GEMENGDE BERIGTEN, haar zelve vervaardigde handwerken, o. a. een paar fraai bewerkte ichoencn, lang 2| duim en 1 duim breed, vol maakt zoo als zij zelve die droeg, aan de Vorstin ten ge schenke gegeven. Het Chinesche gezelschap heeft vervolgens met het koninklijk gezin, in den tuin Osborne-houso gewan deld'l welk echter de vrouwen zeer veel moeite kostte, vermits het ongelooflijk korte en naauwe schoeisel haar hel gaan bijna onmogelijk maakte. Hoogst voldaan over de ont vangst, zijn de vreemdelingen teruggekeerd. Burgerlijke Stand van 23 39 Augustus 1851. GEHUWD: Gecne. BEVALLEN: A. Kuiper geb. Braramer Z. G. LclivelJ geb. Prins D. OVERLEDEN: A. M. Spigt 5 ni, T. F. Timmner 14 d. Koningin Victoria zal met man en kinders 6 weken in Schotland doorbrengen. Van de Times worden dage- lijks 38,000 exemplaren verkocht. De Brusselscho Indé- pendunce wil weten, dat do heer Rochusson bij zijn terug keer in hcL moederland tot ambassadeur aan hel hof van koning Leopoid zal benoemd worden. Te Groningen heeft een geref, voorzanger zijn 25jarig juLulé gevierd. 23 Aug. Gouden Bruiloft van M. Kesler Pelr. van Schoo ien, te Heemstede. Een mennist heer van 30 j. wenscht zoo gelukkig te zijn ecue trouwlustige Schoone te vinden, die gezond is. (HB.) -Te IJsselrouiden is een witte raaf geschoten. De min. van oorlog heeft in de E. K. ver klaard, dat de Regering nog niet is geslaagd in het vinden van een nieuw hoofd voor hel dep. van marine. In Frankrijk is eene 80jarige weduwe tot lid van het legioen van eer benoemd. H. M. is van een prinsje vCriost alles wel. Mevrouw Deutz van Assendelft is tol giool- meesleres ad. int. benoemd. To Fontaine Val Mout in Henegouwen heeft eeno waterhoos voel schade aangerigt. Aan de dames te Parijs is hel verboden in luchtballen op- lestygen. De onlusten in de rep. Grenada blijven voortdu ren. De hoedenmakers in Weenen hebben van hooger- hand bevel gekregen geano Kossuth- Kiapka- of Holsteincr hoeden to verkoopen. Bij een continentale!) oorlog kan Rusland 412,000, Frankrijk 459,000, Oostenrijk en Pruis- sen ieder 308,000 man op de heen brengen. Te Louis- ville (Kenlucky) wordt een stoomschip gebouwd van 359 voet lang. L. Napoleon voert eene drukke briefwisseling met keizer Nicolaas. De pies. der K. heeft een par ticulier onderhoud met Z.. M. gehad. De koning van Pruis- sen heeft bij «en beeldhouwer een marineren slatuetlo van Mile Rachel besteld. Van de Russische grenzen wordt ge meld dat te Luck in Volhynio een groot leger wordt bij eengetrokken. To Parijs is eene lijkmis gehouden voor do ziel van Lodowijk Philips. Een Fransche luchtschipper is uil zijn schuitje op een dak doodgevallen. In Casliemire is een oproer uitgebarsten. De oude koning van Hano- ver wordt in Engeland verwacht. De Brilsche landmagl beslaat uit 103,000 man. De monarch der Sandwichs- eilandon heeft de wetgevende vergadering Ie Honolulu geo pend met een aanspraak in de Hawaïscbc taal. Do T. K. is tegen 10 Sept. bijeengeroepen. 3B5"' 3SE52 TELT JEL* ZBLa JESECI TsC €08 DE HEERSCHAPPIJ VAN DEN MENSCH OVER DE DIEREN. Op den Boulevard du TcmpleIe Parijs, is thans eene menagerie ge vestigd, die al het vroegere van dien aard ovenreft. De wil de» Schep pers, dat de mensch heerschappij over de dieren zoude voeren, wordt in zekeren zin hier ten uitvoer gelegd. Een dagblad zegt daarvan het vol gende: Wij treden de tent binnen. Welk een tafereel Eene lange rei van veertig hokken bevat al wat de hand des Scheppers als toonbeelden van kracht, schoonheid, kleur en leven vormde. Iniië, Afrika, Brazilië, Ja va de Poolzeeën en alle onbezochte streken en woestijnen der wereld hebben hunne bijdrage geleverd tot opluistering van het geheel. Zie hier rotachtige leeuwen, witte beeren die heen en weer schommelen als dreven zij nog op huune schotten in de IJszeehyenaswieroogen bloed rood worden, wanneer men ze slechts durit aanzien; jakhalzen schoon en wreed als jonge Caraïben luipaarden met een