©emengbe ijcvn]! cu. overeen om zich zeiven om 't leven !e brengen. De man nam zijne portie vergif in, hetwelk de vrouw bedaard toe zag en na afloop van hetzelve haar kopje ter zijde zette en liever weduwe werd. Zij is gearresteerd gewordenbeschul digd van medepliglighcid aan baars mans dood. Er was ech ter geen wettig bewijs genoeg voor en zij werd vrijgelaten. Do Courrier de Marseille meldt, dat hel plan tot den spoorweg van Alexandrie naar Caïro uitgesteld is. De onder-koning van Egypte, die op zyne kosten dit plan on der het bestuur Tan den bekenden Engelschen ingenieur Step/iensori zoude doen volvoeren, geeft als reden den be rooiden staal zijner schatkist op. Men wil echter, dat het veeleer aan prolesten van de Porie, Rusland en Frankrijk tegen dezo zaak toe te schrijven is. Hel zoo veel gerucht makend proces van den graaf de Bocarmé is den 14den dezer geëindigd. De Jury heeft den graaf schuldig verklaard aan broedermoord, en diensvolgens is hij door het hof van Assises te Mons, veroordeeld tot de straf des doods, uil te voeren op eene der pleinen van ge noemde stad. De gravin is onschuldig verklaard, zelfs aan alle medepliglighcid aan do misdaad, zoodal hel hof hare onmiddelijko in-vrijheid-stelling heeft bevolen. Dit vonnis is met zigtbare goedkeuring door hel publiek vernomen. De graaf heeft cassatie doen aanteekenen. - Maandag den lötleii werd in de Hanover-Square Rooms te Londen eeno vergadering gehouden van eenige aanzienlij ke Nederlanderswelke do tentoonstelling hadden bezocht. Doordrongen van liet nut der tentoonstelling, en overtuigd, dat er nooit beter leerschool voor den practischen man kan geopend worden, wanneer hij zijn eigen belangenden bloei van liet vaderland wenscht te bevorderen heeft dezo verga dering zich ten doel gestoldmiddelen te beramenten ein de den Nederlandschen uitoefenaar van cenig bedrijf in kun sten handwerken of land, hetzij hij meester of werkman zij, den weg, het verblijf en het bezoek der groole ten toonstelling gemakkelijk te maken. IBtargerlijlse ©tand van 14 31 «JJinnSJ 18515. GEHUWD: A. dea Bakker ea K. Ilardeobol. J. II. Dank en W. BI. Eeslermans. BEVALLEN: H. Drent geb. Stark Z. C. Boon geb. Krijnen D. BI. Glazer geb. Kannewasser D. N. Kikkert geb. Troost Z. OVERLEDEN: C. Visser 36 j. Ambtshalve ingeschreven: 2. De voorstad van Hamburg is thans door !500 Oostenrij kers bezet. Dr. Gülzlafl heeft verkondigd, dat hij zich aan hel zendingswerk onttrekt; van de gelden, hier en el ders voor do bekeeririgsznak opgebragt, wordt geen woord gerept. Een ontvanger van 's rijks belastingenuil Noord- lira band, is met de kas naar de Loiidensche tentoonstelling afgereisd. De aartsbisschop van Parijs heeft een mandement uitgevaardigd tegen de stellingen der socialisten, die de maat schappij willen organiseren in strijd met hel 8ste verbod. De gedwongen fraukering lusschen Nederland en Oostenrijk houdt met den 25slen dezer op. De bondsvergadering te Frankfort zal door 10,000 man verdedigd worden. De stad Valparaiso is den 2dcn April door eene aardbeving gioo- lendcels vernield. Mclleruich leeft thans stil op zijn slot Johannesberg. Do kabinetten van Sl. Petersburg, Wee- nen en Berlijn zullen zich niet verzetten tegen de rnugtsver- lenging van L. Napoleon. De beriglcn uit Californie lui den gunstig: de mijnen leverden bij voortduring goud en do handel was voldoende. Koning Leopold is met zijne kin deren naar Londen vertrokken. Kermis