GEMENGDE BERIGTEN, pen, zijn naar den oever gezwommen. Alle verbindtenissen zijn voor het oogenblik verbroken. Den 17n dezer is, na drie weken van dag en nacht voorlgezolten arbeid, de groote, vier-en-twintig Engelsehe mijlen lango kabel voltooid, dio bestemd is voor de ondcr- zeeseho telegraaph-communicatio tusschen Dover en Calais; hij beslaat uit koperdraad, overtrokken met gutla percha, daaromheen hennepgaren verzadigd met een mengsel van pik en talk, en het al omgeven met gegalvaniseerd ijzer- draad; het geheel weegt twee honderd ton, welk gewigt geacht wordt voldoende te zijn om den kabel te doen zin ken. Als proefneming deed men, door middel van den 24 mijlen langen draadhet buskruid in een geweer ont branden. Een kunsldraaijer te Mcromingen heeft een drievou dig kegelspelvan 27 kegels en 6 ballen, uit ivoor ver vaardigd, hetwelk zoo klein cn lijn bewerkt is, dat het in den bast van een hennepkorrel bewaard wordt. Ook ver vaardigde hij do figuren van een schaakspel, allen zeer kenbaar en buitengewoon sierlijk; zij zijn ochler zoo klein, dat zij in eene korsenpit met gemak geborgen worden. In hel Goudland is, volgens de laatste beriglen, het aan tal misdaden, die er gepleegd worden, door de gestrenge en bondige reglspleging der zoogenaamde commissien van wauk- zaamheidof vercenigingon van particulieren die zich zcl- vcn met voorbijgang der gewone regthanken tol regters op geworpen hadden, grootelijks afgenomen. Met den lsten Au gustus jl, is in Calilornie bel Amerikaansche strafwetboek in werking gekomen, hetwelk zeer strenge bepalingen bevat cn onder andoren aan de jury de mugt geeft om roof, huisbraak en andere zware aanrandingen der algemeene veiligheid naar goedvinden met gevangenis ol met den dood te strafien. De gouverneur van den Staat heeft eene proclamatie uitgevaar digd, waarin hij do ingezetenen vermaant de reglspleging aan den wettigen regler over te lalen, terwijl hij op de nieu we strafwetgeving en op de daarslelling van betere gevan- genhuizen wijst ais waarborgen voor eene krachtige beteu geling van boosdoeners. Terwijl do beriglen uit de Califomische goudmijnen inhou den dal de goudgravenj steeds gunstige uitkomsten oplevert, begint men daar te lande meer werk van den landbouw te maken bet aantal dergenen die zich daarmede bezig hou denwordt thans op 20,000 begroot. Te Louisville staal een stoomschip op stapel, dal 359 voeten lang tal wezen en 8 van de grootste stoomketels zal hebben. De keizer van China wil do belasting op de thee niet afschaffen. De Sardinisclie regering heeft in den omtrek van Alessandria 30 bataljons infanterie, 8 bat terijen cn 6 regimenten kavallerie opgeroepen. - Te Onst- wedde is een slcenen/doopvont van 'tjaar 1124 gevonden, inhoudende 80 kan. liassenpflug heeft een nieuwe grond- wei voor Keur-Hessen gemaakt. In Australië wordt liet goud zoo overyloed'g verzameld, alsof men aardappelen rooit. Z. M. heeft 2 Belgische letterkundigen tol ridders van den Nederl. leeuw benoemd, Aangeboden eene oor spronkelijke lelie van 's Gravenhagc a 3 en do Duivel is los a 20 ct. Verwacht een oorlog tusschen Rusland en Pcrzie. In Ecuador is eene revolutie uitgebarsten, ten voordeele van Urbina. In Centraal Ameiika heeft de bur geroorlog een aanvang genomen met het fusilleren der gou- vernementsleden. De Grieksche schatkist heeft een tekort van ƒ300,000. In do Rijnprovinciën rigten de veldmui zen groolo schade aan. Een heer van circa 30 jaren wien de ongehuwde staat verveelt, zoekt enz. (II.B. 14972.) 