouw, die de meeste landen heeft bezocht. Sedert de aankomst Tan een Turkschen gezant in de Ver. Stalen hebben de Noord-Amerik. dames hel voorne men opgevat, om zich naar de Turksche regelen le klec- den. Men ziel tegenwoordig te New-York vele dames met wijde pantalons en korte lunicas en deze mode neemt zoo sterk toe dal men vreest het oude vrouwelijke cosluum uit de Ver. Staten te zien verdwijnen. Volgens beriglen uit Haïti van den 13n April jl. door de Engelsche dagbladen medegedeeld hadden de zaak gelastigden van Frankrijk Engeland en de Vereenigdo Sta ten hij eene gezamenlijke nota den Keizer van Haïti uit- genoodigd de onafhankelijkheid der republiek van Dominica te erkennen of althans een lienjarigen wapenstilstand met haar te sluiten. I)e Keizer had geweigerd hieraan le vol doen en de Amerikaansche en Fransche Zaakgelastigden maakten zich diensvolgens gereed het eiland le verlaten. Overigens was het er rustig; in 1850 en de eerste drie maanden van 1851 waren er meer producten naar Engeland en het vasteland uitgevoerd dan gedurcude de drie vooraf.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2