mmvwat ÜMÏ u&sraiBsr» DIS ©imtDWiD mju m Dssr&ssr (t) Advertentie n. lijks plaats. Men ziet hieruit, dat do Porto óf do wil, óf de magt niet heeftom deze rooverijen te doen ophouden. Burgerlijke Stand van 6 13 September 1851. CEHUWD: Geene. BEVALLEN: II. JI. Kramer geb. Plas. D. J. Quast geb. Dijker D. J. E. Slrootman geb. Brevet Z. J. Vos geb. Bakker Z. C. M. Nie- man geb. Bloemendaal Z. E. Houtkoop geb. Op 't Land D. U. Fleur geb. Altelaar Z. OVERLEDEN: J. Waldekker, 29 j. C. Rijk, 48 j. GEMENGDE BERIGTEN. De staalsbegrooling voor 1852 is kant en klaar. - Eene Groninger mevrouw, die in 1850 yan 2iingen was verlost, heeft dezer dagen haren echtgenoot mul 3 kindertjes ver rast. - Harddraverij in den Haag, 27 Sept. De revo lutie in 't Hemclsche rijk is steeds toenemende; de keLer heeft alle veteranen opgeroepen om zyn troon te bescher men. Te Warschau hebben 4 gevangenen do knoetslraf ondergaan: een ontving 1000, twee 1500 en een 2000 stokslagen; deze laatste viel levenloos neer bij de helft der slagenTe Deventer is eene dienstmaagd verbrijzeld onder eenen mangel, dien zij te Ter had uitgetrokken. Te Bergen op Zoom is eene dame overleden na het gebruik van champignons. Tusschen Meppel en Assen is brand geweest in een postkar, doordat een passagier roekeloos met zijne pijp te werk ging. Te Scutarie zijn 1000 en te Adrianopel 1200 huizen door de vlammen vernield. Een nieuwsgierige Brit heeft den krater van den Vesuvius van binnen bekeken. De Grieksche zeeroover Negros maakt do wateren van de Cycladen onveilig. Rusland slaat een begeerig oog op Boruholm. De pres. der alg. rekenkamer heeft het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Kossuth wordt den 6 Oct. te Londen verwacht. ÏIGEZOKDEX. Aan de Kedactie van liet Weekblad van den Helder en het Nieuwediep. Daar uw blad in Alkmaar veel gelezen wordt, zal het u misschien aangenaam zijn den uitslag van de stemming voor de leden van den raad aldaarin uw eerstvolgend nummer te kunnen opnemen waartoe alsdan diene de volgende opgaaf. Het getal kiesbevoegden bedroeg 693, waarvan 544 hun billet hebben ingeleverd; de volstrekte meerderheid was alzoo 273. De ze meerderheid is verkregen door de Heeren: T. C. W. Druijvesteijn met 466 stemmen. J. T. Koorn 444 Mr. J. A. Kluppel 421 J. Teengs Telting 421 B. Abbring 397 J. Schoehuizen 395 Dr. L. de Sonnaville 333 P. A. van der Drift 324 Dr. D. W. van Leeuwen 305 Voor de zes ontbrekende zal gekozen moeten worden tusschen de Heeren J. Bakker Kz. 2j>8 stemmen, Dr. J. L. Westendorp 238, J. A. Peeters 228, Mr. P. A. de Lange 207, J. C. Vonk 205, S. A. de Moraaz 203, F. M. Aghina 189, C. Bruinvis 184, F. M. van de Velde 178, J. van der Sluijs Veer 177, Mr. B. van Laar 170 en Dr. J. Kraakman 161. Alkmaar, 11 September 1851. A JTccs als minnaar meer man; IVees als man meer minnaar. Vervolg en slot.) De goede vrouw tal ook in hel huwelijk uog des mans ongewone, ru we tijde toeken le dragen en met liefde en hartelijkheid te verlachten; maar de goede man tal ook in het huwelijk niet geheel ophouden min naar te zijn. Als hij in de dagen zijner vrijerij zijnen vroegeren omgang, zijne oude vrienden en bekenden, soms zelfs op eene deze laatsten grie vende en legen de gebruikelijke beleefdheid inloopende wijze vergat en verwaarloosde, om al zijn tijd