aan de Schager- brug, 7 Julij; harddraverij te Alkmaar, 13 Aug. Een jongeheer te Schagen heelt een meisje, wier kleederen in brand stonden, in de gracht gedompeld, lol voorkoming van nog groolor ongeluk; de brand was spoedig geblusclit en beiden zijn behouden op hel drooge geraakt. De bevol king van Londen bedraagtvolgens de laatste telling, 2,363,141 zielen. De Russische troepen hebben een aanzienlijk voor deel op de Circassiërs behaald. De Koning van Denemar ken heeft aan de Sleeswijkers eenige veriigting verleend. De president der groote republiek sclirijft een werk over do organisatie van hel leger. De Spaarische min. van finan- tiën heeft de welsvoordragt tot regeling van de schuld aan do cortes voorgesteld. De Belgische kamer bestaat uit 32 clericalen, 71 liberalen en 5 neutralen. Volgens een Engelsch lydschrift bedraagt de openbare schuld van de 58 Europesche stalen ƒ21,039,337,524; waarvan Nederland naar proportie het meeste draagt. FEITIIsIJMT® We hebben het daar al meer over gehad,- wat we ditmaal meêdec- len willen, hebben we vandoch dat doet er niet toe, als we on- xen lezers nsaar verzekeren kunnen, gelijk we mits dezen doen, dat onze bron goed en echt is. Een wakker overste moest, na lange dienstjaren in de Oost, uithoofde van toenemende vermagering, zijn eervol ontslag uit 'stands dienst aan vragen. Ilij was zoodanig uitgeteerd, dat hij zich in geen der n ousons meer buiten de deur kon vertoonen zonder gevaar te loopen van schoon al op een andere manier van Speijck na, de lucht in te gaan. Hij zijne teiugkomst in het moederland las hij in hel Handelsblad een berigt van den eerwnardeu Dr. Spenctrte Albany in Noord-Amerika die vei- klaart, dat hij door de zalf en pillen van professor Jj/olloway van uit tering, opdrooging en geheele emaceratie gecureerd is. Dit bewoog hem zich bij een depothouder te vervoegeo. Mijnheer, spreekt hij den pilleman aan, ik weet niet, of ge aan mij zien kunt, wat me hapert; want misschien ziel ge mijzelf heelemaal uiet meer, maar enkel de kleeren, die ik aan heb. Mijn huik en mijn vet heb ik al iu 21 te Palembang in den kraton van Badar Ocdin laten zit ten legen Bitpo A'cgoro heb ik mijne kuiten verloren, en die eerste expeditie van Halie heeft me voor goed tot eene schim gemaakt. Ik heb enkel been en vel over; ik grens aan de onstoffelijkheid. Weet ge raad voor mij Heeft u pijn? vraagt de depothouder. Soms wat jicht, anders niet; maar ik vermager nog van dag tot dag. En u zou graag vet worden? Zoo vet als een mol. Dan cliënt u te nemen van de Ifollowaypillen en van de Hollowayzalf. Ilier heeft u een beschrijving Tan de genezingen en hier opgaaf van prijs. De Ilollowaypillen zijn een beproefd middel tegen enz. enz. En denkt ge, dat ze mij vet zullen maken? Daar kunt u vast op aan. De kuur is nog nooit mislukt. Dien eigen avond nog liet de brave oudgast zich door zijne vrouw met de zalf pidjitlenzoo als hij 't noemde; en slokte pillen als een beid. Acht, veertien dagen verliepen zoo; vier potjes waren Tersmeerd, drie doo.-jes leeggeslikt: onze overste wou maar niet aanvatten, (tp een goe den morgen verscheen hij weer in eigen doorluchtige persoonaadje hij den depóthouder. Manneke, voegde hij hem met een zwaren soldatenknoop toe, ik word maar om den donder niet vel. Duukl u dat? vroeg de ander, heel onnoozel. Ja, wis en waarachtig dunkt me dat, cn me vrouw dunkt hel net zoo.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3