C. H. Staring, secretaris der Geldersche maatschappij van landbouw. Opzieners of werklieden: C. A. Teulings, rij tuig- en zadelmaker, te 's HertogenboschH. Peok, koper slager en brandspuilmaker te Middelburg; II. Deutgen, in strument- en uurwerkmaker te Groningen; A. Micheels werk tuigkundige in de papierfabriek van do heeren Lhoesl, Weustenraad en comp.te Maastricht; G. D. Niermantim merman te Enschedé; C. H. Nozholdwever te Enschedé; C. Koert, landbouwer te WilhelroinadorpN. van Watteren, smid en instrumentmaker te Haarlem; J. B. Faes, meester in de katoenfabriek van de firma de Heijder en compagnie te Leiden; P. de Jong, werkzaam in de fabriek van den heer Leembruggen te Leiden; W. F. Broers, goud- 011 zilverwerker in de fabriek van den heer van Kempen to Utrecht; J. Bosse, directeur in do fabriek van den heer Prévinaire te Haarlem; A. P. Kruiter, smid en fabrijkanl van landbouwwerktuigen te BellingwoldeJ. Bal, opziener in de fabriek der Nederlandscho Stoombootmaatschappij te Feijenoord. Het gezelschap, waarbij zich nog een twaalftal personen hebben aangesloten, die de reis op eigen kosten wenschen mede te doen, is eergisteren met do stoomboot de Batavier van Rotterdam vertrokken. Jl. Vrijdagmiddag ten 121 uro is ten paleize in het Noordeinde, aan den jonggeboren koningszoon de H. Doop toegediend door den WelEerw. heer Ds. Ruitenschild. Het geheele koninklijke gezin, het korps diplomatiek enz. waren er bij tegenwoordig. - De Noord-Amerikaanscbe dagbladen vestigen de aan dacht van allen, die in de Vereenige Staten betrekkingen hebben, op de noodzakelijkheid om telkens op de adressen van brieven bij den naam van de plaats, die van het graaf schap en den staat te voegen, daar er in do Vereenigdo Staten 25 plaatsen zijn, die genoemd worden Washington, 24 Franklin, 23 Salem, 24 Springfields25 Canterville, 19 Jackson, 15 Jefferson, 18 Lafaijette, 10 Fillmore, 9 Kossulh, 10 Lowel, 20 Richmor.d18 Walerloo, 2 Colum- bia, 18 Concordia, enz. - Naar luid van een dar Cuitsche dagbladen, heeft de zamenkomst van den koning ren Pruisen met den keizer van Oostenrijk te Ischl een nieuw bewijs opgeleverd van de eens gezindheid welke thans tusschen de beide mogendheden bestaat, ten aanzien der staatkundige aangelegenheden. Er worden thans te Parijs zonderlinge middelen in 't werk gesteld, ten einde te werken op de gezindheid der ar beidende klassen. Men biedt den werklieden lijsten aan ter onderteekening en belooft hun een daggeld van 3 fr. Reeds zouden niet minder dan 20000 personen hunne namen op die lijsten hebben gesteld. Volgens sommigen, zouden de ultra-Bonapartistende zoogenaamde Decembristende hand in 't spel hebben on maatregelen nemen om eeno menigte personen bijeen te brengen op den dag der heropening van de zittingen dor Wetgevende Vergadering, die alsdan geza menlijk, in oplogt, een verzoekschrift in bonapartistischen zin naar de Kamer zouden brengen. Men is niet geheel gerust over den loopwelken deze zaak zal nemen. Dat het uitvoerende Bewind zich met deze aan gelegenheid zou inlaten, wordt door niemand geloofd. Daar. entegen houdt men hel voor mogelijkdat de werklieden zich spoedig uit eigene beweging zullen vereenigen, hetzij op het Veld van Mars, betzij elders; en alsdan maatregelen zullen beramen, niet om eenig verzoekschrift in te dienen, maar om zich zoo mogelijk in 't bezit te stellen der 3 fran ken, waarvoor zij geleekend hebben, eii die hun zijn beloofd onder voorwendsel van nationale feesten. Voor 't overi ge blijft de bevolking hier rustig en kalm. Do landing van Lopez op Cuba is geheel mislukt. Een 50tal manschappenmeestal Amerikanen welke vau de hoofd- magt waren afgescheiden, zijn door de bemanning van het Spaansche stoomschip Habanero gevangen genomen. Zij zijn. met vier sloepen vermeesterdbehoorden allen lot de onder neming van Lopezwaren allen gewapend, op do kust van Cuba eu op Spaansch watergebied, met een bevelvoerenden vijf andere officieren. Zij zijn allen in den ochtend van 15 Aug. in de Havanna aangobragt, en nadat zij, zoowel door eigene bekentenis, als door de verklaring van getuigen schul dig waren bevonden, te half twaalf, in de nabijheid van het kasteel van Ataras, doodgeschoten. Meer dan twintig dui zend aanschouwers hebben dit treurig schouwspel bijgewoond en daarbij vreugdekreten aangeheven, ter eere der konin gin en van Spanje. De troepen waren in een vierkant ge rangschikt, met de ruiterij en du gewapende burgers tor zij de. De bevelhebber, een kolonel, werd het eerst doodge schoten, daarna de vijf oflicieren te zsmen, en vervolgens de manschappen, bij afdeelingen van tien personen. De lijkei werden onmiddelijk weggedragen, om plaats te maken voor hen, die hunne straf nog moesten ondergaan, en zijn ver volgens, met tien lijkwagens, met behoorlijke plegtigheid, naar het kerkhof gebragt, en betamelijk ter aarde besteld. Niet dan nadat de troepen hadden gedefileerd en geen lyk meer op de strafplaats lag, heeft de menigte verlof bekomen, om de plaats, alwaar op deze wijze was regt gedaan, te be treden. Het schijnt, dat de dievenbende, die de omstreken van Smirna onveilig maakt, haar handwerk steeds met dezelfde, ja met klimmende stoutheid drijft. Die booswichten vergenoe gen zich niet meer met jongelieden op weg en op het veld op te liglen, maar komen nu in de woningen zelve. Zoo bragten zij voor cenigo dagen op het buitengoed Bauajaee- nige uren van Smirnaeen bezoek aan den consul van De nemarken en geboden dezen, hen te volgen. De consul wil de zich eerst legen dit bevel verzettendoch bukkende voor geweld, zag hij zijne kostbaarheden inpakken en moest toen met de roovers op reis. Gelukkig kwam op dit oogenblik do broeder des Heeren van Lennepdie de roovers to goed kende, aan. In hel eerst waren de roovers hierdoor een weinig verschriktdoch zjj herstelden zich spoedig en poogden daarop den Heer van Lennep medo te nemen doch nu daagde hulp uil hel naaste dorpwaar men gehoord haddat de bende zich op de buitenplaats waagde. De dorpelingen durfden echter de roovers niet aantasten; zy schoten ecnige keeren in de lucht, om hun schrik aan te jagen, doch het gevolg was tochdat de Heer van Lennep en de consul werden ver lost. De buit bleef echter in hel bezit der roovers. Sedcit 18 maanden heeft cr rondom Smirna elke week iets derge-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2