vacht als gemoireerde zijde, en met oogen vonkelende alt diamanten groote wolven onbekend in onze luchtstreekgazellen, die u den sierlijKen kop vriendelijk toe steken; twee jonge grijze en een reusachtige zwarte olifant, de. kunsten makers der troep,' eene monsterachtige rhinoceros, dien men voor een overblijfsel der voorwereld zoude houden, drie leeuwen uit de woestijn van Sahara, vader, moeder en zoon, eene geheele dynastie in ééne kooi ver- eenigd; een koninklijke tijger, zoo als Bengalen er wel geen tweede kan opleveren; een vervaarlijk groote leeuw, hoog gelijk een slier en wiens gelijkenis men alleen op de schilderijen van Rubens kan vinden. Dit is om zoo te zeggen liet programma der uitvoering maar nu de uitvoering zelve Men hoort drie slagen tegen den buitensten wand eener kooi, en eene bijna doodsche stilte heerscht onmiddelijk in de tent, alleen afgebroken door het gebrul öf liet gehuil van het dier, dat zijne kooi ziet openen. Eene onziglbare deur heeft den toegang in een hok verleend aan eenen man en drie hyenas met flikkerende oogen en rookenden muil springen op hem toe doch wijken weder kruipende achteruilvoor zijnen vas ten blik en uitgestreklen arm; zijn eenig wapen is eene kleine zweep, zijne eeoige kleeding eenen linnen broek en een hemd. I)e hyenas sprin gen en huilen, hij werpt zich iu haar midden, rolt met dezelve over den grond, vertrapt ze onder zijne voeten, werpt ze de eene na de andere op zijne schouders, wringt ze zijne gebalde vuist in den muil, slaat en tergt ze, brengt ze tot eenen graad van woede en, op elke vlaag derzelve ant woordt hij door ze op nieuw te tergen, hetwelk alles met dien ijskouden, meedoogenloozen blik vergezeld gaat, die den wilden dieren het bloed in de aderen doet stollen. Dan neemt hij eene plank, plaatst dezelve op twee drievoeten, legt er een groot stuk raauw vleesch op, en begint eener* maaltijd aan te riglan. Plat op den grond in het hok gezeten met eenen hyena op de ktiieën, de tweede op zijne schouders en de derde op de plank voor hem, snijdt hij liet vleesch langzaam aan stukken en belet de dieren er aan te komen. Dan geeft hij hun ieder een stuk, doch naau- welijks hebben zij het bloedige vleesch geproefd of hij ontrukt het hun weder, zijne hand of zijn gelaat daarvoor in de plaats biedende. Trees- selijk zijn dan de sprongen is het gehuil, de woede, de razernij der hyenas, waar tegen hij het hoofd blijft bieden, tot dit zij uitgeput van vermoeijenisoverwonnen door den ijzeren wil, die met hare woede den spot drijft, en rillende van vrees en begeerte, voor de voeten van haren meester kruipen en dezelve likken, lot dat hij hun eindelijk hel yleescb prijs geeft. Ziedaar hem thans opgesloten in het hok eens panters. Daar is het een strijd op leven en dood. Hardnekkige, onwederslaanbare overheersching aan de eene zijde; wanhopige tegenstand aan de andere, en de mensch toont zich daarbij zóó onverbiddelijk dat men het dier bijna vergeven zoude, wanneer het naar zijnen bloeddorstigen aard handelde. Het dier voelt echter te zeer de meerderheid zijns meesters, om zich te durven ver zetten en draagt heni ten slotte daardoor zelfs genegenheid toe. Hijgende en huilende kromt het zich onder zijne voeten met een onbegrijpelijk geweld beantwoordt het aan zijnen roep, doch betzij de panter met §ene woedende vreugde tegen hem opspringt, hetzij hij stil naar hem toekruipt, z;ch op zijne borst uitstrekt en hem het nangezigt likt, altijd blinkt uit de oogen, waarmede het dier naar zijnen meester staart, liefde en vrees. Deze dierentemmer, Huguct genaamd is een zonderling personaadje, jong, groot, stevig gebouwd en begaafd met eene onvergelijkelijke vlug heid, kracht en tegenwoordigheid van geest. Men zoude giJooven, dat hij het aan de toeschouwers overlaat, 0111 voor zijn léven tc be*#n en zich bedwelmt in de reeks zijner overwinningenindien de strakheid de mag-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3