gelden en gepensioneerden); liet ontwerp tot vaststelling van een nieuw art. op de begrooting van 1850 voor het dep. van marine; en het ontwerp tot wijziging der omschrijving van een art. der begrooting van 1850 voor het dep. van oorlog, r 20. De volgende wets-ontwerpen worden in de E. K. met eenparigheid van stemmen aangenomen: lo het ontwerp ter goedkeuring van de additionele overeenkomst tot het verdrag van handel en scheepvaart met Griekenland; 2o het ontwerp ter opheffing van de scheepvaartregten op de Maas; en 3o het ontwerp ter goedkeuring van de met Belgie gesloten overeenkomst tot staking van de Maasvaart-regten. IT I 3 "J WSTXJDSSTö'li lï. HELDER en NIEUWEDIEP, 23 Augustus 1851. Door do Ned. Handelmaatschap zijn 3 schepen be vracht Voor Amsterdam: Vier Gebroeders, kapt, M. dc Wijn; Rembrandl van Rhijn, kopt. R. Grivel. Voor Rotterdam: Vlashandel, kapt. N. T. Hoek. j.l. Zondag avond is in de nabgheid van Amsterdam een gruwelijke moord gepleegd. Do bijzonderheden, uil cene goede bron daaromtrent vernomen, komen op het volgende neder: De vrouw van zekeren bakker K.te Amsterdam, begaf zich legen het vallen van den avond in eene vigilante naar Amstelveen, waar zij voor hare gezondheid hg den smid R. cenigen tijd zou logeren. Buiten de stad gekomen, was zij uit het rijtuig gestapt en had den koetsier bevolen voor uit te rijden, zullende zij hem nakomen. Later v\as zij door een jong man, van omstreek* 26 a 28 jaren, tamelijk zwart van uilzigt en gekleed met een buis, hebbendo een pel op het hoofd, en die van sladszijde kwam, ingehaald en was met hem omstreeks negen ure de Kalfjeslaan opgewandeld. Eenigo personen, voor do op den hoek der laan gevestigde herberg de Uitkijk staande ontwaarden eenige oogenblikken later, dat die vrouw nevens den weg op het gras en de man naast haar geknield lag. Een van die personen, begaf zich derwaarts en op zijne vraag, wat der vrouw scheelde be kwam hij van den man ton antwoord, dat zij een toeval had gakregen, hetgeen wel meer het geval was, doch dat zij spoedig weder zou bijkomen; aanbiedingen van hulp wees hij van do hand. Later, toen men de beide perionen niet zag wederkeerenbegaven zich nog eenigo lieden naar de zelfde plaats en vonden toen de vrouw alleen nog daar lig gende, doch op eene gruwelijke wijze omgebragt. De ar men waren met een touw achter op den rug vastgebonden, de keel was lot op hel nokheen afgesneden en een der mid delvingers was diep ingekorven en gebroken; de gouden ring, dio 'daaraan zat, was het den moordenaar niet gelukt er af to schuiven. Waarde had de vrouw slechts weinig bij zich, vermits zij hare goederen en zelfs hare zilveren snuifdoos in het rijtuig had achtergelaten. Het mes, waarmede do mis daad gepleegd is, een gewoon knipmes, is gevonden. De dader is lot nog toe onbekend; do justitie doel onderzoek. In Rome hoort men schier dagelijks van pogingen tot moord. In elk der wijken van die hoofdstad beslaat een geheim genootschap, 't welk de slaglofFers aanwijsten steeds lieden vindt, die zich aan dit hoogst strafbaar bedrijf toewij den en hun leven daaraan willen wagen. Burgerlijke Stand van 16 23 Augustus 1851. GEHUWD: J. Caarli en C. Harkes. BEVALLEN: H. A. S. Hoppesteijn geb. Herckenrath Z. S. V. Rooi geb. Forlune D. M. Krul geb. VVurkum Z. H. Sprengers Z. OVERLEDEN: D. Wit 60 j. F. Bakewel 76 j. A. Lutouw 27j. D. van Riet 1 ra. DOODGEBOREN: 1. GEMENGDE BER1GTEN. In de baai van Eddeston zijn 3 wahisschcn op het droo- ge geraakt; de langste was 65 voet. Te Berlijn houden zich wille zwaluwen op. Te Borne heeft eene koe eene boerin op do horens genomen en doodgestoken. Do Ned. consul-generaal te Alexandrie is overleden. In Opper-Beijeren heeft een zware bergval plaats gehad. Ali Kedich, aanvoerder der Bosnische opstandelingen, heeft zich in het gebergte van Montenegro verscholen. De mi liciens van 1850 zijn naar hunne haardsteden teruggekeerd. In Straatsburg is het zoo druk met het binnenhalen van den oogst, dat 700 soldaten aangewezen zijn om do 'landlieden te helpen. Amsterdamsche kermis van 8 20 Sept. Harddraverij in de Beemster 11 id. Aangeboden een Weduwnaar, tusschen de 40 en 45, levende van de rente van zijn kapitaal. Adres onbeschroomd aan 't HB. De Nieuwmarkt te Amst. wordt des avonds onveilig gemaakt door Sirenen. De burgemeester en wethouders aldaar hebben do hondsdagen tot 31 Aug. verlengd. Een onbe kende smokkelaar heeft ƒ200 aan do miris present gedaan. 8 Sept. trekking van de 215e staatsloterij. In den omtrek van Parijs bevinden zich 8200 restaurants en her- berbergen de uilgaven voor zondagsvermaken gedragen daar gewoonlijk ƒ3,000,000. Eene markiezin lo Londen droeg onlangs een kleed, geheel bedekt met opgezette colibris; hel kapsel bestond insgelijks uit zulke vogeltjes en uil dia manten. Da proeven, to Odcssa met de zijwormenleclt genomenzijn gunstig uitgevallen. Te Meppel is eeti roggehalm vertoond van 17 aren, bevattende 2040 korrels. Do wereldtentoonstelling is door 4 Irokczen bezocht. De koning van Siam is den weg gegaan van alle koningen en door Tchansa Mongkal opgevolgd. De le minister van 'l hemelsche rijk, door den keizer afgezonden om het op roer te dempen, is door de revolutionairen ingesloten. De koning van Pruissen heeft zich te Keulen ongunstig uitge laten over do drukpers. Do Fransche democraten zijn Terlegen om een candidaat voor het presidentschap. Do radja van Djembrana heeft met 2000 strijders do versterkte woning van den rijksbestuurder te Tcgal Tjankring ingeno men. In de Ver. Stalen wordt eene expeditie van vrij buiters tegen Cuba uitgerust. Een Napolilaan heeft in het stcrreheeld da Schutter een nieuwe planeet ontdekt. De H. Vader heeft een nieuwen min. van oorlog benoemd. Particuliere berigtcn uit China melden, dat de prceken van Gülzlaff c. s. zoo druk bijgewoond worden, dat do soldaten de orde moeten handhaven. In do Krim is door sprink hanen ontzaggelijk veel schade aangerigl. De prins van Joinville heeft de candidaluur voor de wetg. verg. van de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2