s. c. Bij de horslemming voor leden van den Gemeenteraad der stad Alkmaar is de uitslag geweest als volgt: Er waren 567 stembriefjes ingeleverdwaarvan een van onwaarde is verklaard. Hiervan zijn cr uitgebragt op de Hoeren J. Bakker Kz. 441 stemmen. Dr. L. J. Westendorp 349 J. C. Vonk 311 J. van der Sluijs Veer 285 C. Bruinvis 273 Mr. P. A. de Lange 271 Mr. B. van Laar 254 J. A. Peelers 239 F. M. Aghina 199 Dr. J. Kraakman 190 S. A. de Moraaz 189 T. M. van de Velde 115 Koning. P. R. Johs. Brans. K. S. Kikkert C. J. Kikkert. van en den En zijn alzoo benoemd de Ileeren J. Bakker Kz.Dr. L. J. Westendorp, J. C. Vonk, J. van der Sluis Veer, C, Bruin vis en Mr. P. A. de Lange. Op Texel zijn bij de horslemming tol Loden Gemeenteraad gekozen: •T. S. Daalder. W. Blom. P. Keijscr Sz.Burgem. J. Jb. Bruin. In de gemeente Zijpe rijn tot leden voor den gemeen teraad verkozen: K. Ooslindie. J. J. C. A. Lanser. van Beuzekom. J. Breed. Siemers. En bij de herstemming: J. Harp. Oost. Maats. J. van Doorn. P. A. Leeuwen. Hopman, In berigten uit Californio wordt gewag gemaakt van eene zeor belangrijke expeditie naar Japan, ten doel heb bende, den handel met dat rijke land van 40 millioenen inwoners voor de geheelo wereld te openenen men stelt zich voor tusschen San Francisco en China eene linie van vier stoomschepen aan te leggen. Gebeurtenissen die zullen plaats hebben, werpen hare schaduw voor zich uit! Do handels-expeditie naar Japan, wanneer zij ook ondernomen wordt, zal vermoedelijk tol de verovering van een gedeelte van dat land voeren. De vraag ontstaat, of het vulkanisch en bergachtig binnenland van hel groote eiland Niphon niet even zooveel goud zou opleveren als Californie. De breed te-graden komen ten minste overeen; men houdt bet voor onmetelijk rijk aan goud. Californie zou cenen genoogzamen voorraad van steenkolen voor zijne stoomschepen op de Zuidzee hebben, daar er onlangs weder twee tol drie rijke koolbeddingen in dal land zijn ontdekt, waarvan een nog geeno acht mijlen van Benicia gelegen is. Ook heeft meu aan de noordzijde van den Oregon rijke kolenmijnen ontdekt. De laatste berigten uit Cuba meldendat de zaak van Lopez geheel ten zijnen nadeele is beslist. De Ame- rikaansche dagbladen hadden lot op het laatste oogenldik gezegd, dat do expeditie onmisbaar zoude slagen, want dat de bevolking van Cuba bij massa's het korps van Lopez versterkte; dat hij ook uit de Vereenigdo Staten ondersleu ning ontving en dat hij in zegevierenden aanlogt was naar de hoofdstad des cilands. Deze woorden blijken echter niets anders geweest to zijn dan do uitdrukking hunner vven- schenwant thans blijkt het, dat de bende van Lopez door geen enkel Creool is versterkt geworden dat zijn volk in de grootste ellende in het gebergte heeft rondgezworven zonder uitzigl op redding, zich voedende met wilde planten en in de laatste dagen met het vleesch van het paard van hunnen aanvoerder, hetwelk zij hem hadden ontnomen, en dat eindelijk Lopez zelf, terwijl hij in eene boerenwoning in vermomden toestand een weinig rust genoot, door de hem nasporende Spanjaarden is ontdekt, gevangen genomen en op 1 Sept. ten aansehouwe van eene groote menigte inge zetenen en het geheele garnizoen van Havana op een scha vot door middel van wurging is ter dood gebragt. Alvorens zijne straf te ondergaan, waarbij hij de meeste standvas tigheid en fierheid betoonde, hield hij eene korte aan spraak tot de omstanders; de laatste woorden waren: Ik sterf voor mijn geliefd Cula.' Volgens particuliere mededeelingendie men in Wee- nen uil Londen wil ontvangen hebben, is Lord Palmerston willens in gemeenschap met Frankrijk en andere Stateneen West-Europisch Verbond tol stand te brengen, als represail le tegen de toelating van al de Ooslemijksche Staten in hut Duilscho Verhond. Er zijn to Londen op nieuw tijdingen uil Australië ont vangen zij bevestigen al hetgeen vroeger over de ontdekking van goudmijnen in de omstreken van Balhurst gezegd is; hel goud dat te Sidney voorhanden was, is onderzocht, en even zuiver, zoo niet heter, als dat uit Californie bevonden, Ier- wijl het opmerking verdient, dat al het tot dusverre inge zamelde over het algemeen zeer zwaar weegt. Do goud-ontdekking heeft den gewonen loop van zaken in de kolonie gestremd, do handel cn nijverheid der kolonie is daardoor onmiddelijk als verlamd. De werkplaatsen wor den gesloten, de landarbeid is stil, cn do kudden dwalen zonder herder door het land. Allo eetwaren zijn plotseling aanzienlijk in prijs gestegen. De eerste voortbrengselen der mijnen, Ier waarde van 800 p. st.zijn reeds naar Engeland ingescheept; eene andere hoeveolheid zou van Balhurst onder militair geleide naar Sidney gebragt geworden; hel land was onveilig cn men hooplo het gouvernement maulregelen te zien nemen, welke do transporten tegen de aanvallen van gelukzoekers zouden beschermen. Het weinige goud, dal tot dusverre naar Sidney overgobragt is, werd altijd door do gewapendo magt begeleid. Onderscheidene schepen, welke in de havens der kolonie geankerd lagen, konden niet vertrekken, doordien hunne bemanning naar de mijnen getogen is. Eenige gezagvoer ders hadden uit voorzorg schildwachten op hunne bodems geplaatst, om do deserlio te verhinderen, doch niets heeft gebaat; zij, die niet op do gewone wijze konden ontsnap-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2