13 Oct. kermis te Purinerende. Koningin Victoria vermaakt zich met prins Alberl in de Schotsche hooglanden. Zr. Ms. frogat Prins van Oranje is uit de MiddellaiuUche zee Ie Porlsmouth aangekomen. De keizer van Oostenrijk heeft te Milaan een plegtigen inlogt gedaan te paard. 1 Oct. eerste zitting der nieuwe gemeenteraden. Prins Metlernich nadert Weenen. 't Kan verkeeren! Do groote mogendheden van het vaste land hebben hij do Brilscho regering er op aangedrongen do woelzieke vreemdelingen Ie Londen in het oog te houden. De koning van Wurlcm- berg wordt in don Haag verwacht. Nieuwe modes in de Zijp, de jongens eorst. ïSurgerlIjlze Stand van 2(1 2? Septciiilier iööfl. GEHUWD: C. T. Wegman en BI. J. Smit. II. Riedemau en J. Boemiermaker. BEVALLENC. de Vaan geb. Tromp, D. - G. Maarleveld geb. Snel, D. C. Kok geb. Kinders, D. R. Dol geb. Scbagen I). E. M. de Breuk geb. NoëZ. P. Reek geb. Meijer, D. A. Roodl geb. Eveis, D. F. 31. Sclderbeek geb. Bovink D. A. Bood geb. Sluurmao I). OVERLEDEN: T. van Straaten 8 m. J. F. de Vroomer, 3 j. J. Spigt32 j. M. J. van der Burgli 2 m. J. de Jong 5 m. IS Ij tl n V U I, Ij I KT 6'. DE NAALD VAN CLEOPATRA. Nadat de Engelschen de Eranschen uit Egypte verdreven hadden schonk de Sultan hun eene obeliskde naald tan Cleopatra ge naamd, die echter tot nu toe door de regering niet werd gerecla meerd en wel om de moeite en kosten van het transport. Tot het overbrengen cn oprigten der obelisk van Luxor, die thans de Pla ce de la Concorde te Parijs versiert, had men zes jaren noodig. Er werden drie maanden vereischt om haar van den tempel van Luxor naar den Nijl te voeren, en toen de inscheping onder on telbare moeijelijkhcdcn had plaats gehad, op een opzettelijk daartoe ingerigt schip, en do obelisk gelukkig te Chcrbourg was aange land, waren er nog volle vier maanden noodig om haar naar Pa rijs to vervoeren, alwaar zij eerst, nadat al de noodige toebereid selen daartoe gemaakt waren, drio jaren later werd opgerigt. De Engelschen willen thans hunne obelisk als eene trophec hunner overwinning, uit Egypte overbrengen om haar te Londen op te rigten, cn de overste Lloyd, een der bekwaamste Engelsehe inge nieurs, heeft voorgesteld, haar op eene soort van vlot, uit gutta percha vervaardigd, te vervoeren. Op grond van proefnemingen heeft hij berekend, dat 170 voeten van cilinders dezer stof, welke eenen diameter hebben van 6 duim, drijvende een ton gewigts dragen. Hij raamt het gewigt der obelisk op 350 tonnen (in wa ter 170 tonnen), welke door 30,000 voeten van zulke gutta per- cha-cilinders zouden gedragen worden. Ilij wil nu de gebecle obe lisk beklecden met zulke buizen ter lengte van 7212 voeten, en wel iedere zijde met 104 tot 105. In 10 voeten water zou de massa drijven en gemakkelijk te besturen zijn, terwijl zij zonder moeite door een stoomschip op sleeptouw zou kunnen genomen worden. Zelfs zou men ccn roer op liet vlot kunnen aanbren gen. Hij zou 28 tonnen gutta percha, voor deze aan de einden

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3