schappen, die bij de exercilien werkzaam moeien zijn, zich alsdan op den bepaalden tijd, bij het huisje waarin despuit is geplaatst, moeten bevinden. Wordende ieder gewaarschuwd om aan deze verpliglin- gen lo voldoen; zullende bij gebreke daarvan de beslaan de strafbepalingen op de nalaligen worden toegepast. HELDER den 21 Junij 1841. De Burgemeester voornoemd S. H. LETTE. A A N B.S D I.jS G. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der gemecnle Heiier zijn voornemens op Woensdag, don 2den Julij 1851, des voormiddags ten elf ure, in hel Raadhuis dier gemeente, in het openbaar, bij inschrijving en opbod, aantebcsteden Het maken van een Steenen en vier Ilouten WACHT HUIZEN, met do levering der daartoe noodigo Materialen. Hel bestek en de voorwaarden der aanbesteding zullen acht dagen te voren aan het voormelde Raadhuis ter lezing liggen, terwijl inlichtingen zijn te bekomen bij den plaatse- lijken Architect, den Heer J. BORST Wz. Helder, 21 Junij 1851. Burgemeester en Assessoren voornoemd S. H. LETTE. Ter hunner ordonnantie J. SCHOON, Secret. 0 2 2 5 W 3 '1 U 1B II a B R» HELDER en NIEUWEDIEP, 21 Junij 1851. Do verjaardag van H. M. de Koningin is jl. dingsdag al hier op de gebruikelijke wijze gevierd geworden. Bij don wedstrijd der Ncderlandschc Zeil- en Roei- Vereoniging, den 14den dezer Ie Amsterdam gehoudenheeft wherrv, genaamd Fanny, loebehoorende aan den heer Taylor, boven 2 mededingers, den prijs behaaldzijnde ecne massief gouden horologiekelting met toepasselijk berloque. Aan den kotter Komeet van den heer Ed. Taylor c. s. werd de premie toegewezen. Den 14den Augustus a. zal voor Schagen een regie feestdag zijn, zullende des voormiddags aldaar eene tentoon stelling van Vee plaats hebben, door de Maatschappij van Landbouw. is dusdanige tentoonstelling voldoende en de moeito voor vreemdelingen overwaardig hiertoe Schagen to bezoeken voor al zal die moeite bevredigd worden door eene uitvoering van zangstukken op dienzeltden dag, door een aantal leden, hel cijfer van 100 te boven gaande, der omliggende zanggczel- schappcn, in vereeniging met, en daartoe door de Directie van het gezelschap Euterpe te Schagen, uitgenoodigdals het gezelschap Kunstliefde spaart geen vlijt te Schagen, Euphonia te Zijpe, Harmonie lo Barsingerhornen het mannenkoor van 8t. Maarten. De plaats der uitvoering zal zijn in de groote kerk te Schagen. Bij resolutie van Z. E. den Minister van Finantien van 27 Mei jl. i« bepaald, dat voorlaan de postwissel» niet meer bij uilsluiting aan den persoon, ten wiens naam de gelden zijn gedeponeerd, behoeven te worden uitbetaald, of anders aan een daartoe bij behoorlijke procuratie gcmagligd persoon, gelijk tol dusverre steeds heeft plaats gehad, maar dal dezelve voorlaan even als gewone wisselbrieven kunnen worden geëndosseerd, zullendo echter de houder, welke de wissel ten postkanloro ontvangtyerpligt zijn daarvoor torens in hel register te teekenen. Den 15den dezer hebben zich ongeveer 150 personen uil de dorpen Veghel, Erp, BoekclGemert, Eerde, Nis- telrodeRijkevoort en eanigo andere omliggende plaatsen te Veghel ingescheept, om over Rotterdam do reis naar de Vereenigde Staten van Noord-Amcrika te ondernemen. Velen hunner behooren lot den gegoeden landbouwersstand en de mecsten zullen zich in de omstreken van Green-Bay met der woon vestigenwerwaarls tvveo maanden geleden een, gelijk getal uil dezelfde streken deze landverhuizers is voor afgegaan. De met de overlandposl onlvangeno berigten uit Bata via tol dan 23n April, luiden over het algemeen gunstig ten aanzien van den toestand in Ned.-Indie. Op den 3ln Maart zijn bij den gouv.-generaal toegelaten drie Chinesche afgevaardigden uit de wesler-afdeeling van Borneo, vergezeld van Chinesche officieren en den resident van dat gewest. De afgevaardigden hebben berouw beloond over de plaats gehad hebbende onlusten; vergiffenis daar voor verzocht, en namens de kongsies, welke eene vijandige houding hadden aangenomen, den gouv. een klein geschenk aangeboden. Z. Exc. heeft dit een en ander aangenomen; verkondigd dat de resident der wester-afdeeling gemagtigd was om definitive schikkingen voorlestellenen de verzeke ring gegeven dal het Ned. gouvernement de nijverheid wenschti te beschermen, doch nooit het Nederl. gezag ongestraft zoi laten honen. Het Congres der vrienden van den algemcenen vrede, dal zich in 1848 te Brussel, in 1849 te Parijs, in 1850 t< Frankfort vereenigde, zal den 22sten Julij aanslaande zijne zittingen te Londen houden. Ilct grondbeginseldat do le den van dit Congres besturen zal, is het zelfde, dat in (b vorige vergaderingen gehecrscht heelt, namelijk, dal doop roeping lot do wapenen om twisten, van welke soort ook lusschen «lo nalier. to beslissen, een barbaarsch gebruik is, dal van godsdienst, rede, geregligheidmenschelijkheid e: do belangen aller volkeren eene eenparige veroordeeling heel te wachten. Do groote kunst-tentoonstellingdie dit jaa de vertegenwoordigers van alle industriële volken in de hoofd stad van het Britscho Rijk samenroept, zal dit Congres tr eene vereeniging maken, die in de geschiedenis der wereh plaats houdt. Deze reusachtige tentoonstelling is de verwe zenlijking der denkbeelden, welke de vredes-congressen vai vroegere jaren bezielden; want do vertegenwoordigers de industriële volken, die zich te Londen verzamelenzullen te gelijk als do practische leden van hel vrede» congres vai 1851 zijn aan to merken. Dit vrcdcs-congre» van 1851 za dus in luister, werkzaamheid en aantal zijner leden het groot ste zijndal hiertoe heeft plaats gehad. Een man en vrouw te New-Orlcans kwamen korleling:

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2