de Logementen den Valk; te Hoorn, in den Doelen en het Onge maakte Schip; te Purmercnde, in den Vergulden Eoskam; te Edam, in het Hecren-Logement; te Monnickendam, in den Doelen; te Zaandam in den Otter; te Buiksloot, in het Eoode Hert; te Muiden, in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissen; te Utrecht, in het Koffijhuis den Nieuwen Bak; te Sliedrecht, in het Eegt- huis, en te Hardinxveldin de Dorps-Herberg. Zullende, acht dagen vóór de Besteding, zoo veel noodig, aan wijzing in loco worden gedaan, en inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-lngenieur E. de Kruyff, te Haar lem, en den Ingenieur P. J. PI. Hayteardte Alkmaar. j -s a w s j nj :D i vi a iü HELDER en NIEUWEDIEP, 7 Junij 1851. Do Indiër tan 29 Mei maakt zijne lezers opmerkzaam dat volgens de Staatscourant van den 21sten dier maand door den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indien tot Nederlandscho vice - consuls in China te Sbangai zijn benoemd (ie Heeren Thomas Clay Beale en te Amaoy de heer James Fait beiden Engelsche kooplieden. Welke fijne tact in de keuze van personen! Men be grijpt met welk ecne warme belangstelling do twee consu laire agenten, behoorendo tot Engelsche handelshuizen, die de aanzienlijkste invoerders in China zijn, van Engelsche lijnwalen en Engelsche polemieten den Nederlandschen handel en in hel bijzonder den invoer der Kederlandschc polemieten zullen bevorderen. Den 29sten Mei werden te Enkhuizon vier huwelijks feesten gevierd, hetwelk op zulk cene wijze al zeer zeld zaam zal voorkomen Jacob Bruin Pz. en C. de Vries vierden het feest hunner óOjurige echtverbindtenishun zoon P. Bruin en M. de Ilaas vierden dien dag hun zilveren bruiloftsfeest; terwijl mede op dien zelfden dag van laatst genoemden twee kinderen, A. Menz met A. Bruin en n 7 J. Bruin met J. Mantel, in hel huwelijk traden. - Geheel Parijs spreekt over een tooneeldal dezer da- <mn ten huize van eene der voornaamste zangeressen dier stad o o heeft plaats gegrepen. De man dezer zangeres, die van ee- nen zeer jaloerschen aard is, vond onlangs toen hij des na middags ten 5 ure te huis kwam zijne echlgenoole met den Heer V. C. in gesprek. Daar deze wat vreemd over zijno tehuiskomst opzagen, kreeg de man der zangeres ter stond de ergste vermoedens en sloot hij de kamerdeurwaar op do Heer V. C. eer, goed heenkomen zocht en zulks meen de gevonden te hebben in een afgeschoten vertrekje. Hier door nog meer in zijn vermoeden bevestigd, vervolgde dc beleedigde echtgenoot den Heer V. C.drong met geweld tot hem door, wondde hem eerst door een pistoolschot cn daarna nog met een dolk in den rug. Beiden raakten daar op aan het worstelen terwijl de zangeres om hulp riep. Toen het den echtgenoot gelukte los te komen en hij bloed zag vlieten, maakle hij zich uit de voelen. Er daagde nu spoe dig hulp op, wanneer hel bleek dat de wonden Tan den Heer V. C. niet doodelijk waren. Do zangeres was te zeer door het voorgevallene geschokt om dien avond in de Fee aux Roses te kunnen optreden. Van de opening der wereld-tentoonstelling op 1 Mei, lot den 31 u dier maand is aan de ingangen van hel ge bouw ontvangen, voor afgegeven tooganghiljelten 695,880 en voor doorloopendo kaarten ƒ790,450, dus in het geheel ƒ1,486,332. Een regler in Californie heeft beslist, dat speelgelden door regtsvervolging kunnen worden ontvangen. Deze uit spraak is in strijd met de reglsgeleerdheid var: allo andere Staten. De Amerikaansche dagbladen bevatten een belangrijk borigt, meldende dat er cene poging zal worden gedaan tot het uanknoopen van handelsbetrekkingen met Japanmet het doe! om dat rijke gewest met 40,000,000 inwonersvoor de geheel* wereld te openen; ook is men van meening om tus- schen San Francisco en China vier sloom booten in geregelde dienst te brengen. Men is benieuwd te welen of dat herist O in alle deelcn waarheid bevat. Een scheepsbouwmeester in Amerika is voornemens bin nen den lijd van 18 maanden een Atlantisch stoomschip to vervaardigen, hetwelk 439 mijlen daags, of 100 mijlen meer dan de snelst varende stoomboot, zal afleggen en daarbij in veiligheid, hechtheid en lage vrachtprijzen alle lot dusver gebouwde zeeschepen zal overtreffen. De kosten van het vaartuig worden op 250,000 p. st. geraamd. Te Kedgeree is een schip, tot het overbrengen van Coolie-emigranten naar Mauritius bestemd, tot den bodem afgebrand, waarbij do meesten dier ongelukkigenalsmede een gedeelte der bemanning in de vlammen zijn omgekomen terwijl de kapitein, een stuurman en de overige equipage gered zijn. Het elfde roode bulletlin van de Fransche heethoofden, gerigt aan het volk en aan het leger, behelst onder ande ren het volgende »Soldalon! Gij ziet het: het regt is aan do zijde des volks; uw pligt is duidelijk afgebakend aan het volk alleen moet gij gehoorzamen. Elk hevel dal mogl strekken om u uwe broeders te doen vermoorden moet door u afgewezen wor den met al de verontwaardiging welke eene aanhitsing o O O lol moord verdient en zij tlio u zoodanig bevel durven overbrengen moeten oogenblikkelijk gestraft worden. De aristocratie doel u de beleediging aan van op u to reke nen zij verbergt zich lafhartig achter uwe bajonnetlen keert die legen hen zeiven. Voegt uwe slagen hij de onze en de strijd zal niet lang zijn. Volk Nimmer hadt gij meer behoefte aan voorzigligheid en veerkracht. Bedwing uw gevoel, beteugel uwen toorn tot het oogenldik dat hij zal moeten uilbarsten. Geene voor- harige beweging, maar geeno weifeling wanneer gehandeld zal moeten worden. Wantrouw de ongeduldigen en vooral degenen die u in slaap willen wiegen wantrouw hen die zich omziglig noemenomdat zij lafaards zijn en die alles in hel werk stellen om uwe grootmoedige vervoering te verkoelen zonder dal degenen die hunne bereidwillig heid ten loon spreiden daarvan tot het einde toe be wezen geven, of schandvlek hen als kwakzalvers. Laat ons nu wachlcn en onze laatste maatregelen nemen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2