Overslrooming" werd brillant uitgevoerd en mogl de her haalde bijvalsbetuigingen van de Beminnaren der Tooneclkunst wegdragen. O O Den 10 Julij hield de alhier bestaande afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw hare aangekondig de tentoonstelling, waartoe behalve uit doze gemeente uit de gemeenten de Zijpe, SchageuWieringerwaard en Wie- ringen, 216 voorwerpen waren ingezonden. Behalve No. 9 van het programma, zijnde een Vette Os, waren alle prijs- nummers ingeschreven. De uitslag is geweest als volgt No. 1. Een span Ploegpaarden, prijs 25, behaald door P. de Wit, landbouwer in de Zype 5 goluigschriftvoor het naastaankomondebehaald door Jacob Hoogvorstlandbou wer op het Koegras. No. 2. Een Merrie met haar Veulen prijs 10behaald door Hendrik Smit, landbouwer op hel Koegras; getuig schrift door D. de Vaan, jagersbaas alhier. No. 3. Een twee of Sjarige Hengst, prijs 25, behaald door Pieter Klaver, landbouwer op •het Koegras; getuig schrift door J. Noot, landbouwer op het Koegras. No. 4. Een Paard van 4 lot 6 jaar, prijs ƒ10, behaald door Willem Rietveld, landbouwer op het Koegrasgetuig schrift door Cornelis de Wit, landbouwer in de Zijpe. No. 5. Een span gelijke Paarden van 4 tot 7 jaar, prijs ƒ25, behaald door J, Nootlandbouwer op hel Koegras getuigschrift door Jan Bier landbouwer op het Koegras. No. 6. Een Paard van 2 jaar, prijs ƒ8 behaald door Klaas Hoogvorstlandbouwer op het Koegras; getuig schrift door J. Jimminklandbouwer op het Koegras. No. 7. Een 2jarige Bul geboren en te huis behoorende op h«t Kocgras prijs ƒ10, behaald door Jan Prins Stuij landbouwer op het Koegras getuigschrift door P. Klaver landbouwer op hel Koegras. No. 8. Een 2jarige Bulniet geboren of .te huis behoo rende op het Koegras, prijs ƒ25, behaald door Jan de Wit, landbouwer to Schagengetuigschrift door S. de Ruijter, landbouwer op Wieringen. No. 9. Niet ingeschreven. No. 10. Een vette Koe, prijs ƒ10, behaald door M, A. Leute, slager te Nieuwediepgetuigschrift door P, M, Leuw slager te Nieuwediep. No. 11. Een melkgevende Koe, prijs ƒ10, behaald door L. Zwart, landbouwer op het Koegras; getuigschrift J, Jim mink, landbouwer op hot Koegras. No. 12. Een Kalfvaars, prijs 10, behaald door L. Zwart, landbouwer op hel Koegras, getuigschrift door de Wed. Hoog- schagen landbouwster op het Koegras. No. 13. Een Hokkeling, prijs ƒ5, behaald door J. Jim mink, landbouwer op het Koegras; getuigschrift door de Wed. Hoogschayen, landbouwster op het Koegras. No. 14. Een Zeug met biggen, prijs ƒ10, behaald door Jan Bier, landbouwer op hel Koegras. NB. Hiervan is slechts een voorwerp ingezonden. No. 15. Een Ram van 1 tol 3 jaar (Texelsch ras) prijs ƒ10, behaald door J. Noot, landbouwer op hel Koegras; getuigschrift door Hein Noot, landbouwer op het Koegras. No. 16. Vier Ooischapen van 2 tot 5 jaar (Texelsch ras) prijs ƒ10, behaald door J. Ruijter, landbouwer op het Koe gras; getuigschrift door J. Noot, landbouwer op het Koegras No. 17. Twee Melkschapen, prijs ƒ5, behaald doorJ.de Boer, veldwachter te Helder; getuigschrift door Jan Bier, land bouwer op het Koegras. No. 18. Vier Lammeren (Texelsch ras) prijs 10, behaald door Hein Noot, landbouwer op het Koegras, getuigschrift door P. Lenges, landbouwer op het Koegras. No. 19. Een Gent en 4 Ganzen, prijs 3, behaald door Jacob Schilder, landbouwer op het Koegras. NB. Een ingezonden stel niet compleet zijnde, kon alzoo niet mededingen. No. 20. Zes Eenden met een Woerd, prijs ƒ3, behaald door L. Zwart, landbouwer op hel Koegras; getuigschrift door Hein Noot, landbouwer op het Koegras. No. 21. Zes Kippen mot een haan, prijs ƒ3, behaald door Klaas Bier, landbouwer op het Koegras; getuigschrift door H. Zuidewind, te Helder. No. 22. Twee paar Duiven, prijs ƒ3, behaald door Kelckhoven, winkelier te Heldor, getuigschrift door W. Sel- darbeek, veekoopman to Helder. No. 23. Een melkgevendo Geit, prijs ƒ3, behaald door C. Blom, te Helder, getuigschrift door P. Klaver, landbouwer op het Koegras. No. 24. Voor de mepsto voorwerpen uil het Koegras, prijs ƒ10, behaald door J. Noot, landbouwer op het Koegras. De nummers 7, 12, 15, 18 en 24, waren uitgeschreven door den heer Loopuijt, te Schiedam, voor voorwerpen, geboren en te huis behoorende op het Koegrai. De nummers 11 en 16, waren uitgeschreven door den Heer G. van Forecst, te Alkmaar, voor voorwerpen, geboren en te huis be hoorende op hel Koegras. Nummer 23 door een lid der afdeeling en de overige nummers door do afdeeling zelve. Nummers 1, 3, 5 en 8 door hel gemeentebestuur van den Hel der. Uit het verslag van de commissie over do begroeiing van 1852, in de vergadering der provinciale Stalen van Noord holland den 9n dezer ter tafol gebragl, blijkt onder ande ren, dat er op geen post, op die begrooting voorkomende, meer verschil van gevoelen bestond, dan over die, houden de bijdrage voor de Sleepstoomboot in het Nieuwediep, ad ƒ4000 De heer Kikkert, lid der commissie, verlangde met den meesten aandrang de geheele weglating van die post, op grond dat de actiën voor 134f perc. onlangs waren verkocht; dat er jaarlijks een dividend van 5 pCt. werd uit gekeerd en dat er buitendien eene aanzienlijke reserve-kas aanwezig was. Van een anderen kant werd hiertegen in het midden gebragt, dal de actiën alleen die waarde hadden voor eigenaars en recders van schepen; dat de reserve-kas was geab sorbeerd door het daarstellsm cener andere boot enz. De commissie vereenigde zich eindelijk om aan de Stalen voor- testellen aan de sleepbootdienst te Nieuwediep eeno subsidie van ƒ3000 to verleenen en die som jaarlijks met ƒ1000 te verminderen lol tijd en wijlen het den Staten gebleken was dat gemelde dienst op nieuw subsidie behoefde. Ook hier tegen heelt de heer Kikkert zich verzet, aanvoerende dat hij zijn last to buiten zoude gaan met ook hieraan zijne goedkeuring te hechten en verlangde, dal dit zijn protest in

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2