en zijne uren aan de aangebedene te wij den; als hij de regten die elke dame op de opmerkzaamheid en de hul de van het sterker geslacht heeft, uit het oog verloor, om alleen voor de eenige te leven; als hij zijne inkomsten, niet zijne verpligtingen jegens zijne schuldeischers raadpleegde, maar slechts de wenschen, luimen en grillen zijner bruid; als liet liedje dat zij hem voorzong, het gebakje, dat zij hem voorzette, in zijne schatling tegen alle concerten en maaltijden opwogenhoe tal de arme vrouw dan in het huwelijk dra gen, dat hij haar avond op avond alleen laat, om geene speelpartij of uitspanning te verzuimen, dat hij er geen acht opgeeft, wie en of zelfs wel iemand in gezelschap zich met haar bezig houdtterwijl hij zelf met jonge meisjes schertst en stoeitdat hij zelfs hare billijksie wenschen onbevre digd laat, om het geld tot zijne eigene liefhebberijen te gebruiken dat hij haar gezang en spel geeuwend ontwijktdagelijks op het eten vit en nu deze, dan die familie roemt, waar oneindig heter gekookt wordt? Wat was hij als minnaar dan toch geheel anders! Is het dan niet genoeg, dat de huwelijksstaat veel last en leed, veel kwelling, getob en ergernis medebrengt, waaraan hel meisje niet dacht en niet denken kon, wijl haar de ondervinding ontbrak en wijl ook deze niet veel helpen kon, daar bijna ieder huwelijk zijne eigene bezwaren me debrengtwelke niemand van le voren kan berekenen is dat niet zwaar genoeg moet niet enkel de echtestaat erger zijn, dan zij dacht, moet ook de echtgenoot zulks wezen? Daarom, mannen, die dit leest, laat de vrouw niet al te zeer voelen, dat zij niet meer meisje of bruid is. Was de bruid ulieverdande vrouw, behandelt de vrouw dan meer als bruid en «ij zal weder bruid voor u worden. Het meisje werd aan u toevertrouwd, omdat zij u vertrouwde, eerbaar vertrouwen! wees er na het trouwen even ijverig als vroeger op uit, om haar eene kleine verrassing te bereiden, haar eene liefderijke oplettendheid te bewijzen. Daartoe behoort weinig geld, maar veel goede wil. Het zorgvuldig opruimen van uwe werk- of studeerkamer, oindat dat haar genoegen doet, het tijdig naar huis keeren uit socieleil of gezelschap, opdat zij niet al te lang alleen zij, een loop naar den doctor, nis ze zich onwel gevoelt, een trek aan het wiegetouw, waardoor gij hel storen van haren slaap voorkomt, een gedichtje op haar verjaardag, eene liefderijke herinnering aan dezen of genen gelukkigen dag uit haar of uw beider leven, al ware het ook slechts door een kus, een bloem of een glas wijn, dat alles kost wtinlg en brengt rijke, zoete belooning mede. Dan zal haar oog weder jeugdig stralen hare wang weder jeugdig gloeijen haar hart weder jeugdig aan het uwe slaan, dan zal zij zich gaarne de groole «n kleine ontberingen getroosten, die elk, ook het gelukkigste en meest van zorgen bevrijde huwelijk medebrengt, dan zal zij weder bruid voor u wor den in teedere opmerkzaamheid en innige liefde, en gij zult, zoo al geen gonden bluiloft, toch een gouden huwelijkstijd zamen beleven. (-)-) Overgenomen uit liet le No. van het tijdschrift T' HUIS" r«n den gunstig bekenden schrijver J. J. A. Gouverneur. Getrouwd C. J. HOOGVOFvST tncl J. ROEM. Alkmaar, II September 1851. Eenige kennisgeving.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3